Game O - Dünyanin ilk 3 boyutlu faresi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 438
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:11
cinsiyet: Erkek

Game O - Dünyanin ilk 3 boyutlu faresi

Mesaj gönderen lion »

Oyunlar gittikce daha kompleks hale geliyorlar ve kontrol icin gereken tus sayisida buna paralel olarak artiyor. özellikle FPS tarzi oyunlar ile birlikte, oyunlarda farelerin önemi büyük oranda artis gösterdi. Bir cok firma oyuncular icin özel fareler üretti, hatta kisiye özel agirlik ayari icin paketlere ek agirliklar dahil edildi. Yüksek cözünürlük, daha cok dügme, mavi lazer gibi özellikler derken Sandio Technology adli firma, olaya yeni bir boyut kazandirarak dünyanin ilk 3 boyutlu faresi "Game O" yu duyurdu.
Resim
Olaya tamamen farkli bir yaklasim kazandiran Game O, üzerindeki 4 yönlü 3 adet kumanda sayesinde oyuncularin klavye kullanan elindeki yükü azaltarak cok daha hizli olmalarina yardimci olmayi amacliyor. Bu kollar sayesinde ileri, geri, ziplama, egilme, saga sola kayma gibi bir cok hareket fare üzerinden yapilabilecek hale geliyor. Ayrica kamera acisi degistirme, mod degistirme gibi akliniza gelebilecek bir cok 3 boyutlu hareketi de bu yön tuslari sayesinde ayarlayabiliyorsunuz.

Bunlara ek olarak, Game O bir oyun faresinden beklendigi gibi genis yüzeyli bir tabana, kaydirma tusu ve ekstra tuslarina da sahip. Avaga marka 2000 dpi cözünürlüklü 16 bit lazer sensöre sahip olan Game O, yön tuslari haricinde de oyuncular icin fazlasiyla yeterli gözüküyor. önümüzdeki ay piyasaya sunulmasi planlanan fare icin önerilen satis fiyati 80$ civarinda aciklanmis.
Cevapla