Hintli Yönetici Google Arama'yı bitirmek ile suçlanıyor

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4975 kez

Hintli Yönetici Google Arama'yı bitirmek ile suçlanıyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Google Arama yıllar geçtikçe giderek daha da kötüleşti ve çalışmalar bunu doğruluyor. Ancak şimdiye kadar çoğumuz bunun, yöneticilerle dolu bir odada ortaya çıkan bazı kurumsal stratejilerden kaynaklandığına inanıyorduk. Öyle değil, diye yazıyor Edward Zitron, Google'ın şu anki kıdemli başkan yardımcısı olan ve Arama, Asistan, Reklamlar ve diğer birkaç bölümden sorumlu olan Prabhakar Raghavan'ı işaret ediyor. Eskiden 2000'li yıllarda Yahoo Arama'dan sorumluydu . Ah.

Resim

Bu yılın başlarında Alman akademisyenler tarafından yapılan bir araştırma , Google arama kullanıcılarının uzun süredir şüphelendiği şeyi doğruladı: Bir zamanlar bu tür faaliyetler için altın standart olan arama motoru giderek daha da kötüye gidiyordu. Araştırmacıların sonucuna göre bunun nedeni, çok fazla sayıda düşük kaliteli içeriğin, arama sonuçlarında daha yüksek kalitede bilgilere göre daha üst sıralarda görünecek şekilde optimize edilmesiydi. Bunun nedeni, tıklamaları en üst düzeye çıkarmak için bu tür içeriklerin seri üretimini teşvik eden bağlı kuruluş pazarlaması gibi popüler çevrimiçi pazarlama stratejileriydi.

Leipzig Üniversitesi, Bauhaus Üniversitesi Weimar ve Ölçeklenebilir Veri Analitiği ve Yapay Zeka Merkezi'nden gelen çalışmada, Bing ve DuckDuckGo arama motorlarından elde edilen sonuçlar da analiz edildi ve Google'ın birçok önemli alanda benzerlerinden daha iyi performans gösterdiğine dikkat çekildi. Ancak arama motoru alanındaki olağanüstü varlığı göz önüne alındığında, Google ile ilgili bulgular anlamlıydı.

Araştırmanın yapmadığı şey, Google Arama'nın düşüşünden sorumlu olan belirli bir suçluyu belirlemekti. Daha yakın zamanda Edward Zitron, " Google Aramayı Öldüren Adam " başlıklı haber bülteni makalesinde bu konuyu kesin bir şekilde ele aldı. Bu adamın Arama, Asistan, Coğrafya, Reklamlar, Ticaret ve Ödemeler ürünlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Prabhakar Raghavan olduğunu belirtti. Ancak Zitron onu "yönetim danışmanlığı mezhebinin yanında yer alan bilgisayar bilimcisi sınıfından bir hain" olarak tanımlıyor.

Resim

Zitron, hikayesine 2019'da Google'ın reklam ekibinin azalan arama geliri artışı konusunda alarm vermesiyle başlıyor. Adalet Bakanlığı'nın Google'a karşı açtığı antitröst davasının bir parçası olarak sonunda açıklanan e-postalarda, o zamanki Google'ın Başkan Yardımcısı ve Reklamlardan Sorumlu Genel Müdürü Jerry Dischler, arama sorgusu büyümesinin "tahminlerin önemli ölçüde gerisinde" olduğunu, yani gelirin "azaldığını" kaydetti. lansmanlar önemli ölçüde geride kaldı ve aramada "reklamverene özgü ve sektöre özgü bazı zayıflıkların" mevcut olduğuna dair belirsiz bir endişesini dile getirdi.

Daha sonra Raghavan liderliğindeki reklam ekibi ile Zitron'un kahraman dediği, ancak sonuçta mağlup olan Ben Gomes liderliğindeki arama ekibi arasında kurumsal bir mücadele yaşandı.

Reklam ekibi arama kalitesini korumakla ilgilenmedi ve büyüme metriklerine öncelik vermeye zorlandı. Gomes, kullanıcı deneyimi adına savundu ve "Google'ın düşündüğü tek şeyin büyüme olduğunu" iddia etti.

Raghavan felsefi tartışmayı kazandı ve bir yıldan biraz fazla bir süre sonra Arama'nın başına geçti. Zitron, yaklaşık 20 yıl boyunca Google Arama'yı oluşturduktan sonra Gomes'in Google'da Eğitimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevlendirileceğini yazdı. "Google Arama'nın çalışmasını sağlayan orijinal ekibin kritik bir parçası olan ve dünyanın en büyük ve en önemli arama motorunun kültürünü oluşturmakla itibar kazanan Gomes, Prabhakar Raghavan liderliğindeki büyümeye aç yönetim türleri tarafından kovuldu. mühendis kostümü giyen bir yönetim danışmanı."

Adalet Bakanlığı e-postaları bu anlatı akışı hakkında daha da fazla ayrıntı sağlıyor ve Zitron okuyucuları bu e-postalara bakmaya teşvik ediyor. "Google'ın CEO'su Sundar Pichai'nin onayıyla Raghavan liderliğindeki finans ve reklam ekiplerinin, şirkete daha fazla para kazandırmak için Google'ı daha da kötüleştirmek için nasıl aktif olarak çalıştıklarına dair dramatik bir hikaye anlatıyorlar."

Kaynak:
https://www.techspot.com/news/102765-wh ... earch.html
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3510 kez

Re: Hintli Yönetici Google Arama'yı bitirmek ile suçlanıyor

Mesaj gönderen burak35 »

Hintlilerin el atıpta berbat etmediği birşey kaldı mı ki ?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Yahoo Aramayı batırmış önce ardından Google aramayı kullanılmaz hale getirmiş :?:
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Tabansız bunlar ya :-D Bunların ayak bastığı yer kurur su falanda çıkmaz herhalde :-D
Kullanıcı avatarı
root@localhost
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 1894 kez

Mesaj gönderen root@localhost »

Para uğruna bitirdiler. Eskiden arama motoru idi şimdi reklam motoru. Hile hurda motoru.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Aynen katılıyorum. Bazen google da birşeyler ararken alakasız şeylerde çıkabiliyor. İpin ucunu kaçırdılar artık.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 980 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Bu hintliler nereye el atsa, kurutuyorlar/hortumluyorlar, geriye çorak dijital bir arazi kalıyor...

Örnek :

Microsoft Windows İşletim Sistemi ....

Eskiden "MS" adı Microsoft idi, şimdiler de "Microzort" oldu/olmuş durum'da....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Google Drive da çok uzun zamandır kötü. Uploadlar baya bi yavaş uzunca süredir. Aynı sorun Archive.org tada var. Oradada yavaş uploadlar.
Kullanıcı avatarı
root@localhost
Megabyte4
Megabyte4

Sistem tükeniyor artık bir yerden sonra yükleme yapacağımız yer kalmayacak. Şişti artık.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Hintliler asla büyük şirketlerde işe ALINMAMALI , zamanla parazit gibi o şirketi ele geçiriyorlar ve kendi adamlarını Tepe yönetime yerleştiriyorlar. En basitinden Microsoft u ele alalım , Hitliler ele geçirmeden önce Microsoft forumlarında Çözüldü diye işaretlenmiş birçok faydalı konu vardı , ardından forumu hitliler sardı , bütün faydalı konuları sildiler , ve akıllarınca Uyduruk cevaplarla kendi sitelerine link verip başlıkları kilitlediler. Yüzlerce konuda işe yaramayan lakin kiltli ve sahibi Hintlilerin olduğu web sayfalarına yönlendirilmiş konular var , Kene gibi Microsoftun kanını emiyorlar , Googlede durum çok daha vahim , Hintliler geldiğinden beridir Google resmen BİTTİ , eskiden kullandığım basit bir görseli bile bulamıyorum farklı arama motorları kullanmak zorunda kalıyorum. SEO açısından zaten REZALET , faydalı işe yarayan siteleri indexten siliyorlar onlara para vermiş olanların içeriğine bile bakmadan ilk sayfada gösteriyorlar.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 980 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

velociraptor yazdı: 01 May 2024, 11:09 Hintliler asla büyük şirketlerde işe ALINMAMALI , zamanla parazit gibi o şirketi ele geçiriyorlar ve kendi adamlarını Tepe yönetime yerleştiriyorlar. En basitinden Microsoft u ele alalım , Hitliler ele geçirmeden önce Microsoft forumlarında Çözüldü diye işaretlenmiş birçok faydalı konu vardı , ardından forumu hitliler sardı , bütün faydalı konuları sildiler , ve akıllarınca Uyduruk cevaplarla kendi sitelerine link verip başlıkları kilitlediler. Yüzlerce konuda işe yaramayan lakin kiltli ve sahibi Hintlilerin olduğu web sayfalarına yönlendirilmiş konular var , Kene gibi Microsoftun kanını emiyorlar , Googlede durum çok daha vahim , Hintliler geldiğinden beridir Google resmen BİTTİ , eskiden kullandığım basit bir görseli bile bulamıyorum farklı arama motorları kullanmak zorunda kalıyorum. SEO açısından zaten REZALET , faydalı işe yarayan siteleri indexten siliyorlar onlara para vermiş olanların içeriğine bile bakmadan ilk sayfada gösteriyorlar.
Yozlaşma böyle birşey....
Kullanıcı avatarı
root@localhost
Megabyte4
Megabyte4

Ben deliricem, benim konuları kafasına göre indexliyor ve çoğunlukla indekslemiyorlar. Sürekli hata mesajları. Kafayı kirdirdilar. O kadar özenerek konu açıyorum, Uğraşıyorum duzen icin ama yok. Saldım çayıra artık. Hit konusu ise tam muamma. Adsense desen saçmalığın daniskası oldu artık.

Günlük 100-150 arası tekil ip hitim var. Verdikleri gelire bak. Komedi gibi.
Resim

////

Resim

Resim

////
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Youtube gelirleri daha da berbat , haftada birkaç video atıyordum ve yaklaşık aradan 1,5 - 2 sene geçmişti gelir sadece 15 TL olmuştu , o zamandan beridir Anasayfaya backlink için video yüklüyorum, şimdi onu da Bozmak için Youtubeden çıkıyorsunuz onaylıyormusunuz sayfası eklemişler , tam dayaklık bu Hintliler.
Kullanıcı avatarı
root@localhost
Megabyte4
Megabyte4

Youtube geçen benim 1 senelik videomu sildi. Neymiş ilkelere aykırıymış. 1 sene geçti akılları başlarına anca gelmiş. Windows xp 2023 yılında kullanılır mı ? İnternete girer mi ? konu başlığıydı. 1500 izlenme ve 10+ yorum almıştı. Şerefsizler. İllegal hiç bir şey yoktu. Tarayıcıları göstermiştim. Slimjet xp versiyonu ve firefox varyantı filan ile nasıl girebiliriz diye. :o
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Microsoftta hintlilerde adam olmaz. Herşeyi berbat ediyorlar. Bana en çok zarar veren Google Drive yaşav olması ve düşük upload hızı.