Korumalı Kayıt Defteri Anahtarına Değer Ekleme

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
anonim23
Byte1
Byte1
Teşekkür etti: 42 kez

Korumalı Kayıt Defteri Anahtarına Değer Ekleme

Mesaj gönderen anonim23 »

Arkadaşlar bazı kayıt defteri anahtarlarına değer ekleyemiyorum. Mesela şu regedit anahtarına değer eklemek istiyorum fakat korumalı.

" HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RpcSs "

Yönetici ayrıcalıkları istediği için reg dosyasına sağ tık birleştir dediğimde bu işlemi gerçekleştirmek için yeterli ayrıcalıklara sahip değilsin gibisinden uyarı çıkıyor. Elbette Sordum sitesindeki PowerRun programından Registry 'i açıp değer eklerim fakat uzun iş. Bana pratik yol lazım. :-) Bat dosyasından yönetici ayrıcalıkları ile nasıl değer eklerim ? Böyle bir komut var mı veya mümkün mü ? Powershell script de olabilir.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3466 kez

Re: Korumalı Kayıt Defteri Anahtarına Değer Ekleme

Mesaj gönderen burak35 »

Sanırım o anahtarın sahipliğini alman gerek. Bunu bat la nasıl yaparsın bilemiyorum. Bat la uğraşmadığım için.
Ama o kısımla uğraşıp sahiğliğini almanızı önermem. Sonuçta RpcSs uzaktan yordam çağrısı hizmetidir.
Bu diğer önemli windows hizmetlerininde tetikleyicisidir. O yüzden üzerinde işlem yapmak pek sağlıklı olmayabilir.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 977 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

anonim23 yazdı: 08 Nis 2024, 19:00 Arkadaşlar bazı kayıt defteri anahtarlarına değer ekleyemiyorum. Mesela şu regedit anahtarına değer eklemek istiyorum fakat korumalı.

" HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RpcSs "

Yönetici ayrıcalıkları istediği için reg dosyasına sağ tık birleştir dediğimde bu işlemi gerçekleştirmek için yeterli ayrıcalıklara sahip değilsin gibisinden uyarı çıkıyor. Elbette Sordum sitesindeki PowerRun programından Registry 'i açıp değer eklerim fakat uzun iş. Bana pratik yol lazım. :-) Bat dosyasından yönetici ayrıcalıkları ile nasıl değer eklerim ? Böyle bir komut var mı veya mümkün mü ? Powershell script de olabilir.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RpcSs
Bu anahtar'a ancak SYSTEM kullanıcı müdahale edebilir.

Bunun da bir yolu var , aşağıdaki yazılımla
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4918 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Arkadaş zaten Powerrun ile yapabiliyormuş, yazılım istemiyor
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Bat la script le yapılabilir belki. Ama uğraşmak gerek. Ben bat tan script ten anlasaydım bişeyler yapmaya çalışırdım.
Birazda windows un saçmalığı işte. Win 7 de her yeri değiştirebilirken diğer 4 sistemde bunu pek yapamazsınız. :/
Kullanıcı avatarı
anonim23
Byte1
Byte1

Anladım. Bat dosyasını SYSTEM ayrıcalıkları ile çalıştırarak bir değer ekleyebilir miyim diye merak ettim. Genelde reg dosyalarıyla toplu bir şekilde anahtar eklediğim için daha pratik geliyordu bana. Düşündüğüm şekilde bir yöntem yok sanırım. Yine de teşekkür ederim herkese. :arrow:
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Scriptleri sadece yönetici yetkileri ile çalıştırabiliyoruz diye biliyorum , mesela bir scripti 3. parti yazılımsız Trusted Installer veya System yetkileri ile çalıştırabilsek çok işime yarardı.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

velociraptor yazdı: 09 Nis 2024, 11:04 Scriptleri sadece yönetici yetkileri ile çalıştırabiliyoruz diye biliyorum , mesela bir scripti 3. parti yazılımsız Trusted Installer veya System yetkileri ile çalıştırabilsek çok işime yarardı.
O üye böyle birşey istiyor anladım istediğini, aklıma Windows98 SE kullanırken, ms-dos'ta çok sık kullandığım UNIX komutu geldi.Aynen böyle
Resim
Resim
TRWE_2012 kullanıcısı, SYSTEM kullanıcısının yetkilerini, yazılım açık olduğu sürece kullanabilir ama yazılım kapatıldığından yetkiler geri alınır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

velociraptor yazdı: 09 Nis 2024, 11:04 Scriptleri sadece yönetici yetkileri ile çalıştırabiliyoruz diye biliyorum , mesela bir scripti 3. parti yazılımsız Trusted Installer veya System yetkileri ile çalıştırabilsek çok işime yarardı.
Buradan da olur

https://www.recastsoftware.com/resource ... m-account/

Google Araması :

Anahtar Sözcük : Open System User Account

https://www.google.com/search?q=Open+Sy ... 8&oe=utf-8

SYSTEM kullanıcı hesabını açar (normal hesap gibi) işini görür sonra çıkar normal kullanıcı hesabını açar.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Bunu yapabilirsiniz...

İNG :

Method #2 – PsExec

PsExec is a small executable that you can download from Microsoft which allows you to access the local system account. Once PsExec is installed on a computer, open an elevated cmd prompt. Next, execute

Kod: Tümünü seç

Psexec –s –i cmd
from this window. This action opens another cmd window where you can use the local system account. [/i]

TUR :

Yöntem #2 - Psexec

Psexec, Microsoft'tan yerel sistem hesabına erişmenizi sağlayan küçük bir yürütülebilir üründür. Bir bilgisayara Psexec system32 dizinin içine kopyalandıktan sonra, yükseltilmiş bir CMD istemini açın. Ardından, bu pencereden

psexec –s –i cmd
yazın. Bu eylem, yerel sistem hesabını kullanabileceğiniz başka bir CMD penceresi açar. [/i]

İndirme (psexec) :

https://learn.microsoft.com/en-us/sysin ... ads/psexec

Kaynak : https://www.recastsoftware.com/resource ... m-account/

SYSTEM KULLANICISI OLARAK KAYIT DEFTERİNİ AÇMA :

psexec -i -d -s c:\windows\regedit.exe
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Bat ve script hazırlanp yapılabilir belki. Ama onlarıda ben bilmiyorum işte. Bilseydim yapardım.
Bende bana genelde daha kolay geldiği ve anladığım için reg tweak kullanırım genelde.
Kullanıcı avatarı
anonim23
Byte1
Byte1

Aynen Tarkan abi scriptleri sadece kodlarla Trusted Installer veya System yetkileri ile çalıştırabilsek süper olurdu. Ben de öyle birşey istiyordum zaten.
Örneğin bat içinde regedit anahtarı ekleyecek komutumuz olsun. Bu komutun başına öyle komutlar yazalım ki script System yetkileri ile çalışsın ve korumalı anahtarlara direkt değer ekleyebilelim. Daha pratik olurdu.
Kullanıcı avatarı
anonim23
Byte1
Byte1

TRWE_2012 yazdı: 09 Nis 2024, 11:58

Bunu yapabilirsiniz...

İNG :

Method #2 – PsExec

PsExec is a small executable that you can download from Microsoft which allows you to access the local system account. Once PsExec is installed on a computer, open an elevated cmd prompt. Next, execute

Psexec –s –i cmd
from this window. This action opens another cmd window where you can use the local system account. [/i]

TUR :

Yöntem #2 - Psexec

Psexec, Microsoft'tan yerel sistem hesabına erişmenizi sağlayan küçük bir yürütülebilir üründür. Bir bilgisayara Psexec system32 dizinin içine kopyalandıktan sonra, yükseltilmiş bir CMD istemini açın. Ardından, bu pencereden

psexec –s –i cmd
yazın. Bu eylem, yerel sistem hesabını kullanabileceğiniz başka bir CMD penceresi açar. [/i]

İndirme (psexec) :

https://learn.microsoft.com/en-us/sysin ... ads/psexec

Kaynak : https://www.recastsoftware.com/resource ... m-account/

SYSTEM KULLANICISI OLARAK KAYIT DEFTERİNİ AÇMA :

psexec -i -d -s c:\windows\regedit.exe
Sağol kardeş senin yöntemin güzel bir şeye benziyor. Bir deneyeceğim bakalım.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Hepsini denemiştim zamanında
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Ben bat script biliyo olsaydım hazırlardım bişeyler. Ama malesef bana biraz fazla karmaşık geliyor. :/