Format USB si çözünürlük sorunu

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Email Bot
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 1 kez

Format USB si çözünürlük sorunu

Mesaj gönderen Email Bot »

Benim sürekli kullandığım bir usb bellek bulunmakta. İçerisinde bir çok dosyam var ve bunları dışarda kullanıyorum. Ayrıca ventoy yazılımı yüklü olduğundan içerisinde windows formattan yedek isolarına kadar bir çok isoyu aynı usbden rufus gibi yazdırmadan boot ederek kullanıyorum. Fakat şöyle bir sorum olacak. Macrium reflect gibi win pe isolarda da çalıştırdığımda uygulama arayüzü ekran çözünürlüğü laptop monitorumun desteklediği fhd çözünürlük değil de 800x600 olarak en fazla ayarlanabiliyor ya da görüntülenebiliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Acaba bu ventoydan kaynaklanan bir durum mu ? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Re: Format USB si çözünürlük sorunu

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Email Bot yazdı: 20 Mar 2024, 17:57 Benim sürekli kullandığım bir usb bellek bulunmakta. İçerisinde bir çok dosyam var ve bunları dışarda kullanıyorum. Ayrıca ventoy yazılımı yüklü olduğundan içerisinde windows formattan yedek isolarına kadar bir çok isoyu aynı usbden rufus gibi yazdırmadan boot ederek kullanıyorum. Fakat şöyle bir sorum olacak. Macrium reflect gibi win pe isolarda da çalıştırdığımda uygulama arayüzü ekran çözünürlüğü laptop monitorumun desteklediği fhd çözünürlük değil de 800x600 olarak en fazla ayarlanabiliyor ya da görüntülenebiliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Acaba bu ventoydan kaynaklanan bir durum mu ? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
Windows PE Ortamında iken ; bu yazılımı kullan...
Resim
Ben bu ufak, portable canavarı (Tayland Yazılımı) Windows XP'den beridir sık kullanıyorum....İşini fazlasıyla görür..

Darısı Velociraptor'un başına (inşallah keşfeder bu minik canavarı)
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 54 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

Ventoy güncelmi? Yumi deneyebilirsin oda 1024x768 veriyor alt yapı benzer.
Çözünürlük sistemsel birazda her VGA KART uEFI de HD pixele çıkmıyor.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Macrium reflet le yada ventoyla alakalı olabilir gibi geldi bana ama emin değilim.
FiLiNTA
Bit
Bit

Mesaj gönderen FiLiNTA »

TRWE_2012 yazdı: 20 Mar 2024, 18:19
Email Bot yazdı: 20 Mar 2024, 17:57 Benim sürekli kullandığım bir usb bellek bulunmakta. İçerisinde bir çok dosyam var ve bunları dışarda kullanıyorum. Ayrıca ventoy yazılımı yüklü olduğundan içerisinde windows formattan yedek isolarına kadar bir çok isoyu aynı usbden rufus gibi yazdırmadan boot ederek kullanıyorum. Fakat şöyle bir sorum olacak. Macrium reflect gibi win pe isolarda da çalıştırdığımda uygulama arayüzü ekran çözünürlüğü laptop monitorumun desteklediği fhd çözünürlük değil de 800x600 olarak en fazla ayarlanabiliyor ya da görüntülenebiliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Acaba bu ventoydan kaynaklanan bir durum mu ? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
Windows PE Ortamında iken ; bu yazılımı kullan...
Resim
Ben bu ufak, portable canavarı (Tayland Yazılımı) Windows XP'den beridir sık kullanıyorum....İşini fazlasıyla görür..

Darısı Velociraptor'un başına (inşallah keşfeder bu minik canavarı)
Dostum mesela win pe değil de iso ile program başlattığımda programı görüntüleme çözünürlüğü düşük yani senin yazılımı kullanma şansım yok zaten.
FiLiNTA
Bit
Bit

Mesaj gönderen FiLiNTA »

Ensatech yazdı: 20 Mar 2024, 22:35 Ventoy güncelmi? Yumi deneyebilirsin oda 1024x768 veriyor alt yapı benzer.
Çözünürlük sistemsel birazda her VGA KART uEFI de HD pixele çıkmıyor.
Ventoy güncel. dediğin programa bir bakayım