Samsung s24 ultra için yardım!

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Samsung s24 ultra için yardım!

Mesaj gönderen seheryeli »

Selam sevgili arkadaşlar, bu zamana kadar hep samsung ailesini kullandım, şimdi Samsung s24 ultura kullanıyorum, başıma ilk geldi bu sorun çözemedim, eski versiyonlarda hiç olmamıştı bu sorun, yardımınızı rica ediyorum..sorun şu hani fotoğraf, video sakla veya gizle programları varya Play storeden.. kaç çeşitini indirip video veya resimleri içine attımsa nasıl oluyorsa ertesi günü yok oluyor sanki uçuyor? acaba telin yedekle ayarlarındanmı dedim yedekle yaptım yine aynı, kısacası çözemedim, yardımınızı rica ediyor saygılar sunuyorum..
Kullanıcı avatarı
Tarımişçisi
Bit
Bit
Teşekkür etti: 9 kez

Re: Samsung s24 ultra için yardım!

Mesaj gönderen Tarımişçisi »

Uygulama izinlerine bak. Balki engellidir.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3
Teşekkür etti: 114 kez

Mesaj gönderen astro »

muhtemelen cihazınızda otomatik temizleyici kullanıyorsunuz ve bu yüzden dosyalarınızı kaybediyorsunuz :)

genel mantık itibari ile saklama-gizleme uygulamaları dosyaların format bilgilerini okunamayacak şekilde değiştirmek veya dosyanın adı ve uzantısı dahil bir şekilde şifrelemektir (bu öncekinin daha karmaşık bir versiyonu genel mantık yine çok benzer), uygulamalar gizleme saklama işlemini bu şekilde yapabilmektedirler.

anlattığınızdan yola çıkarak varsayımda bulunarak yaşadığınız senaryoyu şöyle açıklayayım,

siz cihazınızda uygulama aracılığı ile gizlemek saklamak istediğiniz dosyayı uygulamaya teslim ediyorsunuz ve o da işini yapıp dosyayı okunamaz hale getiriyor sonrasında cihazınızda kullanmış olduğunuz otomatik temizleyici olaya el atıp bu anlamsız dosyalarda ne diyip gizleme saklama uygulamasına teslim ettiğiniz ne varsa hepsini sizin için ortadan kaldırıyor :)

size tavsiyem saklama gizleme için cihazınızda üçüncü parti bir uygulama kullanacaksanız bu winrar olsun bana göre hepsinden daha güvenli ve daha pratiktir şifrelenmiş bir rar dosyaları işinizi fazlası ile görecektir
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Teşekkür ediyorum, ama hatırladığım kadar temizlik programı yok? Çünkü bir önceki telde olanları buna aktardığıma göre. Bir sürü program olduğu için yine yok biliyorum. Winrar'a gelince telefonda pc gibi seri çalışırmı? Onu bilmiyorum..
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen astro »

siz yinede uygulamalarınızı ve ayarlarınızı bir gözden geçirin derim ben, gözünüzden kaçırdığınız basit bir sistem ayarı bile bu duruma sebep olabilir

winrar uygulaması s24 ultra için devede kulak kalır çünkü cihazınız çok güçlü bir cihaz, kendim s23 kullanıyorum gayet akıcı hiç bir problem yok bir de dosya yöneticisi olarakta x-plore kullanıyorum her konuda önemle kullanmanızı tavsiye ederim mutlaka bir deneyin

hızlıca dosya saklamak istediğimde (sıkıştırma ayıklama yapmak istemediğimde) klasör adının başına nokta koyuyorum örneğin .belgeler şeklinde sonrasında klasörün içinede bir adet .nomedia dosyası bırakıyorum gayet pratik bir şekilde işimi hallediyorum

hassas dosyalarımı da winrar ile şifreleyip açıkta bir yere bırakıyorum
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Evet fena değil 1 terabayt hafızası, fena değil derken iPhone'yi sevmiyorum bana göre çok sıkıcı, Samsung'cuyum.. pekiyi hocam Google drive kullanıyorum ama galiba oda sınırlı? Hangi winrarı kullanıyorsunuz? Saygılar
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen astro »

winrar için orjinal olanı play store den satın almıştım onu kullanıyorum
https://play.google.com/store/apps/deta ... rarlab.rar

drive konusuda 15 gb ile sınırlı ama özel olmayan dosyalarınız için ücretsiz sınırsız paylaşım klasörü (teamdrive) edinebilirsiniz ama özeliniz için tavsiye etmem ancak yinede winrarla şifreleme yapılarak kullanılabilir
https://td.msgsuite.workers.dev/

yeni samsung cihazlarda artık hafıza kartı girişi olmadığından yedekleme ve depolama için tavsiyem taşınabilir m2 ssd li hafıza çözümleri satın almanız fiyatları biraz pahalı ancak cihazınızın hafızasına eş veya 2 katı büyüklüğünde bir tanesini alırsanız uzun yıllar sorunsuz ve zahmetsiz kullanırsınız

yinede ücret ödemek istemezseniz telegram ve yandex disk kullanabilirsiniz

telegramda kendinize gönderim yaparak yedekleme yapabilirsiniz telegram hiç bir şekilde bunları silmez (hesabı pasife alırsanız veya kapatırsanız geri dönüşü yoktur bu hizmet telegramı aktif kullanmak şartı ile sunuluyor ve gayet sağlıklı çalışıyor) ve dosyalarınızı bulutta tutmaya devam eder veya yandex disk kullanarak otomatik yüklemeyi kullanmak şartı ile (otomatik yüklemeyi açmazsanız depolama alanı 10 gb ile sınırlı) fotoğraf ve videolar için çok uzun zamandır sınırsız depolama hizmeti sunulmakta
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Çok teşekkür ediyorum yardımınız için, zahmet verdik çok sağolun..saygılar
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen astro »

rica ederim sizde sağolun faydası dokunduyda ne âlâ
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

yok hocam senin winrar işini yapamadım, beceremedim hiç kullanmadım çünkü. sizin tavsiye ettiğinizi indirdim ikide bir abone ol bildirisi gelip duruyor başkasını indirdim oda sıkıcı şifre verme durumu karışık. pc de rahatlıkla yapıyordum telde biraz sıkıcı geldi bana.. neyse depolama uygulamaları yıllardır kullanıyordum eski versiyon samsung'larda hiç bir sorun olmamıştı.. kullandığım uygulamayı yolluyorum size bildirim yeri hepten kapalı ordan olabilirmi acaba? çünkü hangi uygulamayı indirip denedimse hep aynısı..bildirim kısmında hiç gözükmüyorlar..!

Resim
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen astro »

ekran görüntüsü eklediniz sanırım, ancak şuanda görüntülenemiyor. yeniden ekleme şansınız var mı?

bahsetmiş olduğum kullanım senaryoları içinde size görsel anlatım çektim isterseniz bir bakın

https://streamable.com/1lr657

https://streamable.com/gud7ap
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

elinize emeginize sağlık ama inanın hiç bir şey anlamadım oruçtanmıdır? kafamın kalınlığındanmıdır? :) sessiz tarif olduğu için birde çok çabuk hiç bir şey anlamadım, temam sizi yorduğum için özür dilerim vaz geçtim.. resme gelince odakafayı yedi galiba? atıyorum gözüküyor belirli bir zaman sonra oda kayboluyor burdan.. :))) bakın şuan gösteriyor belirli bir zaman sonra burdan uçabilir anlamadım?

Resim
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen astro »

sesli veya detaylı anlatım için size söz veremem ama fırsatım olursa yapmaya çalışırım

gördüğünüz gibi pratikte işlemler çok basit ve kolay hiç bir zorluğu yok
ne şekilde dosya saklamak isterseniz isteyin gayet pratik ve basit ancak benim anlatımım yeterli olmadı kusura bakmayın

ekran görüntüsüde maalesef yine gözükmemekte
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Estağfurullah rica ederim, neyse.. kullandığım (Hidef) adındaki uygulama sanki düzeldi içine attığım resim ve videolar nazar değmesin bu gün üçüncü günü, galiba bu sefer kalıcılar :) yalnız bir öncekinde attığım resim şuan bile hala gözüküyor size nasıl gözükmüyor anlamadım? şimdi tekrar başka bir resim atıyorum, eğer oda açılmaz veya gözükmez ise konu şu.. telefondaki (Mobil veri kullanımına izin ver) kısmı kapalı imiş onları açtım, iki tane değişik isim altında, (1 Ağ depolaması 2 Cloud storage) bunları aktif edince bunlardan dolayı kayıp olmadı sanki içine attığım video ve resim? pek anlamadığım için bana öyle geldi bilemiyorum ne kadar doğru? selam ve saygılar
Not: evet önizleme yaptım, ve siteye çıkıç tekrar giriş yaptım resmi gösteriyor, umarım sizdede açılır?

Resim