Eğer Bir Nazi Zombi Olursa ; Zombie Army Trilogy

Legal ve Freeware Oyun paylaşımları ve oyunlarla ilgili güncel bilgiler
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Eğer Bir Nazi Zombi Olursa ; Zombie Army Trilogy

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Son Bir Kez Ayaklandılar!

Zombi konsepti günümüz sinema ve oyun dünyasında çokça tutuyor. Hem izlemesi, hem de oynaması bir hayli keyifli olan zombi konseptine sahip yapımlar, gün geçtikçe artıyor. Özellikle “The Walking Dead” serisi ve akabinde Telltale Games tarafından üretilen macera oyunu, çıtayı gözle görülür derecede arttırmayı başardı. Fakat zombi konseptinin hiçbir şekilde biteceğini düşünmüyorum. Zaten Zombie Army Trilogy bu duruma harika bir örnek teşkil ediyor…
Resim
Son Savunma: Berlin!

Zombi Army Trilogy aslen Sniper Elite V2 için üretilmiş, “Sniper Elite: Nazi Zombie Army” ve “Nazi Zombie Army 2” oyunlarının remastered hallerini içeriyor. Pek tabii sadece bunula da yetinmiyor ve oyuna üçüncü bir bölüm daha ekliyor. Esasen Sniper Elite için geliştirilmiş bir oyunun bu kadar tutması ve kendi başına yol alması, uzun süredir şahit olmadığımız olaylardan birisiydi ama Zombi Army Trilogy o kadar iddialı ki şimdiden büyük miktarda oyuncuyu kucaklamayı başarmış durumda. Oyunun genel senaryosu ziyadesiyle basit: Berlin kuşatmasını durdurmak! Fakat Hitlerin bu oyunda aldığı karar, bizim bildiğimiz tarihi olaylara göre birazcık garip. Öyle görünüyor ki Nazi’ler yememiş içmemiş, hani olur da savaşı kazanamazsak son bir çaremiz olsun diyerek ölüleri kaldırmayı başaracak güce kavuşmuşlar. Hitler de son bir savunma olarak bu güce başvuruyor ve kendisi de dâhil olmak üzere tüm ordusunu yaşayan ölülerden oluşan bir gruba dönüştürüyor. Onlar artık eskisinden daha korkunç ve bir o kadar da ölümsüz! Biz de bu senaryoya dört farklı karakterle dalıyoruz. Eski oyunlardan tanıdığımız Karl Fairburne, Dr. Efram Schweiger, Boris Medvedev ve Hermann Wolff’un yanına, dört adet de kadın karakter eklenmiş bulunuyor. Yani bu sayede seçilebilen karakter miktarı sekize çıkmış. Tabii oyuna derin etkileri olmaması büyük bir eksi ama zaten olayımız en rahat ettiğimiz silah kombinasyonu ile düşmanlarımızı alt etmek. Oyunda seçilmeyi bekleyen birbirinden farklı silah modeli bulunuyor ama en önemli kısım birincil silahımız. Dediğim gibi, oyun Sniper Elite V2’nin devamı niteliğinde ve tıpkı bu oyunda olduğu gibi keskin nişancı silahı ile yaşıyoruz. Her silahın farklı kalibresi, mermi kapasitesi, ateş hızı ve tabii tahribat gücü bulunuyor. Oyun stilimize hangisinin uyduğunu bulmaksa birazcık dert ama bir defa doğru silaha kavuşunca işler bir hayli kolaylaşıyor. İkinci silahlar arasında genelde makineli tüfek ve pompalı silah grubu yer alıyor. Üçüncül kısımda tabancalar bize el sallıyor. Oyunun genel yapısına en büyük etkiyi eden patlayıcılar kendi arasında üçe ayrılmış olarak karşımıza çıkıyor. Birisi Stielhandgranate olarak bilinen savaşın en iyi el bombası. Hemen akabinde büyük düşmanları ortadan kaldırmak için hayati öneme sahip olan Land Mine bulunuyor. Özellikle genel tahribat vermek için geliştirilmiş Trip Mine üçüncü sırada yer alıyor. Son olarak dinamit ile göz göze geliyoruz. Atıldığı zaman ne yazık ki patlamıyor; illa ki dışarıdan bir tepkiye ihtiyacı var ama patladığı zaman etraf gül bahçesi oluyor. Vallahi bir bakmışsınız her yer zombilerin kolu bacağı…
Resim
Dalga Dalga Zombi

Herhangi bir remastered yapıma nazaran Zombi Army Trilogy iki yıl önce üretilmiş oyunları yeniden önümüze servis ediyor. Teorik olarak bu durum biraz saçma olsa da bu paket ile daha önce yayınlanmamış bir bölüm daha kendisini gösteriyor. Berlin Horror ile başlayan ilk bölüm, Back to Berlin ile devam etmişti. Şimdi de Beyond Berlin isimli yeni bölüm ile karşı karşıyayız. İçerisinde beş adet harita barındıran Beyond Berlin, aynı zamanda hikâyeyi de farklı bir seviyeye taşıyor. Yine de oyunun senaryo ağırlıklı olmadığını düşünerek bu kısmı hemen atlıyorum. Beş yeni haritayı, tıpkı eski haritalarda da olduğu gibi, co-op deneyim edebiliyoruz. Dört kişinin aynı anda oynayabildiği haritalar, gerçekten harika şekilde tasarlanmış. Hatta Sniper Elite V2’den biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Zombi’lerin çıkardıkları sesler gerçekten rahatsız edici ve insan bir an evvel bu seslere son vermek istiyor! Genel geçer oyun modelini en iyi şekilde etkileyen durumsa haritaların bazı noktalarda dar alan modeline dönüşmesi ki bu durum sürekli menzilli silah kullanan oyuncuya harika bir deneyim yaşatıyor. Birbirinden farklı zombi modeli bulunuyor. Genelde tek headshot’ta ölüyorlar ama zamanla zırha bürünmüş zombiler ve elinde elektrikli testere sallayan daha iri modeller karşımıza çıkabiliyor. Tıpkı bizim gibi keskin nişancı tüfeği kullanabilen zombiler zaten ayrı bir hikâye; allahtan adam gibi nişan alamıyorlar. Tek amacımız onlardan uzakta kalmak zira üst üste aldığımız üç ila dört darbede ölebiliyoruz. Tek kişilik haritaları başkaları ile deneyim etmenin keyfi ayrı bir güzel; hele bir de haritalar uzun mu uzun olunca tadından yenmiyor. Fakat Horde mode’un tadı bir başka. Özellikle sıkışık alanlara sahip haritalarda gerçekten zorlayıcı bir yapıya sahip… Bu mod esnasında üzerimize dalga dalga zombi saldırısı geliyor. Her yer cephane dolu ve tam bu noktada oyunun patlayıcılarını doğru kullanmanı önemli gün yüzüne çıkıyor. İlk on dalga çok zorlayıcı değil ama akabinde işler yavaş yavaş çığırından çıkmaya başlıyor. Hele bir de takımda oyundan anlamayan oyuncular varsa anında “wipe”.
Resim
Oyunun remastered kısmı gerçekten dikkat çekici. Zombiler eskiye göre çok daha farklı hareket ediyorlar. Hatta bazılarının yürüyüş modelleri yüzünden headshot yapmak cidden zor. Efektlerde de gözle görülür bir değişim var. Özellikle patlama efektleri şaşırtıcı derecede geliştirilmiş. Eklenen yeni bölüm ve haritalar da fazlasıyla doyurucu ama işte ne yazık ki her şey mükemmel değil. Halen silahlar döneminin Delta Force’unda “su tabancası” dediğimiz şekilde ateş ediyor. Herhangi birisinde hissiyata dair en ufak bir kıpraşma bile yok. Ayrıca oyun içi etkileşimler ne yazık ki çok kısıtlı. Yani zombilerden uzaklaşıp ateş etmekten başka bir şey yapmıyoruz. Çok az objeyi kullanabiliyor ya da oyuna etki etmesini sağlayabiliyoruz; onlar da zaten tuzak. Tek kişilik senaryoyu co-op oynamak ve Horde mode ile gelen zombi saldırılarını defetmek pekâlâ keyifli ama hiç yeterli değil. Hem üçüncüsü piyasaya çıkan, hem de önceki oyunları bünyesinde bulunduran remastered bir yapımın, daha fazla oyun moduna sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer zombi seviyorsanız, keskin nişancılık Ata sporum diyorsanız ve oyun oynarken tek hedefiniz eğlenmekse, o zaman Zombi Army Trilogy tam da size göre.
Resim
Kaynak : https://www.level.com.tr/
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Re: Eğer Bir Nazi Zombi Olursa ; Zombie Army Trilogy

Mesaj gönderen velociraptor »

Güzel oyuna benziyor :arrow:
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Birbirinden farklı zombi modeli bulunuyor. Genelde tek headshot’ta ölüyorlar ama zamanla zırha bürünmüş zombiler ve elinde elektrikli testere sallayan daha iri modeller karşımıza çıkabiliyor
Eyvah...!!!

Ben daha birinci bölümün sonundaki Nazi ayısını geçemedim(kör olasının elinde ağır makineli MG42 var)...Yandık.....Bu oyun bitmez bende..... :-D

Aha MG42 bu..
Resim
Dakika da 1500 mermi atıyormuş....

Oynadığım karakter Alman : Hermann Wolff
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Mg3 zannettim ama değil galiba. Ben genelde Bixi ciyim bixi daha çok severim. Hem taşıması kolay hem temizlemesi kolay. Hemde daha havalı. :-D
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Benim favori karakterimdir kendisi .....

Hermann Wolff SS Nazi Subayı....

Gerçek Künyesi (kimlik)
Resim
Resim
Gerçek olanı..
Resim
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Beni, bunu oynarken görmelisiniz, gülmekten yerlere yatacağınız kesin...!!!

Mesela

Ucube bağırdığı zaman (topraktan çıkarken) bende bir korku (ulan bu oyun ne korkusu) hemen geriye kaçıp, sırtımı (karakterin sırtını) sağlam duvara yaslayıp geleni avlamaktayım yaklaştırmıyorum ucubeleri..

Bir de dalga dalga geldiklerinde, kaçış bölgem sınırlı ise, işte o zaman gülmekten kalp krizi geçirebilirsiniz, resmen ölülerle köşe kapmaca oyunu oynuyoruz.....Kaçıyorum , dönüp bir tanesini kafadan indiriyorum sonra gene kaçıyorum, bu hal baya bir devam ediyor, sonra o "AYI" çıkıyor topraktan ona bu taktik yemiyor.....

NOT:

O ayının (insan azmanı, 2,5 metre boyunda) ekran görüntüsünü buraya atacağım ne çekiyorum bu "AYI'dan"....... :-D
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Ayıyı internetten buldum...
Resim
Bundan çok dertliyim (espirsel olarak) bunun yüzen oyundan soğudum, geçemiyorum ...

Bunu ne @root@localhost geçebilir nede @Velociraptor..... :-D

Burası da yardımlaşma formu olduğuna göre, bu ayıyı geçen varsa bir zahmet nasıl hacamat ettiğini yazsın ..... :-)
Kullanıcı avatarı
root@localhost
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 1814 kez

Mesaj gönderen root@localhost »

Abi kolay gelsin. Bu oyunu hiç oynamadım ama emin ol bende Days gone oynarken aynısı oluyor. Orta seviyeden kolaya çektim. Geçmiyor bir türlü kaç Allah kaç yakalıyorlar :d O korku gerilim bunda daha beter. Bir youtube dan izle bak :-)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

:-D
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Bırakın bunları yav. En kralı Fifa dır. \m/

Ne güzel günlerdi orta sahalardan deli gibi şut çektiğimiz o günler. Hey gidi hey. :D
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

TRWE_2012 yazdı: 11 Haz 2023, 22:47 Ayıyı internetten buldum...
Resim
Bundan çok dertliyim (espirsel olarak) bunun yüzen oyundan soğudum, geçemiyorum ...
Artık bu ayıyı nasıl indirdiğimi keşfettim kendi kendime...

Kafasına en az 8 atış yapınca, kurtuluyoruz kendisinden....

Artık korkmuyorum zombiciklerden(eskiden bağrınca kaçardım şimdi bağırsada hatta bir taraflarını yırtsa da tınlamıyorum (oynadıkça insan seslere alışıyor) geleni tekme (klavye'den boşluk tuşu basın) ile yere düşürüp, ikinci tekme ile başını ediyorum ((klavye'den boşluk tuşuna 2.kez basın)

Ya da LugerP8 (Bizim milletin deyişi pat-pat ile) kafalarına birer kurşun, çoğu zaman G43 Sniper Silahını kullanmadan bölüm de bitiriyoruz.Çok salak bu zombiler....
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Sniper Elite Nazi Zombi Army'de oyun sonuna gelindi.Hitlerin elindeki (zombi) Aztek Büyülü Tılsım Taşı ele geçirildi.Son bölümde Hitlerin peşine düşüldü.Pe..zenk FuhrerBunker'ine kaçtı.Takip'teyiz....!!! :)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Oyun da dün akşam son bölüme gelindi....Hitlerin HellFire Castle (Cehennem Ateş Kalesi) atom bombası ile başına geçirildi.Hitler gene kaçtı ama bu sefer Rus-ABD-İngiltere birleşik güçleri tarafından "Berlin'de çember altına" alındı.

Oyun öyle bir oyun ki, sizi o atmosferin içinde sanki orada mışın gibi hissetiriyor.

Bunu bitireyim sıra da Nazi Army 4 var onunda bitireceğim.(bu zombiler bende alışkanlık yaptı)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Hitleri yakalamak zor olmalı :-D
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

velociraptor yazdı: 26 Haz 2023, 13:23 Hitleri yakalamak zor olmalı :-D
Oyna görürsün zor mu ? kolay mı? Ölüsü , dirisinden hareketli lanetlinin.....

Dün kaleyi alacağım diye bir tabur zombi biçtim MG34 ile...düşün oyun o kadar katliam dolu.....