Kullandığım Belli Başlı Sık Eklentiler

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 881 kez

Kullandığım Belli Başlı Sık Eklentiler

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Merhabalar

Aşağıdaki ekran görüntüsünde , temiz kurulum'dan hemen sonra web tarayıcılarında kullandığım belli bağlı eklentiler aşağıda verilmiştir.Dileyen bu eklentileri kendi sisteminde kullanabilir.

Sık Kullandığım Birinci Web Tarayıcı : Vivaldi

Eklentiler :

Resim

Vivaldi Portable ile (kurulum esnasında portable modu seçiyorsunuz , kur sihirbazı kendini portable olarak yapılandırıp , kullanıcısının gösterdiği konuma kuruluyor)

Ağır bir tarayıcı, eğer sisteminiz gerçekten iyi ise kullanın (benim eski ölü sisteminde bu tarayıcının 4.sürümü vardı ve kasım kasım sistemi kastırıyordu)

Sık Kullandığım İkinci Web Tarayıcı : Palemoon

Hafif web tarayıcısıdır.Sistemi kastmaz, ultra sistemler de ve düşük sistemler de performans'ı yüksektir.
Firefox sürüm 17'in kaynak kodlarından modern günümüz internet dünyasına uyarlanmıştır.
Retro görünümlü modern klasik web tarayıcısıdır.
Abeyi Firefox'un en güncel sürümünden en az 6 kat daha hızlıdır.
32 ve 64 bit sürümleri olmasına karşın 64 bit sürümünde bellek sızması olduğundan, bellek sızması "OLMAYAN" 32bit sürümü x64 bit işlemcili sistemler de kullanılabilmektedir.(şuan bendeki en son güncel 31.sürümüdür ve 32bittir.)
Tarayıcının "TÜRKÇELEŞTİRİLMESİ" biraz ufak uzmanlık istemektedir.(about:config olayı...) 2-2,5 dk'lık bir ayarlamadan sonra sonsuza kadar Türkçe kalır.(üzerine sürüm güncellemesi gelse bile)

Eklentiler :

Resim

Sık Kullandığım Web Tarayıcı : Cent Browser v4.3.9.248 (@Tarkan_Dost'un bir sordum.net makalesinde tanıştım kendisi ile...)

Chromium tabanlı kullandığım en eski web tarayıcısıdır.
Hızlı ve seridir.
En büyük özelliği yüklenen eklentileri kullanıcı dizinine yazmak yerine kendi dizinindeki USERDATA klasörüne yazar , böylece portable olan tarayıcı'da eklentiler temiz kurulumdan hemen sonra ilk kullanıma hazır olur.Bu durum kullanıcıyı eklenti yükleme zahmetinden azad eder..
Şu an bende çalışan 32bit sürümüdür.

Eklentiler (hala yüklenebilen ve çalışan)

Resim
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3186 kez

Re: Kullandığım Belli Başlı Sık Eklentiler

Mesaj gönderen burak35 »

Benim gibi Karanlık mod seven ve ara ara kullanmak isteyen olursa Super dark mode kullanabilir.
Daha önce kullanmıştım ve çokta memnun kalmıştım. Gece gözleri fazla yormuyor. Tavsiye ederim. Teşekkürler buarada.