Bilgisayarla Ramazan sohbetine hazır mısınız?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

Bilgisayarla Ramazan sohbetine hazır mısınız?

Mesaj gönderen y@semin » 23 Eyl 2007, 02:01

Resim

Bilgisayar, internet ve yazılım teknolojisi sınır tanımıyor. Teknolojinin son ulastıgı noktada artık sektörün yenilikçi unsurları "yapay zeka" teknolojisini kullanıyorlar. Tefal, Türkiye'de bir ilke imza atarak yapay zeka teknolojisini "BoTefal" uygulamasıyla tüketicinin hizmetine sundu

İnteraktif pazarlama ajansı Project House tarafından gelistirilen proje sayesinde İnterneti kullanarak sisteme giren kullanıcılar, web sayfası üzerinde yazılı olarak sohbete baslıyorlar.

Karsımıza çıkan kisi, söze nasıl basladıgımıza baglı olarak yanıt veriyor. "Merhaba" diyene "Merhaba", "Nasılsınız" diye sorana "İyiyim"; "Selamünaleyküm" diye söze baslayana "Aleykümselam" diyerek kullanıcıları sasırtıyor.

BoTefal, Ramazan nedeniyle kullanılıyor ve öncelikle Ramazana iliskin sorulara yanıt veriyor. Yemek tarifleri, imsak vakitleri gibi soruları yanıtlayan BoTefal, bunların dısında da bazı sorulara yanıt veriyor.

BoTefal, sorulan cümle içindeki kelimeleri analiz ederek, ne soruldugunu anlamaya çalısıyor ve ona uygun yanıtı veriyor. Sistemin yalan söyleme sansı olmadıgı gibi, kullanıcıyla sinirli diyaloglara girme riski de yok.

BoTefal ile tanısarak uygulamayı denemek isteyenlerin, www.tefalramazansohbeti.com adresine giderek sohbete baslayabileceklerini belirten Groupe SEB İs Gelistirme Müdürü Aytug Elerman, Tefal markası olarak Türkiye'ye her zaman yenilikleri ve en iyi, en ileri teknolojileri getirmeye kararlı olduklarını; her zaman öncü olmaya devam edeceklerini söyledi. Sistemin, yararlı oldugu kadar da eglenceli oldugunun altını çizen Elerman, internet üzerindeki gerçek kisilerle yapılan sanal sohbetlerin yerine geçebilecek olan BOT uygulamasına öncülük ederek gelecege bir pencere açtıklarını dile getirdi.

Alıntıdır..Cevapla