VHD yi sabit boyutluya çevirmek

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Email Bot
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 1 kez

VHD yi sabit boyutluya çevirmek

Mesaj gönderen Email Bot »

Uzun zamandan beri sizi takip ediyorum bundan öncede bi konu hakkında değerli fikrinizi almıştım şimdi lafı uzatmadan sorunuma geleyim şimdi ben vhd bi ssd üzerinde işime yarayacak programları kurup bi VHD kalıbı alıyorum ama ben bu VHD kalıbını disk2vhd ile alıyorum ve buda dinamik olarak alıyor yani ben vhd kalıbımı sabit boyut yapmak istiyorum ama bunu bi türlü yapamadım öncelikle sordum.net baktım ve vhd_resizer diye bi program var bununla bi türlü yapamadım vev bana hep tanınmadayn dosya diyor halbuki vhd kalıbı ve kurulu olduğu windows 10pro yine sizin siteden hyper ile yapayım dedim sizin videolarınızdan faydalanarak bu seferde yeterli boş alan yok diyor halbuki vhd kalıbını bi 120 lik ssd üzerindeydi sonra yine sizin tavsiyeniz ile vhd manager ile boş bi vhd kalıbı oluşturup bunun içine windows kurayım dedim bu ofrmat ekranını geçtim dosyalar yüklendi ama bu sefer o ilk açılış varya orda kurtarma bölümü geliyor ve windows son kurulumu bitiremiyor benim esas aradığım şey varloan bi vhd kalıbını dinamikden sabit boyuta çekmek performans açısından ve maalesef bugün 3 ncü günüm ve yol alamadım bana bu konnuda yardımınız dokunurmu acaba şimdiden teşerkkür eder başarılarınızı devamını dilerim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: VHD yi sabit boyutluya çevirmek

Mesaj gönderen velociraptor »

Merhaba , bu durumda yerinizde olsam Sabit boyutlu bir vhd oluştururdum
https://www.sordum.net/20743/diskpart-i ... e-silelim/
Ardından içine gerekli programları kurduktan sonra bu VHD kopyala yapıştır ile harici HDD ye alırdım , kalıp almaya falan gerek yok.
Çünkü zaten önerebileceğim bütün yazılımları denemişsiniz
Kullanıcı avatarı
Email Bot
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen Email Bot »

peki tarkan bey şimdi şöyle bişi yapsam sabit boyutlu bi vhd kalıbı oluştursam ve bunu da (pw1206-free-online) bu program vhd kalıbını sabit disk üzerine yazıyor bununla bpş vhd kalıbını ssd ye yazsam gerekli yazılımları ve windowsu kursam sonrada bu vhd2 ile tekrar vhd alsam biraz değişik oldu ama aklıma başka bişi gelmiyor
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

VHD dosyası zaten kalıp dosyasıdır yani sağ tıklayıp kopyala dediğiniz anda harici diske yapıştırıp yedek alabilirsiniz. VHD nin kalıbını almaktaki amacınız nedir tam olarak anlayamadım.