AMD, Freescale ile hızını arttırıyor..

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

AMD, Freescale ile hızını arttırıyor..

Mesaj gönderen y@semin » 21 Eyl 2007, 23:05

Resim

AMD, 2D ve 3D görüntü teknolojilerini, mobil ve çoklu ortam platformu çözümlerinde dünya lideri olan Freescale'e lisanslayarak, oyun, mobil internet ve kullanıcı ara yüzleri hızlarını arttırıyor.

AMD, 2D ve 3D görüntü teknolojilerini mobil ve çoklu ortam platformu çözümlerinde dünya lideri olan Freescale Semiconductor’a lisanslayacagını duyurdu. Freescale, i.MX uygulamaları islemcilerine AMD’nin endüstri standardında sınıfının en iyisi OpenGL ES 2.0 ve OpenVG 1.0 grafik çekirdek teknolojilerini de katacak.

AMD’nin grafik teknolojisi oyun, dolasım ve kullanıcı ara yüzleri gibi kilit mobil uygulamalar için daha üstün pil ömrü ve görsel bakımdan yüksek performans saglamak için iyilestiriliyor. Bu grafik teknolojileri ile birlikte i.MX islemcileri tasınabilir medya oynatıcılar, tasınabilir dolasım, ev elektronikleri ve otomotiv haber-eglence uygulamaları için kullanılabilir olacak.

AMD, grafik ekosistemini ve OpenGL ES 2.0 ve OpenVG 1.0 gibi yeni standartları kablosuzaygıtlar ve diger mobil uygulamalar içeriginin evrimini hızlandırılmasını saglamak üzere kullanıyor. AMD diger öncü endüstri üreticilerle yakın isbirligi içerisinde çalısarak, bir yandan son teknoloji grafik platformlarını gelistirmeyi amaçlarken, diger yandan da mobil kullanıcılar için Ultimate Visual Experience teknolojisini piyasaya sürmek üzere zengin medya içerigi yaratımına da destek veriyor.

2006’da ATI Teknolojilerinin alınmasıyla birlikte AMD, avuç içi piyasası için lider ayrık medya islemcileri üreticisi haline geldi. AMD Imageon medya islemcileri mobil TV, video, fotograf, video telefon, müzik ve 3D görüntü isleme gibi çok çesitli çoklu ortam islevleri destekliyor.

Alıntıdır..Cevapla