Nokia telefonlara Check Point güvenliği..

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

Nokia telefonlara Check Point güvenliği..

Mesaj gönderen y@semin » 21 Eyl 2007, 03:39

Resim

Check Point, Nokia'nın S60 tabanlı tüm E-serisi ve N-serisi cihazlar için güçlü veri güvenligi ve erisim kontrolü saglayan yeni 3.1.3 S60 sürümünü duyurdu.Bilgi güvenliginde dünya lideri Check Point, mobil cihaz güvenlik çözümleri Pointsec Mobile’ın E90 Communicator dahil tüm Nokia Series 60 cihazlar için güçlü veri güvenligi ve erisim kontrolü saglayan yeni 3.1.3 S60 sürümünü duyurdu. Pointsec Mobile’ın bu sürümü Nokia’nın S60 tabanlı tüm E-serisi ve N-serisi cihazlarını destekliyor. Yeni sürüm, gelismis sifreleme teknolojisi ve üstün veri sifreleme/çözme performansı ile daha az CPU yükü ve daha uzun pil ömrü saglıyor.
Pointsec Mobile son kullanıcı açısından tamamen seffaf olarak çalısıyor ve cihaz üzerindeki hassas verileri kullanım sırasında otomatik olarak sifreliyor ve çözüyor. Open Mobile Alliance (OMA) uyumlu olan Pointsec Mobile çözümleri, NokiaIntellisync OMA sürümünü de destekliyor. Cep telefonu, PDA, akıllı telefon, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar gibi Pointsec çözümü ile korunan tüm cihazlar Check Point yönetim çözümleri ile merkezi olarak yönetilebiliyor.

Pointsec Mobile, SMS ve e-posta mesajları, ajanda, Microsoft Office dosyaları ve hafıza kartları dahil cihaz üzerindeki tüm veriler için koruma saglıyor. Merkezi yönetim destekli Pointsec profilleri ile BT ve güvenlik yöneticileri kurumun tüm mobil cihazları üzerindeki güvenlik politikalarını merkezi olarak yaratıp degistirebiliyor.

Alıntıdır..Cevapla