Windows7 En sade sürümü

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4593 kez

Re: Windows7 En sade sürümü

Mesaj gönderen velociraptor »

Bende de Ultimate var , VHD de test sistemi olarak kullanıyorum o nedenle pek uğraşmadım
Mustafa_
Byte3
Byte3
Teşekkür etti: 4 kez

Mesaj gönderen Mustafa_ »

Toshiba satellite L20-100 labtop
2 ram li
32 bit sürümleri destekliyor
samsung evo 870 ssd hard disk taktım:)
Bilgisayarın başında sabat 08 den başlıyorum akşam 18.30 a kadar nette vede sordum sayfasında geziniyorum.Değişik programlar varsa özellikle vbs script leri seviyorum onların işime yarayanı indirip çalıştırıyorum.Birde sistem temizleyen (regedit)programlarını bu sitede gönderen arkadaşların programlarını kurup deniyorum.Bende 3 tane labtop var.En eski olanı toshiba.Bu labtopu bir öğrenciye hediye etmiştim(bu sitede de tarihini hatırlamıyorum bahsetmiştim).Fakat öğrenci çalıştıramadığını söyleyip geri iade etti.İşte ben buna stabil çalışan bir sistem kurmak istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Hmmm pardus biraz ağır kaçar. Ram eklenebilseydi bile işlemci Mobile işlemci çok zayıf. Modifiyeli light windows 7 lazım ona. Var aslında da kullanır mısınız bilemem. Lubuntu tavsiye ederdim ama kullanamazsınız. O bilgisayardan çok güzel torrent istemcisi olurdu.
Mustafa_
Byte3
Byte3
Teşekkür etti: 4 kez

Mesaj gönderen Mustafa_ »

shampuan yazdı: 28 Tem 2022, 13:15 Hmmm pardus biraz ağır kaçar. Ram eklenebilseydi bile işlemci Mobile işlemci çok zayıf. Modifiyeli light windows 7 lazım ona. Var aslında da kullanır mısınız bilemem. Lubuntu tavsiye ederdim ama kullanamazsınız. O bilgisayardan çok güzel torrent istemcisi olurdu.
Hocam bu ''Lubuntu'' sistemi biraz internette araştırdım.Sanki benim kocamış labtopda çalışacakmış gibi.Yalnız bunun 32 bit olanı ve türkçe dil desteği olan isosu varmı.İso dosyası varsa bunu ne olarak yazdıracağız.Usb den mi yoksa cd den yükleyip mi kuruluyor.Zaten bendeki bilgisayar usb yi desteklemiyor.Sadece cd den desteği var .Bunu cd ye nero ile yazdırabilirmiyim.Yani bu ''Lubuntu'' ile ilgili bir site varmı.Bir site buldum ama İspanyolca kuruluşu anlatıyor.Biraz bilgilerinizi paylaşırmısınız.Sağolun...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Lubuntunun 32 biti artık yok. Çok hafif sistamdir 7den daha atak çalışır. Daha önce linux kullanmadıysanız alışma süreciniz sıkıntılı geçer. Nero vb herhangi bir iso yazdırıcıyla dvdye yazdırılır. Yıllarca kullandım güzel sistem. Kuruluş kolaydır site aramaya gerek yok. İleri ileri yapılarak kuruluyor.