Karanlık Olduğunda Kendiliğinden Lamba Yaktırma

Elektrik ve elektronik konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Karanlık Olduğunda Kendiliğinden Lamba Yaktırma

Mesaj gönderen shampuan »

Resim

Bugün herşey akıllı hale geldi ama istenirse yazılım tabanlı olmayan, google tabanlı olmayan analog yöntemlerle de birşeyleri otomatikleştirebilirsiniz. Aşağıda, kendi blogger sayfamda paylaştığım konuda, karanlık olduğunda kendi kendine yanan, aydınlık olduğunda sönen aydınlatma devresi paylaşıyorum.

https://basitelektronikprojeler.blogspo ... -role.html

İyi forumlar...
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 75 kez

Re: Karanlık Olduğunda Kendiliğinden Lamba Yaktırma

Mesaj gönderen Saffet »

shampuan yazdı: 30 Haz 2022, 11:07 Resim

Bugün herşey akıllı hale geldi ama istenirse yazılım tabanlı olmayan, google tabanlı olmayan analog yöntemlerle de birşeyleri otomatikleştirebilirsiniz. Aşağıda, kendi blogger sayfamda paylaştığım konuda, karanlık olduğunda kendi kendine yanan, aydınlık olduğunda sönen aydınlatma devresi paylaşıyorum.

https://basitelektronikprojeler.blogspo ... -role.html

İyi forumlar...
Forumda ilginç birşeyler bulurmuyum derken,bu konuya rastladım.....Böyle icatlarla Çooooook ilgileniyorum :)
-
Hiç unutmam,bir anıyı anlatacam sana;
bir hurda toplama tesisinin önünden geçerken çamaşır makinası motoru gördüm.. oranın sahibine bu motorun fiyatını söyleyin alacam dedim,Adam al götür senin olsun çalışmıyor zaten dedi,Hocam fen dersinde elektonik işleyecem bunun bana çok faydası olacak dedim ve her parçasını tek tek söküp inceledim,Tabi masanın üstü vidalar tellerle arap saçına dönmüştü,Aradan 1 yıl geçti o parçaları atmamıştım ve yeniden toparmaya karar verdim,hatta biraz daha ileri gittim ve motoru tamir ettim,tabi bende fikir hiç bitmez,kolla çevrilen bir salça makinası vardı..Şöyle bir düsündüm :?:
neden olmasın,hemen kolları sıvadım tamir ettigim motoru salça makinası ile birleştirdim birde ona devir ayalama butonu ekledim,şimdi bile halen çalışıyor..Anliyacagın tam bir müzelik :-D