14 dilde 27 sözlük: (Epiri Live)

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

14 dilde 27 sözlük: (Epiri Live)

Mesaj gönderen y@semin » 19 Eyl 2007, 23:58

Resim

Www.epiri.com adresinde yayına baslayan akıllı sözlük, benzer kelimeleri tek tanımda gruplamanın yanısıra, otomatik tamamlama özelligi ile arananı daha rahat bulmayı saglıyor.

Yeni nesil web sistemlerinde dünyadaki ilk akıllı sözlük sistemi Horizon Yazılım www.epiri.com adresinde yayına baslattı. Sitede, 14 dilde 27 sözlük bulunuyor.

Yeni nesil sözlük sistemleri aspx ajax teknolojisi ve silverlight destekli olmak üzere iki farklı sekilde yayınlanacak. Ajax versiyonu yayına baslayan sözlük , kısa bir süre sonra Silverlight versiyonu ile de yayında olacak.

Epiri live, Horizon yazılımın alt grubu olan ve Microsoft, General Electric, Michagen University , Avustralya Saglık bakanlıgı gibi kuruluslara yeni nesil teknoloji altyapısı saglayan Grafile tarafından tasarlandı.

Epiri live kullanıcıların internet sözlük kullanım alıskanlıklarını otomatik tamamlama özelligi ile tamamen degistirecek. Kullanıcılar otomatiktamamlama özelligi sayesinde yeni kelimeler ögrenecek ve aradıgını daha rahat bulabilecek. Otomatik tamamlama, aranan kelimenin basharflerini tamamladıgı gibi içerenleri de getiriyor. Benzer kelimeleri tek tanımda gruplayarak okumayı kolaylastıran sözlük, ücretsiz olarak hizmet verecek.

Sözlük kullanıcının isletim sistemi diline göre otomatik olarak dil degistiriyor ve kullanıcısına göre dil seçenegi ile açılıyor. Epiri live, tüm veri sistemleri ( MsAccess, MsSql 2000, MsSql 2005, Oracle, DB2, MySQL, Interbase, Firebird … ) ile çalısabiliyor.

Yüksek güvenlik ve hız için Horizon SQL ile de sunulacak yazılım, Horizon SQL ile verilerin 1024 bit e kadar sifrelenmesi ve korunmasını saglayacak. Horizon SQL sayesinde verilerin kopyalanması, tamamının ya da bir bölümünün alınması engelleniyor. Veriler sifrelenmis olarak güvenle dagıtılabilir olacak.

Horizon sözlükleri dünyadaki çesitli üniversitelerden filologlar tarafından sürekli güncelleniyor

Alıntıdır..Kullanıcı avatarı
nemesis_35
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 332
Kayıt: 06 Şub 2007, 04:21

Mesaj gönderen nemesis_35 » 21 Eyl 2007, 00:53

güzel siteymis bunu sık kullanılanlara ekleyeyim

Cevapla