Bill Gates: "Kovid 19 sandığımız kadar öldürücü değilmiş

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Has thanked: 443 time
Been thanked: 250 time

Bill Gates: "Kovid 19 sandığımız kadar öldürücü değilmiş

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

https://twitter.com/ErkanTrukten/status ... 8765699073

Resim

Resim

Canan Karatay konu hakkında, "Virüs ve griplerin her sene yenisi çıkar bunun aşısı olmaz. Bunun tek aşısı tek yolu kendi hücrelerimizin güçlü ve sağlık kılmaktır" demişti.

Grip virüsleri, korona da dahil sık sık mutasyona uğrarlar.

Korona virüsü, SARS-CoV-2 virüsü, 2019 Kasım ayından beri 120 kez mutasyona uğramış durumda.

Yani mangalda kül bırakmayanlara bakmayın siz, bilimsel gerçekler bunu kanıtlıyor.

1. Hangi aşı hangi virüs türüne biliyor muyuz?

2. Grip aşıları da her sene yenilenmiyor mu bu nedenle?

3. Korona aşısı henüz çok yeni, çok hızlı piyasaya sürüldü, pazar kapma telaşı ile, etkisi ve güvenirliği bilinmeden onay verildi.

4. Aşı çalışmalarının basamakları hızla ivedilikle çıkıldı. Yan etkileri de açıklanmıyor.

5. Geliştirdiği ya da geliştireceği antikorların kısa ömürlü yani 2-3 ay süre olacağı tahmin ediliyor, kesin bir elimizde yok.

6. Bazı aşı türlerinde ciddi yan etkiler ve ölümler görüldü.

7. Bu kadar bilinmezi bulunan, bir çok yabancı cisim, kimyasal ve yarı ölü virüs içeren bir maddeyi vücuda injekte etmek insanların olan sıhhatini bile risk eder.

8. Geleneksel aşılar ve bazı yeni tür aşıların üretiminde, bebek embriyosu, tavuk embriyosu vs. gibi hayvan ve belki de insan proteinleri kullanılıyor.

Bikarbonatlı ve tuzlu ile gargara yaparsanız ağzınıza bulaşmış olsa bile, tükürüğünüzdeki korona virüsü ölür.

Virüsler alkali ortam ve vücutta yaşamaz, ölürler.

Evde kapalı kalanların sık sık gargara yapmaları bu nedenle son derece önemlidir.

Siz hastalanmazsınız, çevrenize de virüsü yaymamış olursunuz.

Resim

Kaynak:
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/cana ... 26253h.htm
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte2
Kilobyte2
Has thanked: 120 time
Been thanked: 68 time

Re: Bill Gates: "Kovid 19 sandığımız kadar öldürücü değilmiş

Mesaj gönderen ozgutozkan »

Benim komşuya söylesinler 23 yaşındaki kızkardeşini gömdü.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Covid ten mi Aşıdanmı ? sormanın sebebi Aşıdan okadar çok ölümler duymaya başladımki, Covid i geçmiş bile olabilr.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator
Has thanked: 179 time
Been thanked: 229 time

Mesaj gönderen shampuan »

Resmen dalga geçiyolar insanlarla. Amaç belli değil. Bir sürü insan öldü, niye öldü? Şimdi niye "o kadar öldürücü değil" deniyor? Önlem almadan yaşayalım da biraz daha ölelim diye mi? Ne şarabım dönüyor belli değil.

Yanlış zaman, yanlış mekan, yanlış toplumsal statü. Ortaçağ'da zengin bir avrupalı olmalıymışım. Ya da bak, bir kovboy kasabasında yaşayan bir tüccar da olabilirdim, bilemiyorum. "Laanet olsun dostoouum!" diyerek kasabanın güzel hatunlarıyla vakit geçirirdim. Tanrım! O elbiselere bayılıyorum. :-D
Kullanıcı avatarı
esatiz
Global Moderator
Global Moderator
Has thanked: 141 time
Been thanked: 141 time
İletişim:

Mesaj gönderen esatiz »

522 milyonda vakada 6,27 milyon ölüm %1,14 eder. "Sandıkları" kadar ölümcül değil diyebiliriz :?: (başka bir anlam daha çıktı ;) )
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte2
Kilobyte2

velociraptor yazdı: 18 May 2022, 00:47 Covid ten mi Aşıdanmı ? sormanın sebebi Aşıdan okadar çok ölümler duymaya başladımki, Covid i geçmiş bile olabilr.
Aşıdan değil ona yetişemedi. Babamın çocukluk arkadaşı Yılmaz Amca ise aşı olmadığı için öldü.

Covid solunum sistemi hastalığı değil, solunum sistemi hastalığı olsaydı eğer belirtilerin solunum sisteminde çıkması gerekirdi. (alakasız not: bu cümlede eğer kullandım fakat ise kullanmadım. Eğer yazdığım yerde aslında ise olması lazım. Eğer ile başlayan bir cümlede %100 ise olmak zorunda. )
Belirtiler her yerde çıkıyor, kiminin dizleri kemikleri sızlıyor. Kiminin başı ağrıyor. Kimi koku tat alamıyor. Kiminde üreme sisteminde belirti veriyor. Böyle uzar gider. Sonuçta covid dolaşım sistemi hastalığı, virüs dolaşım sistemi ile vücutta dolaşıyor. Zayıf bulduğu yeri patlatıyor. Dolaşım sistemi merkezi neresi, kalp.

Geçen hafta en çok aldığım soru hala neden maske takıyorsunuz. Benim hanım hemşire. Hemşire diye bizden kaçan herkes covid oldu. Daha şükür eve covid girmedi. Benden dolayı eve covid girerse ayıp olur.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Başlık sonradan güncellenmiş buruşuk suratın resimleri ve sözleri eklenmiş.

"Virüsler alkali ortam ve vücutta yaşamaz, ölürler."

Allah'ın sığırı... :x
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Kelle paça yiyin dediği kısmı almadım. Bence doğru değil :-D
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Abi kelle paça değil olay yav.
Virüs insan vücudunda yaşayamaz diyor. Ne diyeyim ben buna şimdi?
Aids, sarılık (hepatit A,B,C), kuduz, şu bu bunlar virüsten olmuyor mu?
İnsan vücudunda alkali madde yok mu?
Böyle mallara itibar etmeyin.

Korona, zannedildiği kadar tehlikeli değil diyelim. İlk çıktığı anlarda TV kanalları full corona olayları, canlı yayınlarla meşgul edildi, bilerek yapıldı diyelim. Yine de tedbirli olmak gerekmiyor mu? Bizim köyde bir aile komple yok oldu. Yaşlı anne ve baba, oğulları, oğullarının karısı bir de kardeşleri. Öldüler! Artık yoklar puffff gitti! Suriyeli amele çalıştırmışlar bahçelerinde. Onlardan geldiği zannediliyor. Köylü insanlar olduklarından tedbir almamışlardır muhtemelen. Bu yörenin insanını tanıyorum.

Yukarıdaki sığıra gelince sağlık bakanlığı bunun doktorluk profesörlük neylik belgelerini mahkeme açıp iptal etti. Sonradan temyize mi gitti na'ptıysa kurtuldu. Araya adam falan sokmuştur orasını bilemiyorum. Bildiğin malum partinin sağlık bakanı bile kıl bu sığıra. Düşün artık.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bu arada Bill amca ne bilgisayardan anlar nede sağlıktan , lise mazunudur (herhangi bir Üniversite ye gitmemiştir) kodlama falan da bilmez. Canan karatay en azından Bilgisayar konusunda Ahkam kesmiyor. Benim yıllardır anlayamadım olay şu adamın parası varsa sözleri gzatelerde manşet oluyor. Ozaman Uyuşturucu baronlarının da parası var onların sözlerine de itibar edin. :?:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Olur mu abi biliyodur yaw?
Bilmiyo mudur?

Ünüferste terk diye biliyorum ben de. İlk kodunu ufak yaşta yazıyor. Sonra... Sonrasını unuttum dur şunu bir araştıralım :-D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bill amca Üniversiteye yazılıyor (Hukuk fakültesine) , sadece yurtta kalıp Oyun oynuyor hiç derslere girmemiş , bildiğim kadarı ile 3-5 ay sonra da okulu bırakıyor. (hayatı ile ilgili izlediğim belgeselden öğrendim - nedense belgelesi arattım ama bulamadım) bütün kodlama işlerini bilgisayar mühendisi bir arkadaşı var o yapıyor. Adam nitelikli dolandırıcı yani. Sizce Programlamaya 13 yaşında başladığı iddia edilen biri neden hukuk fakültesine yazılsın ?
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte2
Kilobyte2

shampuan yazdı: 18 May 2022, 11:37 Abi kelle paça değil olay yav.
Virüs insan vücudunda yaşayamaz diyor. Ne diyeyim ben buna şimdi?
Aids, sarılık (hepatit A,B,C), kuduz, şu bu bunlar virüsten olmuyor mu?
İnsan vücudunda alkali madde yok mu?
Böyle mallara itibar etmeyin.

Korona, zannedildiği kadar tehlikeli değil diyelim. İlk çıktığı anlarda TV kanalları full corona olayları, canlı yayınlarla meşgul edildi, bilerek yapıldı diyelim. Yine de tedbirli olmak gerekmiyor mu? Bizim köyde bir aile komple yok oldu. Yaşlı anne ve baba, oğulları, oğullarının karısı bir de kardeşleri. Öldüler! Artık yoklar puffff gitti! Suriyeli amele çalıştırmışlar bahçelerinde. Onlardan geldiği zannediliyor. Köylü insanlar olduklarından tedbir almamışlardır muhtemelen. Bu yörenin insanını tanıyorum.

Yukarıdaki sığıra gelince sağlık bakanlığı bunun doktorluk profesörlük neylik belgelerini mahkeme açıp iptal etti. Sonradan temyize mi gitti na'ptıysa kurtuldu. Araya adam falan sokmuştur orasını bilemiyorum. Bildiğin malum partinin sağlık bakanı bile kıl bu sığıra. Düşün artık.
O sığır sayesinde bol bol yumurta yiyebildim. :yupii: Annem açar televizyonu yumurta zararlı duyar. Bir ara bana çok az yumurta yedirdi. Neyse bu çıktı bol bol yiyin dedi de kurtuldum.

Bu kadında gündem olma hastalığı var ondan biraz şaşırabiliyor hiç takmamak lazım.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

velociraptor yazdı: 18 May 2022, 11:59 Bill amca Üniversiteye yazılıyor , sadece yurtta kalıp Oyun oynuyor hiç derslere girmemiş , bildiğim kadarı ile 3-5 ay sonra da okulu bırakıyor. (hayatı ile ilgili izlediğim belgeselden öğrendim) bütün kodlama işlerini bilgisayar mühendisi bir arkadaşı var o yapıyor. Adam nitelikli dolandırıcı yani.
Abi şu belgeseli bulup hemmen yapıştırıyosun :-)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Covid-19 dan ölenler çok oldu orası kesin , lakin aşının yan etkilerini de inanılmaz gizlediler daha şeffaf olunabilirdi diye düşünüyorum.
https://www.independentturkish.com/node ... B1ld%C4%B1
shampuan yazdı: 18 May 2022, 12:05 Abi şu belgeseli bulup hemmen yapıştırıyosun :-)
Bulursam hemen paylaşacağım :arrow: