Foruma öneriler

Forumla ilgili güncel duyuru ve uyarıları burada bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 37 kez

Foruma öneriler

Mesaj gönderen zirvedeneme »

Merhaba, foruma yeni üye oldum ve gerçekten harika insanlarla tanıştım.

sorunlar ve öneriler: öncelikle bir konu açtığımızda konuya gelen cevap için bir bildirim gelmiyor. ikincisi yukarıda birçok forumda olan son konular bölümü yok. bu iki şeye çözüm bulunursa daha güzel bir yer olabilir diye düşünüyorum. herkese iyi forumlar
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: FORUMA ÖNERİLER

Mesaj gönderen shampuan »

Teşekkür ederiz.

Yazılarınızı küçük harflerle yazarsanız memnun oluruz. Uyarı sistemi şimdilik birisi sizi alıntılarsa çalışıyor. Diğer detayları @velociraptor biliyor. Açıkkaynaklı özgür ve ücretsiz forum yazılımlarının içinde en kullanılabilecek versiyon bu. Diğerleri resmen çöp. Ücretli olanlar da pahalı. Bu nedenle elde olanla idare etmeye çalışıyoruz.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Mesaj gönderen ozgutozkan »

shampuan yazdı: 20 Nis 2022, 13:04 Teşekkür ederiz.

Yazılarınızı küçük harflerle yazarsanız memnun oluruz. Uyarı sistemi şimdilik birisi sizi alıntılarsa çalışıyor. Diğer detayları @velociraptor biliyor. Açıkkaynaklı özgür ve ücretsiz forum yazılımlarının içinde en kullanılabilecek versiyon bu. Diğerleri resmen çöp. Ücretli olanlar da pahalı. Bu nedenle elde olanla idare etmeye çalışıyoruz.
Xenforo ne kadar diye baktım da aylık 60 dolarmış. :mrgreen:
Aslında para değilde işte biz o kadar kazanıyormuyuz. :cry:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Maalesef.
60 doları bırak 20 dolarlık programa para veremediği için insanımız "ilaşlı programlar cenneti" gibi yerlerde sürünüyor.
Utanıyorum.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4

Ünide ilaç yapan bir arkadaş vardı bilgisayar mühendisi. Asperger sendromu vardı büyük ihtimalle adanalı bir çocuktu. Onun sayesinde ben ilaç vesaireye kötü gözle bakamıyorum. Sayesinde Assembly filan nedir gördüm. Zevk için yapıyordu. O garip koddan nasıl anlıyordu. Ben anlayamam.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4

Tapatalk olur mu acaba
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Neden olmasın olur da, forum içeriğinin taşınması büyük risk. Bu forumda bazı ufak tefek buglar vardı. İyi kötü velociraptor çözdü. Şimdi başka bir foruma geçmek demek, neresinden tutsan bir yığın sorun ve daha da önemlisi risk demek.

Şahsen ben forumun bu halinden çok memnunum bir şikayetim yok. Ama geliştirilmesini de isterdim.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1

shampuan yazdı: 20 Nis 2022, 13:39 Neden olmasın olur da, forum içeriğinin taşınması büyük risk. Bu forumda bazı ufak tefek buglar vardı. İyi kötü velociraptor çözdü. Şimdi başka bir foruma geçmek demek, neresinden tutsan bir yığın sorun ve daha da önemlisi risk demek.

Şahsen ben forumun bu halinden çok memnunum bir şikayetim yok. Ama geliştirilmesini de isterdim.
aslında söylediğim şeyler oldukça basit şeyler hocam. özellikle istatistik eklemek 2 dakika falan alır sanırım.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Son konular için bir aramızdan bir arkadaş da öneride bulunmuştu. Velociraptor o konuyu ne yaptı bilmiyorum. Olsa iyi olur mu, olur. Faydalı olur.
Diğeri için birşey diyemem. Forumun öyle bir özelliği var mı ya da bu özellik var da kapalı mı; değilse betik mi eklemek gerekiyor orası beni aşar. Af buyrun kıçıkırık bir blog sayfam var orayı bile doğru dürüst yönetemiyorum, web işleri bana cidden ters :-D
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Ben üye olduğumda mail bildirimi geliyordu sonra bunu devre dışı bıraktım diye anımsıyorum.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1

feuer yazdı: 20 Nis 2022, 14:16 Ben üye olduğumda mail bildirimi geliyordu sonra bunu devre dışı bıraktım diye anımsıyorum.
mail güzel olur evet ama direk bildirimler bölümünden gelmesi çok daha güzel olur. şu an forumda en son hangi konular açılmış, kim en son neye cevap vermiş belli değil.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Öyle tahmin ediyorum ki yeni geldiğiniz için sizde şu anda anasayfayı açınca çoğu konunun dairesi mavi. İsterseniz "konuları okunmuş yap" diyerek o mavilikleri giderin. Böylelikle bir konuya yanıt gelirse ilgili kategori ya da alt konu mavileşir. Tam çözüm içermiyor ama idare eder. Siz bilirsiniz tabii. Forum geliştirmeleri ve sorunlarla @velociraptor ilgilendiği için bizim söylediklerimiz havada kalır. Bugün içinde mutlaka uğrayıp size yanıt verecektir.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1

shampuan yazdı: 20 Nis 2022, 17:09 Öyle tahmin ediyorum ki yeni geldiğiniz için sizde şu anda anasayfayı açınca çoğu konunun dairesi mavi. İsterseniz "konuları okunmuş yap" diyerek o mavilikleri giderin. Böylelikle bir konuya yanıt gelirse ilgili kategori ya da alt konu mavileşir. Tam çözüm içermiyor ama idare eder. Siz bilirsiniz tabii. Forum geliştirmeleri ve sorunlarla @velociraptor ilgilendiği için bizim söylediklerimiz havada kalır. Bugün içinde mutlaka uğrayıp size yanıt verecektir.
evet, foruma kayıt olur olmaz bana yardımcı olmaya çalışmıştı kendisi. gayet kaliteli bir insana benziyor. söylediklerimizin o da farkındadır zaten. yardımcı olacağını düşünüyorum ben de.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 328 kez

Mesaj gönderen esatiz »

Foruma hoş geldiniz. Bundan daha önce de bir forum üyesi fikirlerini paylaşmıştı fakat habire olur ya neden olmasın, şöyle yapalım böyle yapalım diyordu. Maalesef bu forumu modifiye etmeye vaktimiz yok, olsa bile ücretsiz forum olduğu için yapılabilecek şeyler bir yere kadar. Diğer forumların tasarımının daha modern olduğunu ben de biliyorum ama durum gördüğünüz gibi.

Siz fikirlerinizi maddeler halinde başlığın en başına yazın isterseniz. @velociraptor vakit bulursa fikirleri inceleyecektir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Re: Foruma önceriler

Mesaj gönderen velociraptor »

Aramıza hoşgeldiniz , Önerileriniz için teşekkürler , Bu bildirimler ve Email konusunda önceki phpbb3 sürümünde bir sorun çıkmıştı ve serveri inanılmaz yoruyordu aylar sonra bunun email ve bildirim ile alakalı olduğunu farkedip kapatmıştım , İlgili ayarları tekrar kontrol ederim neticede forum sürümü bu hatadan sonra 2 kez güncellendi. Daha önceki arkadaşların istekleri içinde ne yapılabilir diye gözatmış ama uygun bir çözüm bulamamıştım , dolayısı ile öylece kalmıştı.