Samsung DDR2 Bellekleri Hızlandırıp Kapasitelerini Arttırack

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

Samsung DDR2 Bellekleri Hızlandırıp Kapasitelerini Arttırack

Mesaj gönderen y@semin » 18 Eyl 2007, 00:12

Samsung,yaptıgı bir açıklamada daha fazla kapasite, hız ve güç verimliligi getirecek olan 60 nm bellek yongalarının toplu üretimine yakında baslayacagını söyledi.

Resim

Samsung ilk 60 nm DDR2 bellek yongalarını gelistirdigini ve yılın sonuna dogru üretime geçecegini iddia etti. Bu 60 nm 800 MHz türü yongalar bugünün 80 nm’lik bellek birimlerine göre yaklasık %20 daha hızlı ve kapasiteleri de 1 GB’dan 2 GB’a çıkarılmıs. Bellek teknolojisinde saygın bir yere sahip olan sirket, bu yongaların üst seviyeli bellek pazarına hitap ettiklerini belirtti ve “yüksek kapasiteli belleklere olan egilimi” arttıracaklarına isaret etti.

2 GB yongaların, toplamda 8 GB kapasitesi olan FB-DIMM’ler (Fully Buffered Dual Inline Memory Modules), 4 GB U-DIMM’ler (Unbuffered-DIMM) ve 4 GB SO-DIMM’ler(Small Outline-DIMM, dizüstü platformlar) için kullanılması bekleniyor.

Güç tüketimi de yeni nesil yongalar sayesinde dikkate deger biçimde düsebilir. Samsung, 72 adet 1 GB yongadan olusan bir 8 GB’lık bellek birimine karsı 36 X 2 GB’lık bir 60 nm çözümünün %30 daha az enerji harcayacagını söyledi.

Alıntıdır..Cevapla