TestDisk PE - Veri Kurtarma ISO'su

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

TestDisk PE - Veri Kurtarma ISO'su

Mesaj gönderen shampuan »

İndirip test etmek yeni nasip oldu.

"Öneriyorum" diyemem, ancak fırsatınız olursa sanal makinede bir test edin.

Resim

https://sourceforge.net/projects/testdi ... estdisk.p/

Boyut: 633MB iso uzantılı dosya.

Bu Nedir?

Windows 8 tabanlı çok hafif, TestDisk ve Photorec veri kurtarma yazılımları; ayrıca güzel bir dosya yöneticisi ile gelen enteresan bir PE (Portable Edition) türü. Masaüstü yok, görev çubuğu yok. Açıldığında net ve anlaşılır bir ekranla karşılıyor. Daha evvel forumda veri kurtarması ile ilgili kitap yazıp paylaşmıştım. Aynen o anlatımdaki gibi ekrandaki simgelere basıyorsunuz ve komut ekranıyla açılıyor. Flaşa yazdırıp "kurtarıcı bilgisayar" bulamadığınız durumlarda hiç windowsu çalıştırmadan ve riske girmeden kurtarma yaptırabilirsiniz.

Sanal Makine bilgileri:

Ne tabanlı olduğuna çok dikkat etmeden rast-gele windows7 ayarıyla makine oluşturdum. 1GB ram ve 12GB kadar da alan ayırdım. İşlemciyi çift çekirdek yaptım ve ekran bit ayarını sonuna kadar dayadım. Ayarları kaydettikten sonra başlattım. Windows8 tabanlı olmasına rağmen 7'ye göre ayarlı sanal makinede sorunsuz başladı.

Başlangıç biraz uzun sürebilir. Normal bir SSD'li makineden daha uzun sürüyor. Ancak hafifliğine de leke sürmüyor. İlk açıldığında birkaç cmd ekranı kendiliğinden açılıp kapanıyor. Arkaplanda yukarıda gördüğünüz ekran var. Son açılan pencereyi çarpıdan kapatın. Oradaki simgelere tıklatarak çalıştırıyorsunuz.

Multicommander dosya yöneticisi ile klasör ve dosyalarınızı arayabiliyorsunuz ancak ilk çalıştırmada küçük bir kurulum ve ayar ister. Sorun değil kolayca başlar. Ayrıca güncelleme de soruyor, "sonra sor" deyin.

Başka birşey kaldı mı diye düşünüyorum, yok kalmadı sanırım.

Elinizin altında bulunsun, iyi çalışmalar dilerim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4709 kez

Re: TestDisk PE - Veri Kurtarma ISO'su

Mesaj gönderen velociraptor »

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
south
Kilobyte1
Kilobyte1