Masaüstünde sağ tık yapınca "kısayol yapıştır" ibaresi gözüküyor

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Masaüstünde sağ tık yapınca "kısayol yapıştır" ibaresi gözüküyor

Mesaj gönderen mehoaga »

Arkadaşlar hepinize iyi günler diliyorum.
Şöyle bir sorun var gibi gözüküyor. Bilgisayarı yeniden formatladım yalnız masaüstünde sağ tık yapınca "kısayol yapıştır" ibaresi gözüküyor. Bu gerçekten normal durumda varmıdır yoksa virüs kapma sonucu olan bir olaymıdır. Bence daha önce masa üstünde öyle bir ibare yoktu zannedersem. Sizlerin fikirlerinize ihtiyacım oldu. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler .
En son mehoaga tarafından 31 Oca 2022, 23:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Re: Mousede sağ tuşla ile ilgili

Mesaj gönderen feuer »

Yeniden format atıp hiçbir işlem yapmadan bu sorunu aldıysanız!
Size ilk sorulması gereken soru format için kullandığınız ISOyu nereden indirdiniz?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Re: Masaüstünde sağ tık yapınca "kısayol yapıştır" ibaresi gözüküyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Herhangi birşey kopyaladıktan sonra sağ tuşta çıkıyor , ESC tuşuna basıp tekrar masaüstüne tıklarsan olmadığını göreceksin
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

8.1 kullanıyorum, kısayol yapıştır bende de var. Ama pasif. @velociraptor haklı olabilir.
Elimdeki iso, bir tanıdık tarafından güncelleme aldırılmış bir isoydu. Modifiyeli ama fazla ellenmemiş sadece indirdiğim güne kadar olan güncellemeleri almış bir iso.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Re: Mousede sağ tuşla ile ilgili

Mesaj gönderen mehoaga »

feuer yazdı: 31 Oca 2022, 19:06 Yeniden format atıp hiçbir işlem yapmadan bu sorunu aldıysanız!
Size ilk sorulması gereken soru format için kullandığınız ISOyu nereden indirdiniz?
Değerli kardeşim Yanıtın için teşekkürler ler. Valla inanırmısınız 3 kere format attım. Neden derseniz iş bankasıyla başım dertte. Niçin 1. sayfada tc no yu gir sonra şifreni gir burda şifreyi girerken kutunun altında sanal klavye çıkıyor. Buraya kadar herşey düzgün. 2.sayfada cep telefonuna gelen onay kodunu gireceğim fakat daha önceden hem süre olayı vardı ve tekrar gönder butonu aktif di ama şu anda pasif Ve sanal klavye yok. Acaba dedim virüsmü yedimde öyle oldu diyorum ama yok kardeşim yeniden tarayıcıların hepsini yükledim hepside son sürümleri Bankayla görüşüyorum sanal klavyeden haberleri yok. Neyse mail attım bakalım cevap gelecekmi ve web sayfası düzelecekmi.

Asıl konuya gelince microsoftun kendi sayfasından indirdim. İsoydu galiba ve usb ye attım ordan formatlıyorum.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

shampuan yazdı: 31 Oca 2022, 20:56 8.1 kullanıyorum, kısayol yapıştır bende de var. Ama pasif. @velociraptor haklı olabilir.
Elimdeki iso, bir tanıdık tarafından güncelleme aldırılmış bir isoydu. Modifiyeli ama fazla ellenmemiş sadece indirdiğim güne kadar olan güncellemeleri almış bir iso.
#shampuan kardeşim cevabın için teşekkürler ler. Yalnız daha önce yoktu gibime geliyor ama şu anda bende de "kısayol yapıştır" var ve pasif durumda. Burda bir terslik var yalnız atıyorum herhangi birşeyi kopyala yapıştır dediğim zaman önceleri ne yaptıysam onlarıda tekrar yapıştırıyor.
Bu "kısayol yapıştır" ibaresinden kurtulmanın bir yolu yokmudur acaba.

Tarkan hocamın "sordum.net" sayfasınada baktım "sağ tuşla" ilgili bir sürü bilgi var ama ordada bu "kısayol yapıştır" bilgisine ulaşamadım.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

velociraptor yazdı: 31 Oca 2022, 19:53 Herhangi birşey kopyaladıktan sonra sağ tuşta çıkıyor , ESC tuşuna basıp tekrar masaüstüne tıklarsan olmadığını göreceksin
Tarkan hocam değerli cevabına teşekkürler ederim.
O dediğinizi yaptım fakat farenin üstünde dönen bir şey vardı ne kadar "esc" tuşuna bassamda masa üstüne tıklasamda hala vardı. İnş başıma ters birşey gelmez.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Temiz ISO ile kurduysan Antivirüs yazılımın da varsa sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

velociraptor yazdı: 01 Şub 2022, 00:13 Temiz ISO ile kurduysan Antivirüs yazılımın da varsa sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.
Tarkan hocam
Microsoftun kendi sayfasından indirdim. (Affınıza sığındım size demiyorum) sağdan soldan kopya falan değil. Yalnız aklımın almadığı birşey var bu atıyorum virüs (usb takılı değil) regedite kadar ulaşmış olamaz değilmi. Formatlarken yükleyeceğim sürücüyü "biçimlendir" diyor ve öyle yapıyorum.
Valla 3 kere aynı şeyi yaptım bütün güncellemeleride aldım hala "kısayol yapıştır" ibaresi var ve pasif. Yalnız herhangi ir şeyi kopyala yapıştır dediğim zaman öncekileride masaüstüne veya nereye istersem yapıştırıyor ve "kısayol yapıştır" aktif yalnız pasif duruma gelmyor.
Antivirüs olarak defender var başka yok.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Virüs olduğunu düşünmüyorum "kısayol yapıştır" bende de bir dosya kopyaladığımda beliriyor , lakin seneki durum cache ile ilgili sanırım :?:
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

velociraptor yazdı: 01 Şub 2022, 12:31 Virüs olduğunu düşünmüyorum "kısayol yapıştır" bende de bir dosya kopyaladığımda beliriyor , lakin seneki durum cache ile ilgili sanırım :?:
Tarkan hocam
Çok güzel anlatıyorsunuz Eyvaallah diyorum. Yalnız "cache" olayını biraz açarsanız. Valla dünden beri kafayı yiycem nerdeyse.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Hafıza (Cache) bazen eski sistemlerde şöyle bir hataya sebep oluyordu bende masaüstünde bir ikonu değiştirsemde eski ikon görünüyordu hafızayı temizleyince düzeliyordu , öyle birşey sanırım demek istedim.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

velociraptor yazdı: 01 Şub 2022, 19:53 Hafıza (Cache) bazen eski sistemlerde şöyle bir hataya sebep oluyordu bende masaüstünde bir ikonu değiştirsemde eski ikon görünüyordu hafızayı temizleyince düzeliyordu , öyle birşey sanırım demek istedim.
Tarkan hocam;
Değerli yanıtınız için teşekkürler. Hocam bu cache olayını biraz araştırdım ve anlatıların hepsini ben zaten yapıyorum. Nasıl derseniz önce tarayıcıyı kapatıyorum sonra CClaner ile komple temizlik sonra temp dosyalarını silen bir temizle.bat dosyasıyla tmp ve temp leri temizliyorum. Neyse hocam yardım ve katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Her ne kadar değerli vaktinizden alkoyduysam affola.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Keşke istediğin gibi bir çözüm bulabilseydik
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

velociraptor yazdı: 02 Şub 2022, 13:30 Keşke istediğin gibi bir çözüm bulabilseydik
Eyvaallah Tarkan hocam.
Bunada şükür diyelim. Yinede elinizden geleni yapıp yol gösterdiniz ya başka form sitelerinde bu kadarıda yok desem yeridir.
Ben size nasıl ulaştıysam ve sayfanızda paylaşım yapabildiysem sizin sayenizdedir. Nasıl dua etsem nasıl teşekkürler etsem bilemiyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Web sayfanızda başta siz olmak üzere diğer katkı ve yardımcı olan arkadaşlarada hepinize tekrar tekrar TEŞEKKÜR ediyorum. İnş başka sorularda görüşmek üzere.