Yazıcıya Bağlanma Sorunu

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
ByChilavert
Bit
Bit

Yazıcıya Bağlanma Sorunu

Mesaj gönderen ByChilavert »

Merhaba
Ağda paylaştığım yazıcılara bağlanmak istediğimde "Yazıcıya Bağlanılamadı." Hatasını veriyor. 0x0000011b - 0x000000709 hata kodları ile karşılaşıyorum. Bunun için internetteki bir çok çözüm yolunu denedim ama çözüme kavuşamadım. Windows'taki Güvenlik güncellemelerini tek tek kaldırırarak denedim ama yine sonuca ulaşamadım. Yaşadığım sorun hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Resim

https://www.hizliresim.com/7jh4v27
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Yazıcıya Bağlanma Sorunu

Mesaj gönderen shampuan »

Arkaplandan windows hızlansın diye durdurduğunuz bir hizmet buna neden oluyor olabilir mi?

"Yazdırma biriktiricisi" diye birşey vardır, bunu durdurduğum için adobe acrobat çalışmaz olmuştu bende.
ByChilavert
Bit
Bit

Bilgisayar üzerinde durdurduğum Sadece Acrobat Raider Update onun dışında standart olarak çalışan bütün hizmetler aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Yazdırma biriktiricisini yeniden başlatıyorum ama değişen bir şey olmuyor.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Windowsla ilgili birşey olması lazım. Yazıcınızı daha önce sorunsuz kullandınız mı? Sadece Win10'da mı karşılaştınız?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

ByChilavert
Bit
Bit

velociraptor yazdı: 14 Oca 2022, 20:34

Bu belirttiğiniz videodaki yöntemde dahil olmak üzere bütün güvenlik güncellemelerini ve videoda bahsedilen reg ayarını yaptım. Sorun çözülmedi. Bir tane bilgisayarda olsa bu sorun formatlar yeniden kurarım ama paylaşım yaptığım diğer bilgisayarlardada aynı sorun bulunmaktadır. Ben mantıklı bir çözüm üretemedim.
https://www.hizliresim.com/su5g5t5
ByChilavert
Bit
Bit

Dosya ve Yazıcı paylaşımlarında hep bu yöntemleri kullanıyorum. Sanırım sorun bilgisayara bağlı değil son yüklenen güncellemeler sonrası değişen ayarlardan dolayı yaşanıyor. Everyone bütün yaptığım dosya paylaşımlarında kullandığım ortak özellik aşağıda belirtilen komutu cmd ile yapınca güvenlik güncellemelerini kaldırıyor ve reg dosyasını ekliyor.

Kod: Tümünü seç

@Echo Off
Title Yazıcı Sorununu Çözer & Color 1A
cd %systemroot%\system32
call :IsAdmin

wusa /uninstall /kb:5005565
wusa /uninstall /kb:5006670
wusa /uninstall /kb:5004331
wusa /uninstall /kb:5005539
Reg.exe add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print" /v "RpcAuthnLevelPrivacyEnabled" /t REG_DWORD /d "1" /f
Exit

:IsAdmin
Reg.exe query "HKU\S-1-5-19\Environment"
If Not %ERRORLEVEL% EQU 0 (
 Cls & Echo You must have administrator rights to continue ... 
 Pause & Exit
)
Cls
goto:eof
ByChilavert
Bit
Bit

shampuan yazdı: 14 Oca 2022, 17:54 Windowsla ilgili birşey olması lazım. Yazıcınızı daha önce sorunsuz kullandınız mı? Sadece Win10'da mı karşılaştınız?
Bütün bilgisayarlarım Windows 10 Pro bağlı olduğu pc den başka bir pc ye bağlıyorum. Yazıcıyı söktüğüm pc den bağlanmak istediğimde yine aynı sorunu veriyor. Windowsun özelliklerinden yada yüklenen Güvenlik Güncellemeleri dışında yüklenen diğer güncellemelerden yada bu güncellemeler esnasında regedit üzerinde olan değişimden dolayı olabileceği kanaatındayım.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Anladım.
Maalesef şu anda çözüme ilişkin bir fikrim yok. Yine de biraz araştırma yapacağım.

"videodaki yöntemde dahil olmak üzere bütün güvenlik güncellemelerini ve videoda bahsedilen reg ayarını yaptım. Sorun çözülmedi." demişsiniz belki ufak bir ayrıntı gözden kaçıyordur. Şimdi uyguladıktan sonra yeniden başlattınız mı? gibi basit bir soru sormak istemiyorum ancak yine de hatırlatayım.

@velociraptor'un paylaştığı videodan pek farkı yok ama birkaç benzer çözüm videosunu da bırakayım:

Videolardaki çözümler aynı ya da benzer. Yine de alternatif yol var mı, bakınalım...
Eğer çözebilirseniz lütfen nasılını bize açıklayın.
ByChilavert
Bit
Bit

1. Video dışındakilerin hepsini denedim sonuç değişmedi Her Güvenlik Güncellemesi yaptıktan sonra sistem otomatik olarak Yeniden Başlatma Seçeneğini sunuyor o sebeple her defasında yeniden başlatma yapıyorum.
1. Videodaki işlemi yaptım PC restart yaptım ama diğer pc lerden bağlanmak istediğim zaman aynı sorunu veriyor. Driveri kaldırım sitesinden güncel olanı indirip kurdum ama sonuç değişmedi.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Gerçekten enteresan bir sorun.
Maalesef ben de birşey bulamadım :(
ByChilavert
Bit
Bit

shampuan yazdı: 15 Oca 2022, 09:29 Gerçekten enteresan bir sorun.
Maalesef ben de birşey bulamadım :(
Zaman ayırıp baktığınız için teşekkürler
ByChilavert
Bit
Bit

RpcAuthnLevelPrivacyEnabled - REG DWORD Değeri 0 yaparak bir çok bilgisayarı bağladım ama asıl bağlamak istediğim bilgisayarda bu hatayı vermeye başladı. "Windows yazıcıya bağlanamadı yazıcı adı veya ip adresini kontrol edin."

https://bitges.com/windows-yaziciya-bag ... trol-edin/
https://www.youtube.com/watch?v=5lxd9If97fI

Yukarıdaki 2 linkteki işlemleri yapıyorum ama sorun devam ediyor.