1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Bu Tür Videoları İzlemeyin-İzlettirmeyin-Gülmeyin

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2021, 12:40
gönderen shampuan
Youtube'da ne ararsan var. Ancak videoları kolajlayıp insanlara "eğlence videosu" diye sunan koca bir zihniyet de var. Bunlar kendi aralarında bir zümre oluşturmuşlar, neye güleceğimize onlar karar veriyor.

Dostlar, şimdi size örnek bir video paylaşacağım. Videoyu izleyin diye paylaşmıyorum ama yine de biraz gözatabilirsiniz. Vurgulamak istediğim şey, bu video izleyici kitlesine "komik video" olarak veriliyor. Aynı videonun çeşitli türlerinden sayısız adette var. İçeriğe gelecek olursak içerikte "kazalar" var. Video başlıklarında ise "idiotlar iş başında" veya idiotlar trafikte" gibi ifadeler geçiyor. Bu videolar seri seridir. Sonunda da tarih olur.

Demek istediğim, insanların kaza geçirmesi, ölüm tehlikesi atlatması, ya da dikkatsizlik sonucu bir yıkıma ya da felakete neden olması

KOMİK DEĞİLDİR! VE KAZA GEÇİREN İNSANA "İDİOT" DEĞİL KAZAZEDE DENİR!!!

Belki arada komik birkaç olay denk gelebilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Bu videoların servis edilmeye devam edilmesi, bir felaket, feci bir kaza olunca insanların buna kahkahayla gülme alışkanlığı kazanmasına neden olacak bir kültürel değişime (yozlaşma) neden olur. Bir müddet sonra tamamen dikkatsiz, kazadan korkmayıp önlem almayan, kaza olunca yardıma koşmak yerine kahkahayla gülüp "ooov şit meeen" diyen aptal bir gençlik kitlesi oluşur.

Lütfen bu fikri yayın ve bu tip videolarla karşılaştığınızda durumun farkında olun.Re: Bu Tür Videoları İzlemeyin

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2021, 12:52
gönderen velociraptor
Bu tarz videoların Kasıtlı verildiğini düşünüyorum

Re: Bu Tür Videoları İzlemeyin-İzlettirmeyin-Gülmeyin

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2021, 12:54
gönderen shampuan
Abi kasıt değil de, bir grup zırzop para kazanmaya çalışıyor işte. Üç kuruş gelir için toplumları mahvedevileceklerinin farkındaysalar bile umurlarında olmaz.

Re: Bu Tür Videoları İzlemeyin-İzlettirmeyin-Gülmeyin

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2021, 17:23
gönderen wonder
Bakış açısı ne kadar farklı bir şey, hiç aklıma gelmemişti fikirlerin çok mantıklı.

Re: Bu Tür Videoları İzlemeyin-İzlettirmeyin-Gülmeyin

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2021, 17:55
gönderen velociraptor
shampuan yazdı: 04 Ara 2021, 12:54 Abi kasıt değil de, bir grup zırzop para kazanmaya çalışıyor işte. Üç kuruş gelir için toplumları mahvedevileceklerinin farkındaysalar bile umurlarında olmaz.
keşke olay okadar basit olabilseydi.

“Bir şeyi teşvik eden her şeye propaganda denilebilir” . Eğlence dediğimiz şey aslında şiddet propagandasıdır. Silah üretiyorsanız reklam yapmanıza gerek yok çünkü bu bizim eğlence sektörümüz (Tv, Youtube...) tarafından yapılıyor.” insanlara suçun her yerde olduğunu ve korunmak için silahlara ihtiyaç olduğunu hissettiriyor. ABD Gizli Servisi ve ABD Eğitim Bakanlığı'nın, 1974'ten 2000'e kadar bu ülkede 37 okula silahlı saldırı ve okul saldırısı olayını inceleyen 2002 tarihli bir raporunda, "saldırganların yarısından fazlasının filmler , video oyunları, kitaplar ve diğer medyalar aracılığıyla şiddete ilgi gösterdiğini, ortaya çıkarttı

https://www.psychiatrictimes.com/view/v ... s-behavior

Re: Bu Tür Videoları İzlemeyin-İzlettirmeyin-Gülmeyin

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2021, 20:26
gönderen shampuan
O halde yukarıdaki videodaki olaylar GTA'dan çıkma olabilir...

Re: Bu Tür Videoları İzlemeyin-İzlettirmeyin-Gülmeyin

Gönderilme zamanı: 05 Ara 2021, 00:56
gönderen velociraptor
Meseleyi ben sadece o video olarak değilde genel ele aldım, O tekil videodan ziyade tüm medyada şiddetin bilerek ekranlara yansıtıldığını düşünenlerdenim , ama arkasındaki güç silah satıcılarıdır ama başkalarıdır bilemiyorum , medya kimlerin elindeyse onların amaçları doğrultusunda yürüyordur aynen subliminal mesaj olayları gibi , adamlar bu iş için vakit ve Nakit ayırıyor , şaşılacak birşey ama malesef öyle

Aşağıdaki Linkte Birkaç dakika şiddetin dünyada neden sürekli yayılmaya çalışıldığı ve Medyada yeraldığı açıklanmış (Açıkçası bu aklıma gelmemişti)
https://youtu.be/hbQeIEzYjNI?t=7966