Bu İnternetin Derdi Ne?!!

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: Bu İnternetin Derdi Ne?!!

Mesaj gönderen velociraptor »

Herfiler her yerde bela , artık Bir yere yazdığımda alakasız cevaplar geliyorsa biliyorumki Çalışan kişi Hintli , Hemen yazışmaktan vazgeçiyorum , Sabaha kadar yazış bir arpa boyu yol alamazssın
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Yeni bir gelişme oldu. Daha doğrusu bir yöntemi denemeye kadar verdim.

Bahsettiğim, belli bir tarihten itibaren yayın url'lerimin google'da indekslenmemesi, yazımın başlarında bahsettiğim (belki de başka bir başlıkta :?: ) hata veren bir başlığımdan itibaren oluşuyordu. Yani bundan sanıyorum 25 gün önce bir konu yayınlamışım, kırmızı olmuş, o gün bugündür hiçbir yazım yayınlanmıyordu. Anlamanız açısından açıklama gereği duydum.

Hata, o başlıkla beraber diğerlerini de etkiliyor olabilirdi. Ben de bir süre için başlığı komple yok etmeye karar verdim. Önce başlığı tekrar edit moda alıp, içindekileri kopyala yapıştır ile libbreoffice'e aldım ve kaydettim. Daha sonra başlığı önce yayından kaldırdım, ardından sildim. Sörç konsola geçerek başlığın url'sini silme talebinde bulundum. Bunları yapmadan evvel sörç konsola tekrar harita gönderdim. Keşke en son göndereymişim. Neyse 1-2 gün içinde taradığında arızalı başlığı göremeyip umarım 25 gün boyunca yayınladığım herşeyi kapsama alır. Belki de o sorunlu başlık nedeniyle ilerleyemiyor, orada takılıp sıradaki konuya geçemiyordu. Teori sadece...

Bu arada hata veren o başlığın içeriğini kontrol ettim. Ne kırık bir link var, ne de birşey var. Sorunun ne olduğunu anlamadım. Neyse...

Kesinlikle bir webmastır bulmalıyım hacılar. Bir de iyi çekim yapan kamera.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Umarım işe yarar :arrow:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Yeni gelişme.

Dün, yeni konularımdan birinin indekslendiğini gördüm. Bir önceki indekslenmeyen konu için istek gönderdim. Bugün baktığımda onun da onaylandığını gördüm.

Şimdi az önce, Bu URL'yi denetle: URL Google'da yok dedikten sonra "ekleme isteği gönder" yapa yapa 10 kadar istek gönderdim tek tek. 11.'de günlük istek kotanızı maalesef doldurdunuz dedi. Peki dedim, kalanları saydım, 15 kadar konu kaldı. 10'unu yarın, geriye kalan 5'i de öbür gün gönderirim. Tahminlerim beni yanıltmıyorsa böyle tek tek gönderdiğimde iyi kötü kabul ediyor. Yani kabul etmeye başlamış.

Kırmızı ibare ile hata gösteren konumu sildiğimi, urlsini de kaldırdığımı söylemiştim. Ama sanki hala ordaymış gibi bana rapor veriyor ve iptal etmenin hiçbir yolu (buton vb) yok. O nasıl olacak bilmiyorum. İlgili konu bir word dosyasında şu anda. Sorunun tamamen düzeldiğine kanaat getirirsem tekrar yayınlayacağım.

NOT: Birden fazla konu yayınlandığında, tek tek uğraşmak istek göndermek yerine site haritası gönder yapmanız gerekiyor. Böylelikle google güya sitenizi yeniden tarayacak ve tüm konularınızı yayına açacak (indeksleyecek). Ancak bu işe yaramıyor şu anda bilginiz olsun. Geçen mesajımda belirtmiştim, işe yaramamış. Ama tek tek "URL'yi denetle - İstek gönder" yaparsanız yukarıda açıkladığım gibi işe yaradığını gördüm.

Bakalım ne olacak bekliyorum. Bugün 1-2 konu daha yayınlayayım bakalım...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

En iyisi indexlenmeyenleri tek tek yollamak :arrow:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Haa, yorum yazdığın iyi oldu. Az evvel tek tek gönder dediğim linklerden 3-4 tanesini kontrol ettim, tamam indekslemiş.

Resim

Sanırım hintlileri işten çıkarmayı akıl edebildiler. Hıımmmınnaagdklaslşldaşljf sizi. :-D

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

:-D
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Yav abi, Nereye bakıyor bu adamlar diye zeki-metin filmi vardı. Bir sahnede patronun yanında "......mun patronu" diyorlardı arka fondan komik bir borazan sesi ve patronun yüzünün değişmesi :-D O sahnenin linkini atıcaktım geçen seneye kadar bulunuyordu kaldırmışlar sahneyi. Bulabildiğim filmde de orayı sansürlemiş kesmişler şu yukarıdaki konuya cuk oturacaktı aslında :-D

EDİT: Aha buldum ekledim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

:-D