İnternet Saat Sunucusuyla Eşitleme

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
olecut
Bit
Bit

İnternet Saat Sunucusuyla Eşitleme

Mesaj gönderen olecut »

Merhaba Arkadaşlar, Sordum Net&Org'da bazı araçlar gördüm bununla ilgili fakat bu araçlar sadece ekleme yapıyorlar, İnternet saat sunucusunu seçip güncelleştirmesini yapmıyorlar.
Windows Kurulumu yaptığım serviste, windows, office, antivirüs gibi yazılımların lisanslarını bir ntp sunucusundan dağıtıyoruz.
Her Windows kurulumu yaptığımız cihaza (günlük 10-20 cihaz geldiği için tek tek uğraşmak istemiyorum bundan dolayı bat, cmd, gibi bir dosyayla otomatikleştirmek istiyorum..)
Aşağıdaki kısımdan elle ayarlayıp etkinleştirmek yerine, bir bat dosyasını çalıştırıp tüm işlemleri otomatik yapmasını istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba teşekkürler iyi günler.
(!!İnternet Saati Sunucu Kısmına NTP Adresini eklemesi, bu adresi seçmesi ve güncelleştirmesi lazım ki lisansları alabilsin, kurulum yapılan cihaz..!!)
"tarih ve saat>internet saati>internet saat sunucusuyla eşitle>ntp.123456789.abc.eu"

Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Re: İnternet Saat Sunucusuyla Eşitleme

Mesaj gönderen velociraptor »

Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Not düşeyim, bu programı kullanıyorum çok memnunum.
olecut
Bit
Bit

Mesaj gönderen olecut »

Merhaba yardımlarınız için çok teşekkürler denedim ama ben yapamadım sanırım, belirttiğiniz linkteki aşamalara istinaden ilerledim ama aşağıda belirttiğim gibi bir sonuç aldım.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. AŞAMA Ayar
2. Aşama Program Çalıştırılır ve Bu Sonuç Çıkar (Time And Date Updated)
3. Aşama Olumlu Sonuç Çıkmasına Rağmen Halen Sonuç Aynı

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Resim
2. Resim
3. Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Sanırım ben sorunu tam olarak anlamadım , olmayan nedir ?
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Mesaj gönderen BlueLife »

@olecut

İnternet saat ayarındaki sunucuyu değiştirmek istiyorsanız bir bat dosyası oluşturup aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

Kod: Tümünü seç

Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DateTime\Servers" /ve /t REG_SZ /d "0" /f
Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DateTime\Servers" /v "0" /t REG_SZ /d "time1.google.com" /f
time1.google.com kısmındaki sunucu adresini kendi istediğiniz sunucu adresi ile değiştirebilirsiniz.
Ayrıca bu bat dosyası yönetici haklarıyla çalışması gerekiyor HKLM altına veri yazılacağı için.

Update Time programına gelirsek, windows zaman eşitleme bazı sistemler (genelde eski windows sistemlerinde) çalışmayabiliyor.
Bu ihtiyaç üzerine bu programı hazırlamıştık. Program sadece saat ve tarih bilgisini seçili suncudan günceller. Bunun haricinde farklı bir ayar yapmaz.
İstenirse her sistem açılışında çalışmak üzere bir servis şeklinde kurulabilir.
olecut
Bit
Bit

Mesaj gönderen olecut »

BlueLife yazdı: 05 Kas 2021, 14:25 @olecut

İnternet saat ayarındaki sunucuyu değiştirmek istiyorsanız bir bat dosyası oluşturup aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DateTime\Servers" /ve /t REG_SZ /d "0" /f
Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DateTime\Servers" /v "0" /t REG_SZ /d "time1.google.com" /f
time1.google.com kısmındaki sunucu adresini kendi istediğiniz sunucu adresi ile değiştirebilirsiniz.
Ayrıca bu bat dosyası yönetici haklarıyla çalışması gerekiyor HKLM altına veri yazılacağı için.

Update Time programına gelirsek, windows zaman eşitleme bazı sistemler (genelde eski windows sistemlerinde) çalışmayabiliyor.
Bu ihtiyaç üzerine bu programı hazırlamıştık. Program sadece saat ve tarih bilgisini seçili suncudan günceller. Bunun haricinde farklı bir ayar yapmaz.
Üstat eline koluna sağlık "Update Time" isimli programda eksik olmuyor dediğim, ihtiyacım olan şey tamda buydu işte, çok teşekkürler sağolasın <3
olecut
Bit
Bit

Mesaj gönderen olecut »

velociraptor yazdı: 05 Kas 2021, 13:46 Sanırım ben sorunu tam olarak anlamadım , olmayan nedir ?
Üstat ben derdimi tam olarak anlatamamışım ama BlueLife hocam anladı beni üstteki tam olarak istediğim şeydi herkese çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Halletmene sevindim :arrow:
olecut
Bit
Bit

Mesaj gönderen olecut »

BlueLife yazdı: 05 Kas 2021, 14:25 @olecut

Denetim Masası>Güç Seçenekleri bölümünden Uyku Modunu komple nasıl kaldırabilirim bunun bir kodu var mı acaba?
En son olecut tarafından 06 Kas 2021, 17:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Mesaj gönderen BlueLife »

@olecut

İstediğin güç seçenekleri ayarlarını, aynı sistemlerde kullanacaksan , güç seçeneklerini kendine özgü ayarlayıp, dışarıdaki bir dosyaya kayıt edebilirsin.
Bu dosyayı bir bat dosyası ile istediğin bir bilgisayara tanıtabilirsin.
Aşağıda benzer bir programımız vardı. Bunun üzerinden ayarladığın güç planı dosyasını dışarıdaki bir dosyaya kayıt edebilirsin.
Sonra konunun altında bulunan yorumlarda @Mike ın yazdığı bat kod örneği vardı. Bunu bir bat dosyası içinde kulllanabilirsin.

https://www.sordum.org/12818/switch-power-scheme-v1-3/