Yardımız İçin Teşekkür Ederim

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Google Sasi
Byte2
Byte2

Yardımız İçin Teşekkür Ederim

Mesaj gönderen Google Sasi »

Öncelikle şuan sevinçten yerimde duramadığımı belirtmek istiyor ve bildiklerimi herkesle paylaşmak istiyorum windows 10 ve windows 11 kullanıyordum bilgisayarım ısınınca kapanıyordu redist dotnet programları düzgün çalışmıyordu windowsum zaten cihazıma göre uyumlu değildi ekran kartı driverını yanlış kulllanıyordum isdone dll hatası alıyordum isdone dll hatası dosya inerken internet bağlantın kesilmiş demek internetimden ve bilgisayarımdan ps3 nefret ediyordum taki herşey dün yeni windows isoları deneyerek ve çabalayarak düzeldi arkadaşlar bilgisayarınız kötüyse custom firmware kullanmanızı öneririm ama ne yaptığınızı bilmiyorsanız garanti veremem ve garanti belgesi olsa bile kimse ücretsiz tamir etmez kime gitsem yardımcı olamamıştı çıkmanızın içindeydim dün cihazıma windows 8.1 isosu kurdum hizmetler regedit ve işte kendime göre yapılandırdıkdan sonra şunu fark ettim birşeyi son güncel kullanmayın fakirseniz ve teknolojiyi takip edemiyorsanız bunu denemeyin windows vista windows 7 kullandım explorer hatası veriyor diye bilgisayarıma saçma sapan yere format atıp durdum eski bilgisayarımın hardiskini patlattım birşeyi başarayınca ona fiziksel zarar veriyordum şimdiki bilgisayarım son umudum ve emeğimdi kendim çalışarak almıştım tam emin olamasamda ekran kartım miningli olabilir ben bugüne kadar ekran kartı olmadan bilgisayarda oyun oynamaya çalıtığımı gördüm şuan çünkü windows 10 kurarken adam akıllı driver kuramıyormuşum zaten benim bilgisayarım windows 10 bilgisayarı değilmiş resmen ben windows 7 den hep nefret ederim vista ile başladım şuan ise hayatıma windows 8.1 ile devam edeceğim winzort olmamaya çalışıyorum windowsdan anlayıp soruna müdehale bulmaya çalışmam hep araştırıp çabalamam sayesinde çözüme ulaştım şuan tek tük ufak sorunlar var bilgisayarımın donanımında pek bir hasar yokmuş hepsi yazılımsalmış kernel deyip işletim sistemi imaj deyip geçmeyin şuan bilgisayarımı tanıyamıyorum ps3 ve herhangibir cihazınızı son güncel değil yazılımın sürümü değil kalitesi önemli kaldırabileceği modlu şekilde yapılandırdın şuan windows 10 ve 11 kulanmadığım için çok memnunum bilgisayarımda eskiden aabrtmıyorum düşük yada yüksek grafikde bile sürekli fps düşüşü yaşıyor akıcı olmuyordu bi ısınıyordu bi yavaşlıyordu şuan rx 470 performansının dibinie kadar yaşayabiliyorum bilgisayarım nfs 2 de bile kasıyordu siz hesaplayın android işletim sistemi yüklü phoenix os dark metter onda bile oyunlar kasıyordu bi anormallik vardı yani şuan windowsda herşey yolunda sadece win store yok fakat windows 11 e geçmeme gerek yok mutli boot da zaten andriod işletim sistemi kullanıyorum windowsumu hallettmeye çalışıyorum advanced uwp installer adlı github progarmı var onu windows 8.1 yüklemeye çalışıyorum windows ve bilgisayarım da nerdeyse tüm sorunlarımı çözdüm o yüzden bi çok makalemi silmek istiyorum şuan sadece androidde ve ufak bir dot net gereksinim programlarında sorun yaşıyorum hangileri kurulu hangilieri değil windows 8.1 göre bunları otomatik yükleyecek bir sistem arıyorum dinlediğiniz için teşekkür ederim telegramdaki o saçma işe yaramayan gruplara girmeyin forumları sohbet amaçlı grupları forum amaçlı kullanıyor ve yardıma ihtiyaç kişilere yardım etmekdense dalga geçiyorlar winzort diye chati meşgul ediyorlar sizinle alay etmesi sorun değil ama ona birşeyler açıklamaya çalıştığınız zaman sizi grupdan banlıyorlar yardıma ihtiyaç kişilere yardım etmiyor windows kullanıyor diye dalga geçiyorlar hayatım boyunca bir gün bile mavi ekran hatası almadım kendim zorlamadığım kurcalamadığım sürece kısıtlamakdansa çözüm aramayı seviyorum birşeyin modülür yani modlu olması beni mutlu ediyor herşeyin gelişmesini istiyorum birşeyi başaramadınız diye ondan vazgeçmeyin ondan nefret etmeyin belki windows 10 a kafa yorsam onu anlar ve tüm sorunlarımı çözerdim ama kodlama bilgim yok cahilim bana forumda yardım eden herkesin elini öpeyim sizi çok seviyorum
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Yardımız İçin Teşekkür Ederim

Mesaj gönderen shampuan »

Yav Google Sasi,
herşey iyi hoş da,
arada bir nokta koy be kardeşim.
Yemin ediyorum bir tüp çakmak gazı çekmiş gibi oldum :-D
Makalelerini silme başkalarına da yarar.
Wİndows 8.1 iyidir, anlatamıyorum internette ben de.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4643 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Google Sasi yazdı: 03 Kas 2021, 01:20o yüzden bi çok makalemi silmek istiyorum

Hayır, forumlarda yazılan herşey kalıcı olmak zorundadır
Google Sasi yazdı: 03 Kas 2021, 01:20 windows kullanıyor diye dalga geçiyorlar
Bende Linux kullananlarla dalga geçiyorum. isteyen istediği ile dalga geçebilir. Sıkıntı yok
Kullanıcı avatarı
wonder
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 185 kez

Mesaj gönderen wonder »

Windows 8.1 bilgisayarına uyumluysa iyi bir işletim sistemi ama bazı bilgisayarlarda Windows 7 ve Windows 10, Windows 8.1 den hızlı çalışıyor sırf driver uyumsuzluklarından.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Evet, windows 8.1 kullanan birden fazla kişiden oyun FPS'lerinin 7'ye göre çok düşük olduğunu duymuştum. Hatta @velociraptor da dedi bir ara.
Sıralamada en hızlı 7, sonra 10, sonra 8.1 şeklindeydi. Son durumu bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

Bende bilmediği halde bildiğini sananlara laf sokuyorum :) takmayacaksın bazı şeyleri...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

lord_leo yazdı: 03 Kas 2021, 21:17 Bende bilmediği halde bildiğini sananlara laf sokuyorum :) takmayacaksın bazı şeyleri...
Allahtan bizim forumda bu dediklerinden yok
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

@velociraptor

Buranın bir çizginin üstünde kalitede olduğunu kabul etmek gerekir.
Arada bir kaç hayta geldiği oldu ama barınamadı. Birde ben eskisi kadar her mesajı okumuyorum, çoğu eski forum zaten kapandı, piyasada türkçe 3-5 teknik forum var, onlarıda RGB ledli bilgisayar en iyisidir kafasında tipler doldurduğu için ve eski dostlar köşelerine çekildiği için işim düşmezse takılmıyorum.

Bir kaç yabancı forum kaldı benim bildiğim, diğer her yerde durum aynı.

Hani denk gelirse benden bundan sonrası için uzak dursun diye bir kaç sallamışlığım olabilir onun dışında sessiz modda devam.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Dediğin doğru malesef ortalıkta çok az forum kaldı , bizim forum sessiz sakindir lakin böyle olması belkide daha iyi bilemiyorum.