phıoenix os ps4 konsolu bağlanıyor ama butonlar çalışmıyor

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Google Sasi
Byte2
Byte2

phıoenix os ps4 konsolu bağlanıyor ama butonlar çalışmıyor

Mesaj gönderen Google Sasi »

https://streamable.com/97ibpt
android telefonumda sorun yok ama android bilgisayarımda sorun var
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: phıoenix os ps4 konsolu bağlanıyor ama butonlar çalışmıyor

Mesaj gönderen shampuan »

Linux sistemler spesifik bazı donanımların sürücülerini içermeyebiliyor ya da sorunlu çalıştırabiliyor. Bu, konunun biraz dışındaydı ama önemliydi.
Android'de çalışmasını anlarım; çünkü bu sistem pazarın önemli kesimine hakim. Dolayısıyla android tarafında harici donanımlarla uyumluluk vardır.
Ancak iş phoenix gibi biraz daha "kişisel olarak geliştirilmiş" bir sistem olunca, sorunun nedenini, sistem yapımcısının bu sürücüleri eklememiş/gereksiz gördüğü için çıkarmış olabileceğine bağlıyorum. Konsol ile cihazı konuşturan şey, sistemden önce aygıt sürücüleri biliyorsun.
Bir joystik düşün, aynı şey onda da ortaya çıkabilirdi.

Phoenix OS android kaç temelli acaba?.. En son versiyonu dahi olsa, eski kernel üzerinden koşturuyorlarsa sorunun nedeni anlaşılabilir. (Debian işletim sistemi yeni versiyon yayınlasa da hep eski kernel üzerinden yayınlar. Debian temelli ubuntular ise modifikasyon yaparak daha güncel kernel ile sunar)
Peki Phoenix ekibinin bir forumu ya da sıkça sorulan sorular haznesi var mı? Ben bakmadım ama geniş çaplı bir araştırma yapılırsa bir fikir yürütülebilir. O donanımı kullanan kaç phoenix kullanıcısı var acaba? Bilmiyorum. PS4 dediğin de öyle yabana atılacak bir donanım değil, neden uyumsuzluk yaptığını bilmiyorum.
Google Sasi
Byte2
Byte2

tamam abi gearlock la kernel güncelleyeyim benimki eski kerneldi android 7.1.2 supreme gamers ekibi geliştiriyor ve ismi phoenix os dark metter
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Kernel güncellemek acık riskli iş, sistem açılmaz olabilir. Önce bir araştırsaydın forumu neyi varsa.
Google Sasi
Byte2
Byte2

shampuan yazdı: 29 Eki 2021, 20:42 Kernel güncellemek acık riskli iş, sistem açılmaz olabilir. Önce bir araştırsaydın forumu neyi varsa.
kerneli yükleyip kaldırmak çok kolayda yüklüyorsun kimisi performanslı ama ses gelmiyor falan şuan deneidm kernelle alakalı değilmiş yardımcı olmaya çalışıyolar çok enteresan bir durum ps3 de sorun olmuyor ps4 kolu takılınca işletim sistemi açılmıyor bile
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

PS4 kolunun nasıl birşey olduğunu bilmiyorum. Ama sen açılmıyor bile deyince kendi içinde Linux/Unix tarzı birşey varsa belki o boot olmaya çalışıyordur, ölümüne salladım şu anda... Çünkü biliyorsun artık kullandığımız aparatlar bile işletim sistemi yüklü mini bilgisayar olarak geliyor. Senin joystik sandığın şeyin içinde raspi-zero gibi birşey de olabilir... Umarım çözersin, hiç tecrübeli değilim bu konularda.