Windows 11 e Yeni Defender geliyor

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Windows 11 e Yeni Defender geliyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Yeni bir sızıntı, "GibraltarApp" kod adı altında geliştirilen, Windows 11 için güncellenmiş bir Microsoft Defender'ın önizleme sürümünü ortaya koyuyor. Windows 7'den bu yana işletim sisteminin ayrılmaz bir parçası olan uygulama, nihayet Windows 11'in en yeni tasarımına uyacak şekilde büyük bir revizyondan geçiyor. Aggiornamenti Lumia, Defender'ın önizleme sürümü gibi görünen bir ekran görüntüsü yayınladı. Ne yazık ki sızıntı, yeni uygulama hakkında pek bir şey ortaya koymuyor.

Resim

Microsoft'un Windows 11'deki varsayılan antivirüs için bir revizyon sağlaması doğaldır. Microsoft'un Windows 11'de güvenliğe ne kadar önem verdiğini (dolayısıyla biraz katı donanım ve güvenlik gereksinimleri) göz önünde bulundurursak, Windows 11 için Mavcut Güvenlik yazılmını iyileştirmesini umut edebiliriz. Microsoft'un Windows için Microsoft Defender Preview'ı ne zaman ortaya çıkaracağı ve hangi özellikleri içereceği hakkında bir bilgi yok. Microsoft'un uygulamayı halka göndermeden önce Windows 11 önizleme sürümlerinde Test edecektir.

Windows Güvenlik uygulamasının yaklaşan yeniden tasarımı, Windows 11'deki tek "büyük" değişiklik değil. Microsoft şu anda Windows 11'in beta sürümlerinde Android uygulamaları desteğini test ediyor.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Re: Windows 11 e Yeni Defender geliyor

Mesaj gönderen feuer »

Defender kapandığında hız fark edilir derecede artıyor. Ancak güvenlik yazılımı olmadan kullanmak çok riskli.
Umuyorum ki yeni defender kaynak kullanımı konusunda biraz daha tasarruflu olur.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Umarım Bunu gözönüne alırlar
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3201 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Yeni defender gelse ne olacak ki? :)
Windows 10 daki defender bile false pozitif verdi geçen gün kendi sitesinden indirdiğim crystaldiskinfo yazılımına.
Ertesi gün gidip yeni sürüm indirdim bende. Hatta verdiği uyarı "Trojan/script.Wacatac.B!hml" falan gibi birşeydi.
Üstelik programdan sadece dil ve tema dosyalarını sildim. Hayır mecbur değilimki onların elimde tutmaya? kullanmıyorum bile :)
False pozitiftir diyip aldırış etmedim. Hiçbi hesabım falanda çalınmadı. Ne yaptıkları belli değil.
Geçenlerde elimde bozuk olan bir albümü youtube dan indirdim. Bunu bile kopyalarken arka planda tarama yapıyor.
Bu bile saçma. Zaten içinde tarama sıklığı güncelleme sıklığı gibi bir ayar arayüzü olmaması bile rahatsız edici.
Ama zamanlanmış görevlerde bir görevini buldum. Belki burdan tarama sıklığını değiştirebilirim.
Tabi müzik arşivimi düzenlemekten fırsat bulursam artık :)