FreeOffice 2021

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4599 kez

FreeOffice 2021

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

FreeOffice'in yayıncısı Softmaker, bu hafta FreeOffice 2021'i yayınladı. Platformlar arası Office paketi Windows, Linux ve Mac OS X için mevcuttur. Kişisel ve iş kullanımı için ücretsizdir ve Word, Excel ve PowerPoint ile mükemmel uyumluluk sunan TextMaker, PlanMaker ve Presentations adlı uygulamaları içerir. FreeOffice 2021 ; Windows 11, 10, 8, 7, Windows Server 2008 R2 de çalışır.

Kurulduktan sonra, dahil edilen uygulamaları ilk kez başlattığınızda, bir şerit veya klasik menü arayüzü tasarımı arasında seçim yapabilirsiniz. Mevcut FreeOffice kullanıcıları, yüklü sürümü cihazlarına yüklemek için Yardım > Güncellemeleri Kontrol Et'i seçebilir. Microsoft Office, OpenOffice ve LibreOffice kullanıcıları, FreeOffice 2021'i kullanmaya başladıklarında kendilerini evlerinde hissedecekler. Uygulamalar, Microsoft Office ve Open Documents biçimlerini, diğer metin tabanlı biçimleri ve kendi biçimini yükleyebilir. Diğer Office uygulamalarıyla oluşturulan belgeler, FreeOffice 2021 uygulamalarında sorunsuz bir şekilde açılır. Microsoft Office formatlarıyla uyumluluk, FreeOffice'in güçlü özelliklerinden biridir.

Elektronik tablo yazılımı FreeOffice PlanMaker 2021, hesaplamalar, tablolar ve çizelgeler oluşturmak için gereken tüm işlevleri kapsar. Yeni PlanMaker'daki genişletilmiş pivot tablolar veya koşullu biçimlendirme gibi deneyimli kullanıcılar için işlevler bile, Excel biçimi XLSX'in sorunsuz desteği sayesinde her zaman Microsoft Excel 2019, 2021 ve 365 ile uyumludur ilaveten FreeOffice Presentations 2021 sunum programı artık PowerPoint ile öncekinden daha uyumludur.

Download
https://www.freeoffice.com/en/download/applications

Poprtablesi
https://downloadportable.com/DownloadBu ... e_2021.rar
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: FreeOffice 2021

Mesaj gönderen shampuan »

Eskiden bunu test amaçlı indirmiştim. Email adresini vermek zorundasın sonra sana ürün anahtarı mı ne gönderiyorlardı. Madem ücretsiz niye email karşılığı ürün anahtarı gönderiyorlar orasını çözemedim. Lisans kampanyaları veren site'den de indirdim yine aynıydı. Şimdi son durum nedir bilemiyorum. Sanki birşey çeviriyorlar gibi geliyor ama ne olduğunu çözemedim. Kullanacaksanız dikkatli olun.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Şahsen denemediğim bir yazılım , yeni sürümün çıktığını duyunca paylaşayım dedim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Dikkat edersen artık diğer ofisler de MS'inkine benzetmeye çalışıyor ribbon buna da gelmiş. Bir de Only Office var onda da getirildi.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Flood.

Az evvel indirip kurdum. Fena değil gibi. Kullanıcı arayüzü tasarımı temiz ve güzel. TR dil henüz yok. Eklenebiliyor mu araştırabilirim. Biraz daha kurcalamadan iyi kötü diyemem. Fırsat bulursam FreeOffice de test edebilirim.
Resim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Son not, Only Office TR desteği portale üye olmak şartıyla var. Ben hiçbir yere üye olmak istemedim. Farklı bir yol denedim, olmadı. Kaldırdım, bilginiz olsun. Bunun online versiyonu falan da var haberiniz olsun.

Dediğim gibi FreeOffice denersem yine bildiririm, başlığı da mahvettim kusura bakma Tarkan abi.

EDİT:

Programı hiç üşenmedim indirip kısa bir test ettim.

Programın teması reklamındaki gibi MS'in mavi teması gibi değil; kırmızı. İlk açılışta 5 ya da 6 adet tema seçeneği sunuyor. Hiçbirisinde mavili MS benzeri yok. Bu önemli çünkü MS'in alımlı temasını kullanıcılar beğeniyor. Kırmızı ise çok itici bir renk. Ofise gitmez.

Resim

Programın eula'sı kafa karıştırıyor ve tedirgin ediyor. Sınırlı miktarda bilgisayar için ücretsiz; yani tam ücretsiz değil. Ayrıca ticari amaçlı (iş yerleri kurumlar...) kullanım konusunda eulayı dikkatli okuyup anlamak gerekiyor.

Textmaker(word) 10 yazı fontu ile difolt çalışıyor ve bu çok küçük bir yazıtipi. Her yeni sayfa açtığınızda önce yazıtipi ve fontunu ellemeniz gerekecek. Daha önceki tecrübelerimden bunun zamanla bıktırıcı bir hale geldiğini söylemem gerek.

Cümlelerin başharfini ne noktadan sonra ne de paragraflarda otomatik büyütmüyor, sen yapıcaksın. Bu önemli bir işlevdir. Sayfalarca tez mez yazacaksan hapı yuttun küçük zaman kayıpları totalde büyük zaman kaybına dönüşür ve fazla uğraştırmasının yanında bir de imla kontrolü için başa dönmeni gerektirir. Benzer bir sorun libreoffice'de de var. Ancak onda bir yerde var.

Kaydederken programın kendi uzantısında mı, MS uzantısında mı seçebiliyorsun. Bu şekilde kaydettiğim dosyayı libreoffice ile açınca
"bu dosya için heceleme verisi kayıp, lütfen heceleme dosyasını harici olarak indirip kurunuz" diyor. Kimse kusura bakmasın ben hiçbirşey indirmem de kurmam da.

Program TR dilde ancak anlaşılıyor ki "heceleme verisi" her ne demekse uyumlu değil ya da tam çalışmıyor.

SONUÇ: Önermiyorum, yine de isteyen kullanabilir.

Bunlarla vakit kaybetmeyin, MS'ciyseniz direk MS kurun; alternatifciyseniz Google Docs ya da Libreoffice kullanın.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

İnceleme için teşekkürler , ben Ms Office den yıllardır vazgeçmedim , şirketler hernedense Microsoft Office dışında farklı bir Office kullanmıyor bu sadece türkiyide değil Yurt dışında da böyle.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

FreeOfis 2021 güncelleme aldı.Artık daha güçlü.....

Eski sürümü kurdum sonra kendi güncelleme aracı ile güncelleştirdim....Güncelleme ile elektronik tablo'ya ek araçlar geldi.Mesela formül oluşturma sihirbazı yada text maker için denklem oluşturma sihirbazı gibi....
Resim
Güncellenmiş Hali :
Resim
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3201 kez

Mesaj gönderen burak35 »

FreeOffice güzele benziyor. Wİndows 8.1 arayüzüde güzelmiş baya. :)