Mitralyöz taşıyan Robot köpek Yapıldı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 35918
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Mitralyöz taşıyan Robot köpek Yapıldı

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim


Robotların, sarhoş gibi sendeleyen komik insan şekilli metal parçalarından, parkur yapan Terminatör benzeri makinelere kadar endişe verici türlerini gördük. Ama en azından hiç kimse bunlardan birini tüfekle silahlandıracak kadar aptal değildi - şimdiye kadar. Oda oldu

Drive , robotun bu hafta Washington DC'deki ABD Ordusu Birliği'nin ana yıllık toplantısında tanıtıldığını yazıyor. Şirketler hiçbir zaman ayrıntılı özellikleri açıklamadı, ancak yarı özerk robotun yaklaşık 4.000 fitten (1,2192 kilometre) hassas ateş edebilen 6.5 mm yarı otomatik bir tüfekle donatıldığını biliyoruz. Drive, SWORD'un 5.56x45mm AR-15/M16 ailesinin türevlerinin yanı sıra benzer ancak daha büyük kalibreli silahlar sunduğunu belirtiyor.

Ghost Robotics'in web sitesi , Q-UGV'yi “herhangi bir kayma, düşme veya arıza durumunda hemen ayağa kalkma ve tescilli kör mod işlemimizi kullanarak hareket etmeye devam etme yeteneği ile durdurulamaz” olarak tanımlıyor. Askeri dronlar gibi yarı özerk silahlı makinelerin yıllardır etrafta olduğu göz önüne alındığında, silahlı bir robot köpek muhtemelen kaçınılmazdı.

Kaynak:
https://www.techspot.com/news/91746-som ... t-dog.html
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator
Mesajlar: 6828
Kayıt: 13 Tem 2018, 17:11

Re: Mitralyöz taşıyan Robot köpek Yapıldı

Mesaj gönderen shampuan »

Azerbaycan mücadelesinde buna benzer bir fikir benim de aklıma gelmişti. Benimkinde içine personel de binebiliyordu istenirse. Ama coğrafya'dan dolayı bunlar hayata geçirilebilecek şeyler değil bizim için. Halbuki şu çağda bu tip robotlar yapmak çok zor değil. Reklamının yapılmasına dahi gülüyorum. Eee? ne var bunda? diyeceğim, kolaysa sen yap diyecekler, haklılar. Benim için kolay değil. Memleket kaynaklarını doğru adamlara yönlendirseler şu anda "Yeni Göktürkler" biz olurduk şüphem yok.

Yukarıdaki robot ne işe yarıyor biliyor musunuz çocuklar? Bir kara savaşında personel kayıp sayınızı minimuma indirmenizi sağlıyor. Aynısından ya da kalitelisinden yapmanıza gerek yok; bundan 500 tane yapmak yerine çürük çarık 10.000 tane yaparsın (geçmişte ruslar almanlara karşı yapmıştı uzun hikaye) deh edersin düşman karşısına.
basitelektronikprojeler.blogspot.com
Cevapla