Başarı için kurallar

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Başarı için kurallar

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Başarı için kurallar

Mesaj gönderen shampuan »

Her yazdığım muhalefet olarak algılanıyor ama, aslına bakarsanız öyle değil.
Bu tür sözlerin, fakirleri avutup moral vermek ve oldukları yerde kalmalarını sağlamak için, "zengin-güçlüler" tarafından uydurulup ortalığa saçıldığı hakkında şüphelerim var.
Yani beni başarılı yapan yönlerim olsaydı, bunu başkalarına söylemezdim. Ya da belki de her iki noktada da yanılıyorumdur.
Bu tür sözler internetin her yerinde dolaşıp duruyor.
Bir kişinin dahi çıkıp da, ben şu sayfadaki sözleri çok kafaya taktım, uyguladım, şimdi çok zengin ve başarılı bir insan oldum diyeni daha duymadım.
Bir de milli piyangodan kendisine büyük ikramiye çıkıp da, zengin ve başarılı bir iş adamına dönüşeni görmedim.
İkisinde de sebep aynı: Sadece parayı yönetmeyi bilen başarılı ve akıllı insanlar zengin olurlar. Fakire dünyayı versen çok değil 5 yılda tüm varlığını kaybeder. Düşünün: yetekli olsaydı zaten fakir olmazdı.
Buyrun yukarıdaki sözlerin ne kadar etkili olacağı...
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Hayat kailesini paraya odaklayan veya eline para geçtikten sonra kendini işin merkezinde zannedenlerin sözleri olduğunu düşünüyorum.Bilindik bir klişe hikaye var ya "Bu kitabı okuduktan sonra zengin olacaksın,zengin olmanın yolları ya da benzeri bir içerikte" yazılan silkeleme yazıları gibi ,sadece koşullu yönlendirme yapanların av taktiklerindendir hatta kapitalizmin dik âlâsıdır.Hayatı paraya odaklamak için yukarıda shampuan'ın dediği gibi milleti kendine bir bakıma köle yapmaya yarayan bu laf salatalarını kaale almamak gerekir.Nitekim adamların özgeçmişlerine bakınca zaten anlayabiliyorsun.Üstteki kişi "yazarak zengin olmuş" ,alttaki de oyunculuk yapıp yatırım danışmanlığına soyunmuş.Anlatacaklarım bu kadar...
Ha bir de naçizane tavsiyemdir.Para her zaman kazanılır ama diğerleri için hayat o kadar uzun olmayabilir.Siz diğerlerinden başlayın...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Klavyene sağlık.
Tarkan abiye çok teşekkür ederiz paylaşım için.
Ayrıca şunu not olarak eklemem şart: Tavsiye olarak yazılanlar aslında doğru. Ancak uygulamak için doğru zamanda, doğru yerde olman; ayrıca ceplerinde azımsanmayacak nakit ve mümkünse biraz ŞANS olması gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Şanslıların kendilerini Başarılı sanması kadar Ahmakça bir şey olamaz , Berlin Teknik üniversitesi Prof larından birine ait bir söz bilmem yoruma gerek varmı , ŞANS konusunda 20 yıldır dönem dönem araştırmalar yaptım , kesinlikle herhangi bir şey ile bağlantısı yok , Adam okadar kötüdürki onun şansı yüzünden milyonlarca insan ölüyor veya sakat kalıyor yada ACI çekiyordur, ama malesef Açıklanamayan bir şekilde ŞANS ı yaver gidiyordur , gerek şans oyunlarında gerekse çevremde okadar çok örneğine rastladım ki , bunlardan bir çoğu da Hiçbir çaba sarfetmeden (gerçekten 0 çaba) para mal mülk ve ev sahibi oldular , BAŞARI ile ZENGİNLİK alakasız kavramlardır.