İnternette Bedava Korunma Yolu

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
bambucya77
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 407
Kayıt: 04 Nis 2006, 10:29
Konum: isvicre,geneve

İnternette Bedava Korunma Yolu

Mesaj gönderen bambucya77 » 14 Eyl 2007, 23:49

İnternet üzerinde zararlı içeriklerden etkilenmemek için McAfee Site Advisor’u kullanabilirsiniz. Site Advisor isminden de anlasıldıgı gibi aslında bir İnternet danısmanı.


İnternet’te sörf yapan kullanıcıları zararlı içerikli sitelere karsı, sitede dolasmaya baslamadan önce uyarıyor. McAfee Site Advisor, McAfee adresinden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

E-güvenlik yazılımlarıyla tanınan Mcafee, Site Advisor ile İnternet’te sörf yapanları zararlı içeriklerden koruyor. Site Advisor, birnevi İnternet danısmanı olarak görev yapıyor. Amacı web üzerindeki her seyi Site Advisor yazılımı ile test edip raporlayarak kullanıcıların çevrimiçi güvenligini saglamak.

Site Advisor, İnternet’te var olan hakaret edici içerigi degil, güvenlik emniyet ve çevrimiçi rahatsızlıklar için test ediyor. Bunu yaparken de üç güvenlik derecesi kullanıyor. Yesil, kırmızı ve sarı güvenlik dereceleri ile son kullanıcıya o sitenin güvenilir olup olmadıgı konusunda bilgi veriyor. Yesil iyi ve güvenli, kırmızı güvenilir olmayan anlamında. McAfee site denetimleri ile ilgili özellikle su konunun altını çiziyor; “Olası hakaret edici içerigi degil, güvenlik, emniyet ve çevrimiçi rahatsızlıklar için test ediyoruz. Bu nedenle lütfen ‘yesil’ güvenlik derecelendirmelerimizi bir Web sitesinin belirli içerigi veya genel konusunu onaylama ya da Web sitesinin genel kalite derecelendirmesi olarak yorumlamayın.

Güvenlik derecelendirmelerimiz ve önerilerimiz belgelenen test sonuçlarımızı temel alan yönergelerdir, ancak bir web sitesinde gezindiginiz, bir dosyayı karsıdan yüklediginiz veya çevrimiçi olarak kayıt bilgileri verdiginiz her durumda neler olacagının garantisi verilemez.”

Kullanması tamamen ücretsiz

Site Advisor ile ilgili daha genis bilgiye Türkçe olarak http://www.siteadvisor.com/ ulasabilir. Programı ücretsiz olarak edinebilirsiniz. SiteAdvisor, 2005 yılında Ag kullanımını hem kendileri hem aileleri için daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan bir grup MIT mühendisi tarafından kuruldu. Spam, istenmeyen program ve casus yazılımları bilgisayarlardan temizlemek, kaybedilen zamanı ortadan kaldırmak için çalısmaya baslayan grubun gelistirdigi SiteAdvisor, 5 Nisan 2006 tarihinde dünyanın en büyük güvenlik sirketi olarak kabul edilen McAfee tarafından satın alındı.

alintidir
--------------------------Cevapla