Sorun formu oluşturucu

Bu kısımda her türlü öneri, istek ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Sorun formu oluşturucu

Mesaj gönderen krocix »

Bugün yazılan bir sorun için cevabı yazdığım anda aklımda geldi.Hani Acile gittiğimizde ilk doktor karşılar ve "hı hııı hmmm evet" diye bir forma "bunun şusu busu var ona göre bakın" der ya,işte buna benzer hazır bir form oluşturulup bir popup şeklinde göstererek (ama ekranın ortasında rahatsız edecek şekilde değil)forumu daha etkin kullanmasını sağlayabilir miyiz ? ya da her forumun önünde bir uyarıcı olarak konulsa :?:

Mesela bu hazır formun içinde şunlar olsun

kullandığınız cihaz / pc-telefon-tablet-dizüstü vs vs...
yaşadığınız sorun / donanımsal-yazılımsal-parça sorunları vs vs...
sorun hakkında açıklama / tabletim şarj olmuyor,pc güncellemeden sonra açılmıyor vs vs...
ne kadar zamandır bu sorun var ,/öneri /yardım vs vs... işte aklıma gelmiyor şimdilik ama örnekler çoğaltılabilir yani.Bu formu doldurunca direkt olarak bir başlığa otomatik açılmasını sağlarsak nasıl olur mesela?Kafamda çok şey var da toparlayamadım ama anladınız yani durumu sonuçta.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Re: Sorun formu oluşturucu

Mesaj gönderen velociraptor »

Foruma cep elefonlarından da giriliyor , form doldurmak o cihazlarda sıkıntılı (Yada ben beceremiyorum) , birde insanlar 1-2 sn de sayfada kalma veya terk etme kararı veriyor , Açıkçası form gördüğüm sayfalarda ne formu olduğuna bile bekmadan sayfayı kapattığım oldu , fikir faydalı ama ziyaretçi kaçırtabilir.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Onu düşündüm abi. Mesela hani meşhur sağ alt köşede beliren "ayça_22 şimdi oturum açtı" şeklinde olsa veya sitede gezinirken belirli bir süre sonra bilgi mesajı olarak gelse en olmadı sitenin tepesinde dursa nasıl olur acaba diye akıl yürüttüm biraz.Gelenin kaçmaması esas amaç zaten.Anasayfadaki çözümlerin arka planında burası var havası oluşturmakta iyi olabilir belki.Telefon olayını bilemiyorum onun için yorum yapamam fazla.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Bence gerek yok @krocix.
Gerek yok derken "ben istemiyorum" anlamında değil.
Nasılını nedenini açıklayamıyorum. Site, forum değil de büyük bir destek platformu olaydı, süper olurdu. Bahsettiğin durum yeni başlıklar açılmasını azaltıp sitenin feed durumuna zarar verebilir diğer taraftan.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Evet o kaygılar zaten cepte ona lafım yok.Peki şu şekilde olabilir mi.Foruma konuyu açmak istiyoruz ve tam editöre giriyoruz.tıpkı resim youtube kısaltmaları gibi FORM kısaltması/kısayolu olsa ve buna basınca otomatik yazılar çıksa ve sadece doldurulması gereken alanları doldursak nasıl olur?Bence bu ilk fikirlerden daha kullanışlı gibi sanki :?: Yeni konu açacağım ve bakıyorum bu buton var basıyorum ve sadece gerekli alanları dolduruyorum.Çalmayın la güzel fikir :lol: :yupii:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Ona Tarkan abi karar verir :kafasalla:

Çalınmasından korktuğun şeyi, aksine yazarsan yazdığın tarih vb ile kayda geçtiğinden notersiz tasdiksiz garantilemiş oluyorsun. Bak şu forumda ben bundan bahsetmiştim diye ;)
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Hmm eveet güzel bir detay bu :?: :arrow: Şotofoku kes

Resim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Enteresan.
Ben bir başlık açacağım zaman, bir forma metin gireceğim zaman, çerezler dolayısıyla önceden yazdığım şeyler otomatik listeleniyor. Bu sisteme benzer bir durum oluşturulabilirdi aslında :?: Soru(n) sorma başlığı da ona göre simge alabilirdi yani.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Bunu kodlaması da kolay olur sanırım.Butonun içine sadece satırları ayarlanmış yazı yazılacak o kadar.Soran olursa ben patent kuruluna gidiyorum :kafasalla:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

krocix yazdı: 22 Eyl 2021, 20:09 Soran olursa ben patent kuruluna gidiyorum :kafasalla:
:-D

Moderatör notu: başlık içeriğindeki bazı bilgileri sonradan gerekli görmeyerek sildim.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

moderatör siler de ben geri kalır mıyım ? Ben de silerim

Diğer arkadaşlar ne diyor ve admin abi onu merak ediyorum şimdilik.
En son krocix tarafından 22 Eyl 2021, 22:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bu foruma yeni özelliği belirli eklentiler ile ekleyebiliyoruz , öyle birşey varsa olasıdır ama Php kodlamasından anlamadığım için bunu yazma işini yapma imkanım malesef yok
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Tüh ... ama fikri beğendin bence abi kabul et :D Bu gibi kodlamayı sorgulamak için nasıl arama yapmalıyım ?Hızlı cevaba buton ekleme gibi birşey mi arasam yoksa başka bir şekilde mi ? İngilizce olarakta bakacağım birazdan..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Fena durmuyor , lakin böyle bir eklenti olduğunu sanmıyorum , yinede Phpbb3 .... form ... gibi aramalar yapacağım