AcarKaptan Desülfatör Devresi Elemanlar Devre Baskı şeması

Elektrik ve elektronik konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

AcarKaptan Desülfatör Devresi Elemanlar Devre Baskı şeması

Mesaj gönderen shampuan »

AcarKaptan diye bilinen Basri Acar'ın internet üzerinde uzun zaman önce paylaştığı desülfatör devresi, internette çok talep görmesine rağmen kimse ne kendisine ne de paylaştığı devrenin bilgilerine erişebiliyor. Halbuki bu devre bir tür osilatör devresidir ve çizimini dahi yaptım.

Acarkaptan Desülfatör Eleman değerleri
Acarkaptan Desülfatör Devresi net görüntü
Acarkaptan Desülfatör Nasıl Yapılır?
Acarkaptan desülfatör PCB baskı şeması, GERBER, Devre şeması.

Konuya dair tüm anlatım ve kaynak dosyalar aşağıdaki linktedir:

https://basitelektronikprojeler.blogspo ... super.html

* * *

Blog sayfamın yönetim paneline bakınca ilginç bir şeyle karşılaştım. Diğer konuların pek yüzüne kimse bakmamasına rağmen, "basit ve ucuz desülfatör devresi" adlı konu oldukça talep görmüş diyebilirim. Rakam hala çok düşük ancak ülkemizdeki internet okur-yazarı sayısına da bakmak lazım.

Her neyse baktım bu desülfatör konularına baya talep var, ben de en çok talep gören devrelerden birini (diğeri Dr. Korhan Sökmez hocanın 555'li desülfatörü) güzelce çizip paylaşayım istedim. Bu forum üzerinden erişileceği için ve talebin yüksek olacağını düşündüğüm için buraya da faydası olabilir umarım.

Buna ekonomide pozitif dışsallık diyoruz. Ben iş yaparken Tarkan abi istemeden fayda sağlıyor. Tarkan abinin forumu üzerinden sayesinde bana da erişecekler. İkimiz de kazanmış oluyoruz :-D
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Re: AcarKaptan Desülfatör Devresi Elemanlar Devre Baskı şeması

Mesaj gönderen krocix »

win win :-) Demek ki beni izleyen trackler senin sayfandaki desülfatör konusunu okuduğumu görüp beğendiler sanırım.Anlamasam bile okuyabilirim en azından bakayım şekline şemaline.Sonuçta emek var ortada.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Hemen de kendine maletti :-D Eh, bize de teşekkür etmek düşer. Sen meseleyi açmadan bir iki hafta önce baktığımda 102 mi neydi rating. Şimdi 112 olmuş. Demek ki kaynak çok az ki, benim gibi körpe blogları bile öne çıkarmaktan başka çare bulamamış google :-D

Hem de ne emek var. O proje ortaya çıkana gadar g*üm çıktı :( . Ne eleman değeri var, ne bir düzgün açıklama var. :pckir: Allah'a şükür devre benim zaten bildiğim türden çıktı da kolayca çözdüm. Adım adım nasıl çalıştığını anlatırım sana o derece. :kafasalla:
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Videoblog ya da youtube'a da sesli olarak yüklersen bence popülarite konusunda bir adım atarsın.Ama iş tabi ki popülariteden ibaret değil hatta 10. plandadır bunu anlayabilirim.Ama böyle ikili platform olarak çalışman hem projelerini değerli kılmaya başlar hem de çevre ile etkileşimin artar.tek sorun ve büyük sorun okuyan veya dinleyen kesimin seni anlamaması olacaktır.Başka bir deyişle "la olm o devre öyle mi olur", "hiç bişi anlamadım" dan ziyade senin esasında birilerine faydam dokunsun diye bu kadar zahmete girmeni benimseyememelerinden bahsediyorum.Ayrıca kota sıkıntını bildiğim için videoya girmediğini de tahmin edebiliyorum. :arrow:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Baştan sona doğru.

Aslına bakarsan konu içerisindeki cihazı internette arayan, bulamayan, denemek isteyen çok. Yapma şansım olsa, bastırırım 100 tane bakır plaket, bir miktar da parça alırım, evde yavaş yavaş birleştirir internete koyar satarım. Emmeeee, mıhtar emmi, gel gelelim elimden tutan yok. Ben kendi çabamla çok patinaj attım ama olmuyo hacı. Bir "ele" daha ihtiyacım var.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Sen, senin elinden çıkan hizmetin/ürünün eline geçen kişinin de akıllı ve bunun faydasının farkında olan kişi olmasını ve Arizona kertenkelelerine gidecekse hiç olmamasını tercih ettiğini anlıyorum.Bu iş peynir domates satmak olmadığına göre haklısın bir bakıma.(Yapanın kulaklarını çınlatmakta başka bir mesele tabi ki).
Bakalım belki bu desülfatör konusuyla belki bir sıçrama olur da birileri bilgi almaya gelir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Gelmez :-D

Araştıran kişiler genellikle bu konuya heves duyup araştırma bilgisi olmayan kişiler. Kutu haline getirip direkt ellerine vermedikten sonra ancak birkaç okuyucu (Belki 100) artış olur hepsi bu.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Paylaşım için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Abi resmi oraya atmasadık, önce gelir bu başlığa tıklarlar, burada birşey göremeyince hooop benim blog sayfasına :kafasalla: Olmaz mı öyle.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Olur , düzelttim :arrow:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4