OnePlus Nord 2 5G Hintli avukatın cebinde patladı

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 37645
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Has thanked: 443 time
Been thanked: 250 time

OnePlus Nord 2 5G Hintli avukatın cebinde patladı

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Delhi merkezli avukat Gaurav Gulati, kullanılmadığı sırada alev aldığını ve patladığını iddia ettiği OnePlus Nord 2'sinin görüntülerini paylaştı. Ancak, cihazı soruşturma için OnePlus'a göndermek yerine, Hindistan'da telefonun satışını yasaklayarak sorunu yasal yollarla çözmeyi planladığını söyledi. sigara içmeye başlamadan önce Gulati'nin cübbesinin cebinde aniden ısındığı iddia edilen telefonun daha yakından görüntüleri elde edebildi. Kullanımda olmamasına veya fişe takılı olmamasına rağmen o esnada yüzde 90 civarında şarj edilmiş olduğu görülen, telefon alev aldı ve kısa süre sonra da mahkeme salonunda patladı. Ayrıca avukatın patlamadan yaralandığını iddia ediyor. OnePlus'ın olaya tepkisini oldukça eleştirdi.

Resim

OnePlus, kendi adına, iddiayı soruşturmayı planladığını söyledi, ancak inceleme için cihaza sahip olmsı gerekiyor bir soruşturma yapamadığı için de herhangi bir tazminat teklifinde bulunmadı. Şirket Cuma günü siteye şunları söyledi:
Geçen akşam, bir kişi Twitter'da OnePlus Nord 2 için iddia edilen bir patlama vakası hakkında bize bilgi verdi [...] ancak, bugün erken saatlerde kişinin huzurunda incelemek için binayı ziyaret etmek de dahil olmak üzere cihazı analiz etmek için yapılan birçok denemeye rağmen, şu ana kadar bize doğru bir teşhis koyma fırsatı vermedi. Bu koşullar altında, bu talebin meşruiyetini doğrulamamız veya bu kişinin tazminat taleplerini ele almamız mümkün değildir.
Resim

Bu, bir Nord 2'nin alev aldığı ilk vaka değil. Başka bir telefon daha önce Ağustos ayının başında, lansmanından iki haftadan kısa bir süre sonra alevler içinde kalmıştı. OnePlus'a göre, bu "dış etkenleri içeren izole bir olaydı", ancak bir ay sonra patlayan telefonlardan birtane daha ortaya çıktı.Görünüşe göre Gulati aynı fikirde. Polis aracılığıyla OnePlus Hindistan'a karşı resmi bir şikayette bulunmanın yanı sıra, telefonun ülkede satışını engellemek ve OnePlus'ın telefonları inceleme için geri çağırması için Hindistan tüketici mahkemelerine başvurmayı da planlıyor.

Kaynak:
https://www.techspot.com/news/91205-one ... ocket.html
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator
Mesajlar: 8377
Kayıt: 13 Tem 2018, 17:11
Has thanked: 179 time
Been thanked: 229 time

Re: OnePlus Nord 2 5G Hintli avukatın cebinde patladı

Mesaj gönderen shampuan »

Devrelerini hintlinin biri tasarlamıştır.


7805'i 220Volta bağlıyor süre 6.59. 7805'in maksimum giriş gerilimi 25V-DC. Aha 3. sayfada: https://www.sparkfun.com/datasheets/Com ... LM7805.pdf

Allah'ım öldürücek bunlar beni. Bir devre örneği arıyorum youtube'da. Hep bunlar çıkıyo. Her yeri istila etmişler virüs gibiler alüminyum, kurtulmak mümkün değil.

Eğer telefonların şarj devrelerini de bunların mühendislerine yaptırıyolarsa,

https://www.yarrayering.com/
Cevapla