flash disk ile multiboot - Çözüldü

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Mustafa_
Byte2
Byte2

flash disk ile multiboot - Çözüldü

Mesaj gönderen Mustafa_ »

Herkese günaydın.Windows'un iso dosyasını indirip rüfus ile flashdisk içerisine kaydettiğimiz windows'u format sırasında açılışta flashdisk ten başlatıp sistem kuruyorum.İşte burada bir sıkıntım var.Ben her windows için ayrı bir flashdisk satın alıyorum.Her birine (windows7,windows8,windows10,windows11 için) ayrı ayrı flash almaktansa tek bir flash içerisine hepsini kaydedeceğimiz bir program varmıdır.Aslında sordum.net de Velaciraptor'ün bu konu ile ilgili bir paylaşımı vardı onu bulamadım.Yani şunu demek istiyorum.Bilgisayara format atacağımda flashı takınca tüm windows sistemlerini sıralayan ve hangisini istersem onu kurabileceğim bir uygulama var mı? Varsa,nasıl yapılır açıklamasını yazarmısınız.Teşekkür eder saygılar sunarım...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Re: Flas Diskh

Mesaj gönderen shampuan »

Var. Var olmaz mı abi :-)
Şu anda bilgisayarıma uzağım telefondan rahat kullanamıyorum. Buraya bakarak ol arkadaşlar yardımcı olacaktır. Ventoy diye arama yap forumda. Ya da multiboot diye de aratabilirsin telefondan anca bu kadar oluyor af buyur.
basitelektronikprojeler.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Ben Ventoy kullanıyorum , tavsiye ederim
https://www.sordum.net/57088/ventoy-uyg ... azirlayin/
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Mustafa_
Byte2
Byte2

Ventoy uygulamasını flahdisk,usb, içine mi indirip açacağım.Sonrada windows iso dosyalarını rüfus ile açarken bu ventoy uygulamasının olduğu flashdiski mi göstereceğim hocam.Kusura bakmayın tam olarak anlayamadım.Bu arada farklı bir şey daha soracağım Resim yükle sitesinde resim yüklendi biraz bekleyin diyor ama bir türlü bekleme bitmiyor.Acaba resim yüklemek ve bu forumda yükleneni gösterebileceğim başka bir site adresi varmı.Teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen feuer »

Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Mustafa_
Byte2
Byte2

Disk yönetiminde görünen c ve d haricindeki ayrılmış alanlar nasıl silinir veya nasıl c veya d ye birleştirilir.Görünsün istemiyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen feuer »

Onlar gördüğünüz üzere EFI sistem ve kurtarma bölümleri windows için gerekli olan bölümler, o bölümler zaten explorerda görünmüyorlar.
En son feuer tarafından 31 Ağu 2021, 12:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Mustafa_
Byte2
Byte2

Tüm sorduğum sıkıntı duyduğum sorularımın cevaplarını o kadar güzel izah etmişler ki, arkadaşlara binlerce teşekkürler ediyorum.Gününüz aydın olsun arkadaşlar...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Mesaj gönderen shampuan »

Arada resim yükleme sorunu kaçırmışız.
Hızlıresim sitesi bazen tutukluk yapıyor. Sayfayı yeniden açıp yeniden yüklemek gerekiyor.
Resim sitelerinin hepsini denemedim ama hızlıresimden memnunum. 2-3 yıl evvelki resimler hala forumdadır. En kötülerden bildiğim ise (sahiplerinden özür iliyorum) resmim net. Çabucak uçuyor.
Velociraptorun blogger kullanarak kalıcı ve sorunsuz resim yükleme anlatımı olacaktı ama hatırlamıyorum.
Size de günaydın.

Bu arada konuyu daha güzel bir yere taşıyalım.
basitelektronikprojeler.blogspot.com