King Of Fighter 98 Sorularım

Legal ve Freeware Oyun paylaşımları ve oyunlarla ilgili güncel bilgiler
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3
Teşekkür etti: 171 kez

Re: King Of Fighter 98 Sorularım

Mesaj gönderen burakhi »

Sağ olun @feuer hocam.

@krocix Ben oyuncuyum detaylara hiç sarmadım bartop olayından sonra araştırdıkça YouTube sağ olsun bolca video gönderdi oradan az çok bilgilendim 🙂

Anime filmlerinden bile haberim yoktu sağ ol
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Öğrendiğimiz zamanları hatırlıyorum da çok farklı şeylerdi yaa o zamanlar.Bizim takıldığımız salona gelen makinaların üzerinde karakterin süperlerini gösteren kaplaması olurdu(ilk gelen 97 idi ).Bu bizi biraz avantajlı yapardı o yıllarda.sonrasında zaten herşeyi zihnimize aldığımızdan gerek duymadık tabi.İnternet kafelerin ilk açıldığı zamanlarda merlininkazanı gibi sitelerden bilgi alışverişi yapardık.O zamanlar bize kaynak sağlayan 2-3 arkadaş vardı hikaye konusunda.Ama o kadar ilgimizi çekmezdi o zamanlar.Öğrendikçe içine çeken bir hikayesi olduğunu, animeleri, çizgi filmi ne bileyim işte aklına gelen herşeyi varmış.Bunları öğrendikçe meraktan izledik tabi.feuer'in de dediği gibi bu kült oyunların çok sağlam hikayeleri vardır.Vakit buldukça bakarsın işte.Dha önce paylaşmıştım ama unutmuşum.Sık kullanılanlarda yine buldum ;
https://escofficial.lima-city.de/ataris ... kof94.html
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Baya ilerleme kaydettim :-) kombolara alışıyorum fightcade için hazırlık yapıyorum :-D

Anlamadığım bir olay var videoda 4.07 soldaki yukarıdan tekme atıyor neredeyse hamle tamamlanmadan rakip vuruş yapıyor bu olayda elektriklenme gibi bir şey oluyor

https://youtu.be/lw67U5lLp_I?t=245

Bazen yapıyorum ama nasıl yaptığımı anlamadım şansa oluyor :-D
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

O kolay iş.Korunurken uzun tekme ve yumruğa aynı anda bas yeter.Ama sana 1 süpere mal olacaktır.Kısa tekme ve yumruklu olanı da benzeri şekilde ama bu sefer o saldırıdan kaçınmış olursun ve yine 1 süperin gider.Yani çıkmazdan kurtulmanın yolu 1 süper :)

Bu arada oyunun 2 tane pirinin videosunu bulmuşsun.XiaoHai nin tek elle oynayıp adamları yendiği videolarına da bakabilirsin.Adam oyunu yemiş yutmuş.Artık fantazisine takılıyor.
Daha önce tavsiye ettiğim Chris'i oynuyorlar.Oyunun en gıcık karakterleri arasındadır.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Sağ olun @krocix hocam tahmin etmiştim böyle bir hareketin bedeli vardır :-D

kanalı 2 haftadır takip ediyorum komboları iki oyuncunun kapışmasında görmek daha iyi genelde komboları tek kişilik oyunlarda göstermişler

ama bu oyun tarzı hiç güzel değil kanalın bir çok videosunu izledim hep aynı elemanlar hep kombo oyunun tadı çıkmaz böyle

dikkat ediyorum kombo robota bağlamışlar rakip yanlışlıkla veya panikle farklı bir şey yapınca afallıyorlar :-D

ileride ssd güncellemesi yapıp win7 kuracağım fightcade ping değerine göre ayarlamayı otomatik yapıyormuş tahminimce 12mps ile büyük gecikme olmadan oynayabilirim bakalım orada nasıl oyun çıkartacağım :-)

bu arada şuanki takımım iori, benumaru, king
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Kapışma (PvP) videolarının öyle olması biraz normal.Çünkü strateji üzere oynuyorsun.Boşluk yakalaman,rakibi darlaman lazım.Savunma ve saldırı arasında iyi seçimler yapman da lazım.Onların haricinde bu videoları izleyipte yapamadığın combolar olursa bu normaldir.Çünkü oyunlarda mertlik öleli çook oldu.Aynı hareketleri ateri makinalarının duyarlılığı ile yapamazsın.Sebebi kontrolcü olarak kullandığın ps3 kolu veya o kollu sistemin "turbo mode" içermesidir.Frame avantajı sağlar.Kısayol hareketlerini tek tuşla yaparsın.Comboları daha çabuk yaparsın.Move cancel denen özel bir iptal şeklini basite indirgersin.Örnek vereyim İori oynuyorsun ve ters yumruk ile o 3 lü vuruşu yapıyorsun.İşte onu "counter" da yakalarsan A+B+C hazır tuş kombinasyonu ile sınırsız olarak 2'li setler halinde yapabilirsin.Yani ters yumruğu 2 kez yaptın ve 3.sünü çıkarmadan önce A+B+C cancel yapıyorsun.Sonra aynı düzende 2'li olarak yardır gelsin.Tabi online kapışmalarda bunun yasak olup olmadığını bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

evet hazır kombolar, ölüm vuruşları tek tuşla yapılıyormuş makro yazıyorlar programlar falan ama benim işim olmaz ne anlamı kaldı o zaman

tahminimce benim anlaşılmaz çılgın oynayışım autocu turboları çileden çıkartacak :mrgreen: veya dayak yiye yiye daha da ustalaşacağız :-D
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Şöyle eski bir makina olsaydı jeton atıp oynardık beraber.İnternet üzerinden,klavye veya gampadle oynamak veya kollu sistem olsa da sarmaz ki.Yanındakine ya havanı basacaksın ya da saygını göstereceksin yenildiğinde.Sonra çıkacaksın dışarı kola çekirdek muhabbet,ardından içeri girip tekrar 1-2 el daha atacaksın...Şu hareket şöyle,şu kombo böyle diye fikir alışverişi ve taktik vereceksin...Yol parasını jetona verip 10 km eve kadar yürüyeceksin.İşte esas tat orada :-) (Ateri salonunun önüne beyaz bir polo yanaştığında hemen anlardık."Aha Batuhan abi yeni oyun getiriyor" diye.Hey gidi günler)
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

gevv yazdı: 12 Eki 2021, 22:44 evet hazır kombolar, ölüm vuruşları tek tuşla yapılıyormuş makro yazıyorlar programlar falan ama benim işim olmaz ne anlamı kaldı o zaman

tahminimce benim anlaşılmaz çılgın oynayışım autocu turboları çileden çıkartacak :mrgreen: veya dayak yiye yiye daha da ustalaşacağız :-D
Mortal Kombat Mugen edisyonlarda easy command fatality yapabiliyorsun

üç ileri - fatality1
üç geri - fatality2
aşağı + yüksek yumruk - stage fatality
8xyüksek yumruk - brutality gibi

normalde 12-18 karakterli oyunda belki hareketleri hatırlamak daha kolay olabilir ama 130 karakterli mugen oyunlar var.
bir extra da mortal kombat 4 teki gibi start tuşuna bastığınızda karakterin hareketlerini gösteren ekran açılması, faydalı bir işlev.
krocix yazdı: 12 Eki 2021, 23:24 Şöyle eski bir makina olsaydı jeton atıp oynardık beraber.İnternet üzerinden,klavye veya gampadle oynamak veya kollu sistem olsa da sarmaz ki.Yanındakine ya havanı basacaksın ya da saygını göstereceksin yenildiğinde.Sonra çıkacaksın dışarı kola çekirdek muhabbet,ardından içeri girip tekrar 1-2 el daha atacaksın...Şu hareket şöyle,şu kombo böyle diye fikir alışverişi ve taktik vereceksin...Yol parasını jetona verip 10 km eve kadar yürüyeceksin.İşte esas tat orada :-) (Ateri salonunun önüne beyaz bir polo yanaştığında hemen anlardık."Aha Batuhan abi yeni oyun getiriyor" diye.Hey gidi günler)
Jeton atıyorsun düşmeyince kasaya hafif bir yumruk atıp jetonu düşüyorsun....

Burada bazı cafe ve barlarda tek makina da olsa, bozuk para ya da jeton ile çalışan makinalar var. Çocukluk tutkusu olanlar zaman zaman oynuyorlar. Saatlerce street fighter 2 oynayanına denk gelmiştim. Arkadaşımın da arkadaşıydı çok özlemişim diyordu arcade oyunlar için.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Keşke @krocix hocam :( gelmez o günler en azından şu emu olayını yapmışlarda atari oyunlarını oynayabiliyoruz

@feuer hocam 14000 küsür oyun var kofa sardım hevesimi almam uzun sürecek başka oyuna bakmıyorum :-)

bir salonda makinelerin jeton sistemi biraz hassas vurduğumuz zaman kredi açardı o salonda jeton düşmediği, okumadığı zaman direkt dayıyı cağırırdık
ama bayramlarda kredimiz bol olurdu :-D :-D
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

KOF fanı olduğunu biliyorum.

Örnek olması açısından yazdım, eski oyunları geliştirenler pek çok kolaylık ekliyorlar. Bazı hareketleri ve bitirme vuruşlarını yapmak zordur. Sadece 3 kere ileri tuşu ile finisher yapmak büyük kolaylık. Ama oyunda zaten usta olan biri için belki de sinir bozucu olabilir.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

gevv yazdı: 12 Eki 2021, 22:44 evet hazır kombolar, ölüm vuruşları tek tuşla yapılıyormuş makro yazıyorlar programlar falan ama benim işim olmaz ne anlamı kaldı o zaman

ikinci seçenek olacak anlaşıldı :-D :-D

bugün berbattı resmen kafam durmuş bir iki maç sonrası kapattım :-)

oyunlarımı izliyorum adamlar hep makro kullanıyor en basitinden büyü atarken yarım daire yapılıyor bunu dövüşcüde görebiliyorsunuz hafif eğilir gibi oluyor ama rakiplerde hiç yok

adam alttan tekme saydırırken 2 yarım daireli ölüm vuruşunu yapıyor :-D
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

İstersen tekrar hatırlatma yapayım bu konuda :-D

Alıyorsun PS3 ya da PS4 kolu açıyorsun turbo modunu.Sonra makroları ve süperleri tuşlara ayarlıyorsun.Gerisi sadece kombo bilgine kalıyor.
Eskiden ateride öyle Tekken'de kombo yapacam diye ellerimiz aşınırdı.Sonra Play Station çıktı herşey kolaylaştı.Mesela PS2'de Tekken 5 ilk çıktığında biz de evde oynarken King'in 5'li 6'lı ve sonsuz kombosunu çok kolay yapıyorduk.

Bu saatten sonra değişmeyeceğine göre 2 seçeneğin var.Ya orjinal ateri oyuncusu gibi davranacaksın ya da teknolojiye ayak uydurup sen de makrocu olacaksın.Oyunculuk öleli çok oldu demiştim zaten :-) En son bizim zamanımızda salonlarda kaldı...

Şunu elle yapmak için kaç gün uğraştığımızı hatırlayamadım bile... (benzeri kombolar da dahil) tabi ki ateride...

Tarifi:
Rakibin arkasına atlarken sol aşağı kolu tutup kısa tekmeye bas (B)
Uzun tekmeye bas (D) ve aynı anda kısa tekme uzun yumruğa bas ( B+C o parlayan özel kombo modu için)
Tekrar zıpla kolu yine sol aşağı çek ve kısa tekmeye bas (B)
Yumruğa bas (C)
Sırasıyla ters yarım daire uzun yumruk (C) + ters yarım daire uzun tekme (D) ve şoryu hareketi yani ileri aşağı ileri kombinasyonu ve yumruğa bas (C)
2. sıralama da ters yarım daire uzun yumruk + şoryu bunu 2 kez tekrar et
Süper için ters + düz yarım daire yumruk 2. süper için ilk süperin bitiminde 3 kez düz yarım daire çift yumruk (A+C)
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

haklısınız @krocix hocam ama sonuna kadar makrosuz oynayacağım :-D işin zevki orada zaten @monkey-d-luffy ile oynadığım oyunda süper eğlendim anlatılmaz.. belki oda makro kullanıyor ama süperdi

takımı değiştiriyorum kyo, benimaru, king olmadı king gidecek yerine billy gelecek biraz alıştırma yapacağım kyoda gidici gibi bakalım biraz daha hantal ama iyi enerji görüren elemanlarda uzmanlaşmam lazım

olsun be bu yaşlarda bu kadar eğleneceğm eski günleri yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi verdiği zevk yeter :-D :-D
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Takım önerisi istersen şayet
Goro - Chris -Kim veya Yashiro - İori - Terry olmadı Clark - Ralf - Ryo (ya da Robert) .Oyun tarzın hakkında bir çıkarım yaptım gibi.Daha çok gelen saldırıyı absorbe edecek bir karakter veya counter'a çıkacak bir karakteri devamlı bir numaraya alıyorsun.bu sanırım Kyo olmalı.Rastgele oynasam bile iyi işler çıkarabilirim ya da fikrim yok şu an için karakteri de King olabilir.Benimaru'yu da oynaması kolay ve her yerden atak kesip rahat süper çıkarabildiğin için seçiyorsun.

Kollu sistem olsa sırf senin keyfin olsun diye bile fightcade yükleyip oynardım.Ancak klavyede ve gamepadte çok kötüyüm.