King Of Fighter 98 Sorularım

Legal ve Freeware Oyun paylaşımları ve oyunlarla ilgili güncel bilgiler
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3
Teşekkür etti: 170 kez

Re: King Of Fighter 98 Sorularım

Mesaj gönderen burakhi »

@krocix hocam sağ olun düşünmeniz yeter.

analiz süper siz aşmışsınız kol falan olsa duman edersiniz bizi :-D

Billy ve goro ile uğraşacağım özellikle billy baya güçlü biraz alıştıma yapınca çözerim büyük ihtimal
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Hacılar bildiğimden değil de, bende bir iki elimi sürmüştüğüm var bu oyuna.
Dövüş oyunu konusunda özürlü olduğumdan benim üç seçimin olurdu standart
Ralf, elinde zincirli demir top sallayan bir ayı, bir de yeşil kyafetli göğsünden hebebebebeb deyip enerji topu atarak süper çeken bir kız vardı bu üçü benim takımdı. Abooooov bunları seçtim mi hiç oynayamayan ben, makineye karşı 3-5 adam ilerlerdim. Zincir sallayan şişko da beterdi yalnız.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Bunu övünmek için söylemiyorum ama KOF'a verdiğimiz sevgiyi görmen açısından yazıyorum.Bizim ekibimizin ismi (Antalya'da) semtin isminden yola çıkarak Dokuma grubu idi.Arkadaşlarla şehir merkezinde ne kadar salon varsa kapışmaya giderdik.Önce yem olarak zayıf olan arkadaşları önden sürerdik.Ben daha sonra girerdim.En iyimizi zaten o zamanlar Antalya'daki salonlarda yenen yoktu VS olarak.

Eğer Billy'nin kısa tuşlarını iyi kullanırsan adam yanına bile yaklaşamaz.Ama zayıf tarafı yavaş zıplar ,darbe alma alanı büyüktür,korumaya geçmek zor olabilir.Süperleri biraz tırttır kaçması kolaydır yani.
Goro bildiğin kağnı gibi ama Tekken stilinde oynarsan tam bir canavar.Power açıkken tek komboda (süper dahil) %100 enerji çekebilirsin.Herhangi ekstra komboya gerek olmadan düz yumruk tekme ile oynayıp adamları harcaman normaldir.Ama yine onunda darbe alma alanı büyüktür ve süperi için adamın dibinde olman lazım.Bunu hisseden adam da zaten süperden kolay kurtuluyor.

Öyle duman edemem artık.En son oynadığımda nenem bekardı :P Sadece aklımda kalanları yazıyorum o kadar.

Antreman modunda Goro için kombo önerisi çok basit : zıpla büyük tekme +büyük yumruk +kola aşağı çaprazdayken kısa yumruk + 2 ters yarım daire yumruk süperi ... Sonuç :RIP :-)

Mesaj çakışması: @shampuan

Elinde gülle olan hapishane kaçkını Chang .Tankların tankı Ralf.Athena sanırım o enerji topunu atan tariften tam çıkaramadım.
Senin taktikte belli aşağı yukarı.Adam korunsa bile Chang'ın Ralf'in saydırma skilleri enerjinin içinden geçer.Gardı çabuk bozar ve kaçma alanını azaltır.Athena'nın muhtemelen yukarıdan aşağı top gibi indiği yeteneği kullanıp süper barı dolunca adamın üstünde o enerji topu süperini yapıyorsun.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Hatırlamıyorum ki :( Yalnız dövüş oyunları içerisinde hoşuma giden tek oyundu. O yüzden oynamıştım zaten. Kız normal dövüşen bir kızdı yeşil kısa bir üst giyerdi. Göğüs dekolteydi diye hatırlıyorum. Bir süpir çekerdin heeeeeebebebebebep yapardı böyle. Büyük açık yeşil elektrik topu atardı karşıya. Rakip kurtulamazdı kaçacak yeri yoktu. Denk geldi mi zaten affetmezdi. Arada sıkılınca şişkoyu alır biraz da zincile döverdim.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Haa tamam yaa şimdi ayıktım.Enerji topu diyince Athena geliyor aklıma hep.Sen Leona'yı diyorsun :arrow:
https://youtu.be/-8vPXGVHKow?t=123
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Hay gözünü seveyim aha bu. Ama bu gösterdiğin hangi versiyon bilmiyorum. Normalde benim oynadığım oyunda o top vijjjjüüjüjjüjjj diye uça uça uzun süre havada gidebiliyor. Bu videoda bir iki saniye olduğu yerde duruyor. 98 miydi 2000 miydi yav, onu hatırlamıyorum işte :?: İkibin ikibin tamam videosundan buldum.

Çocuklar bu aralar gece ayaktayım, gündüz yatıyorum. Bir hafta kadar böyle görüşemeyeceğiz kusura bakmayın. Ama uykum devamlı döndüğü için tekrar normalleştiğinde yine goy goy yaparız.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Goro ile kof 95 de çok iyi oynardım hatta tartışma çıkardı :-D nedense kof 98 de oynayamadım elemanın biri goro ile yerden yere serince detaylı uğraşayım dedim :-)

Billy konusunda hakkıymışsın @krocix hocam ama kof 95 de daha hızlıydı, esnekti

Yukarı çapraza sopa uzatma hareketi kof 98 de yok o fenaydı

Neyse testlere devam sağ olun @krocix hocam
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

2000 belki de KOF'un en tırt versiyonuydu kapışma olarak.Strikerlı sisteme daha 99'dan alışamamışken 2000'de bir kamyon striker olması da iyice kafaları karıştırıyordu.Şimdiki gibi kaynakta yoktu ki her birine bakasın da n'apıyor bu diyesin.Herkes Takuma'yı alırdı VS için.Çünkü vuruş alanı o kadar genişti ki hem yerde hem havada ellenemezdi.Ama karakter çeşitliliği olarak en zengin oyunuydu o da var...

Eğer çok fazla fantastik düşünmüyorsam sanki start tuşu ile farklı Billy seçme imkanı da vardı :?:
O tartışma durumlarını iyi bilirim.Kimse oynamak istemezdi bazen hep aynı adamı görüpte yenemediği için :-) Arkadaşım da K ile o işi yapardı.Zaten o yüzden kimse yenemiyordu.

Goro 98'in en sağlam karakterlerinden birisi.El altında durmasında fayda var. Bu arada terş şoryu hareketini denedin mi Billy ile ? geri aşağı geri + yumruk ya da sadeceters yarım daire yumruk.Versiyonu çok olduğundan 98'de olup olmadığını bilemedim şimdi o hareketin :?:
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Söylediklerinizi yaptım hocam billy de o hareket iptal olmuş. Goro ile uğraşıyorum ama Clark baya iyiymiş daha seri ve fazla enerji götürüyor bu gün fightcade de bir iki maç yaptım iyi oynayamadım çekim gücü 3 olmayan ile oynamamak lazım 2 bar bile kurtarmıyor 3 şart savunmaya, ataklara geç kalıyor. Clark ile gidelim bakalım neler olacak.

Fightcade yüzünden kolu perte çıkardım sayılır :-D yarın sipariş vereceğim

Bu arada bu gün farklı bir king of fighter videosuna denk geldim süper yapmışlar

Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

O video KOF 'un dizi filmine ait. KOF destiny 2 sezon olarak yayınlanmıştı sanırım (24 bölüm).Fansubların çevirisi var youtube'da.İstersen Türkçe,istersen ingilizce altyazılı olarak izleyebilirsin.Kaçak göçek değildir.SNK'nın kendi kanalında zaten var. Bir de çizgi filmi var KOF Another Day diye.Vaktin olursa ona da bakarsın.
Kolu bu kadar çabuk harcadığına göre ya çok hırslandın ya da kolun malzemesi dandik çıktı...Senin gibileri ateri salonu sahipleri sevmezlerdi biliyorsun ehuhueh :-)
Hem hızlı hemde çok enerji çekecek karakter önerisi : Terry , Saisyu , Mature , Takuma ,Heavy D , Chris , Chizuru
Chizuru'yu kavrarsan tek süperle adamı harcayabilirsin.Çok aşırı gıcık hareketleri ve etki alanı vardır.Adım attırmazsın...
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Bende yeni bir şeyler buldum sandım siz aşmışsınız @krocix hocam :-D ben kof 95 den sonra bıraktım baya uzak kalmışım

Joystick çıkmaydı atarici abimiz salonu kapatmıştı ondan kalma ben son zamanda aktif kullandım ama çok iyi dayandı 25 yıllık yenisi o kadar dayanmaz eminim

Evet o gölgeli hatun mantığını anlayamamıştım hiç oynamadım kendimi gidiyor gölgesimi değişik bir karakter kullanıcısını bile şaşırtır :-D

Sağ olun @krocix hocam önerileri tek tek deneyeceğim
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Ooo eğer o kolsa tamam ona sözüm yok.Hatta tamiri varsa onu hep tamir ettir.Ne varsa eskide var çünkü.Şimdikilerde iş yok.Çok çıtkırıldımlar...
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Aklımda hocam çıkartınca kontrol edeceğim en kaliteli olanlardan kıyamam ben ona :-D start ve coin butonlarıda aynı anısı var :-)

Aslında hayata karışınca oyun işlerine hep uzak durdum gelişmi engelliyor onun yerine araştırdım geliştirdim ama bu makineyi yapıp eski heyecanları, adrenali yaşayınca takıldım bir süre etkisi devam eder :-D sonrası monotonluk maratonu

:arrow:
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

ben çook eskilerde kalmışım bizim salonlar çok pintiymiş yeni kol geldi o nasıl bir şey fena yaylanıyor

aslında dez avantaj gibi eski kolu yarım santim hareket ettirsem switch tetiklenir yeni kolda switch tetiklenmesi için daha uzun hareket gerekli

her zamanki gibi alıştırma gerekli :-D

fakat kyonun büyü ile üçlü kombosunu bu kolla daha kolay yaptım eski kol ile komboyu tamamlayamadan ölüm vuruşu yapıyordum

[vimeo]https://vimeo.com/641999626[/vimeo]
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Elbise gibi işte "giydikçe açılır" durumu...Normal yani o kadar senelik bir aletin deforme olması.Bu arada dikkatimi çekti bartopundaki kol mesafesi çok yakınmış arcadeye göre.Ben kendin yaptığın için rahat ve büyük malzeme kullandın diye hayal ettim.Gerçi 2. rakibin yok yakın olsa ne oluuur uzak olsa ne olur :)

Dediğin gibi sana yarayan kısmını bulmuşsun.Kol yeni olsa reflekslerini daha fazla kullanman gerekecek(2P'de test edebilrsin zaten).Bir de kol seçimini beğendim.O top başlı olanlardan nefret ederdim atari salonlarında oynadığım dönemlerde.İnsanın ellerinin içi su toplardı o dandik koldan dolayı.Sevdiğim bir oyunda o kol var ise baş ve işaret parmağım arasında elim konsolun tabanına yapışık oynardım.