Sahte Güvenlik Uyarısı - Çözüldü

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Re: Sahte Güvenlik Uyarısı

Mesaj gönderen shampuan »

krocix yazdı: 13 Ağu 2021, 12:42 linux'te misin hala? adwcleaner ı önerecektim de.malwarebytes'ın ama üsretsiz her fonksiyonu var ve gayet başarılı.
https://global.sitesafety.trendmicro.com/
https://transparencyreport.google.com/s ... ing/search

Bu 2 siteyle görünen url'yi girdim temiz dedi.Kendim girdim sitede dolandım bir şey olmadı.Kendimi suçlu gibi hissediyorum çünkü benim verdiğim linkmiş.Acaba Dün gece başka birşey yaptın da o sitede dolanırken fake bir görüntü mü geldi ?
Yok linuxla alakamız yok windowstayım. Bir de olayın senle alakası yok ben o siteyi senden öğrenmedim unutmuşum gitmiş. Dün bir konuyu araştırıyordum tamamen rastgele girdim. Dün girerken bir sıkıntı vermedi. Ama bu sabah açınca devamlı birşeyler gelmeye başladı.

Tarkan abi verdiğin linklerden ilki açılmadı. Ben de aklıma geldi adwclenaer ile taratma yaptım. 6 ader zararlı buldu ve karantinaya gönder dedikten sonra sistemi yeniden başlatmanız gerekiyor dedi. Yeniden başladığında tamam oldu he he, dedi şu anda bekliyorum. Taratmadan önce gelen en son reklam:

Resim

Hayır o değilde, güya spybot%sd kurulu sistemde. Hiiiiiiç, bu sistemde ne var, bilgisayarı mı sırtladı götürüyorlar, bu kullanıcı tehlike altında mı umrunda değil adamın :-D Bilgisayar ilk başlarken masaüstü gelir gelmez Anti-Beacon taraması yapıyor ama o da birşey bulmuyor.

Neyse beklemedeyim buradan devam edicem. AdwClenaer ise Malwarebytes firmasının ek güvenlik araçlarından birisi olup eskiden anasayfa değiştiren virüslere karşı tek kurtarıcımızdı. Sildiği 6 elementin resmini de yolluyorum:

Resim
basitelektronikprojeler.blogspot.com
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Ohh ... inanmazsın çok rahatladım ve halen sana faydası olacak şeyleri araştırıyordum.AdwCleaner çok iyidir.Boşuna önermem :P Bende de masaüstünde her daim bekler adblock ve kaspersky olmasına rağmen.

Bu arada sonuçlara gelirsek bunlar çok ucuz toolbar numaralarıymış.2 popup 1 toolbar hadi afiyet olsun.Bir de bunların legal olarak yayınlanması ne kadar garip değil mi ? Her türlü filtreden geçiyorlar neredeyse.
Adalet bir tarafı haklı çıkarmak değil , haklıya hakkını teslim etmektir
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Yav kendine dert edicek bir durum değil zaten çünkü ben de onlarca link paylaştım bu forumda benimkilerde de zararlı çıkabilir. Ne kadar bilinçli olursam olayım bak görüyorsun ben de tuzağa düşebiliyorum hem de hiçbirşey yapmadan sadece siteyi ziyaret ederek zararlı kaptım. Dolayısıyla senden oldu benden oldu diye birşey yok Nasrettin hoca "ulan hırsızın hiç mi suçu yok*!" demiş burada suç sitede ve bunu yapanlarda.

Şimdilik bir sıkıntı olmadı resetten sonra. Bakalım yine de nöbet bekliyorum. Filtre olayına gelince, güvenlik açığı her zaman vardır biliyorsun ben google'a iki siteyi de bildirmişim bundan sonrası onlara kalmış.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Re: Sahte Güvenlik Uyarısı - Çözüldü

Son mesajımdan bu yana herhangi bir reklam almadım arkadaşlar. Sanırım konu çözüldü ama bugün boyunca dursun, ben başlığı çözüldü diye düzenlerim iyice emin olmak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator

Sorun çözülmüştür.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

Teşekkürler
Tesadüflere inanan biriyseniz bilirsiniz ki çok fazla tesadüf, tesadüf değildir.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen feuer »

Windows Defender ve Chrome Portable + AdBlockPlus eklentisi uzun yıllar oldu bu şekilde bir sorun yaşamadım.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.