Windows 11 Stop

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Mustafa_
Byte3
Byte3
Teşekkür etti: 4 kez

Windows 11 Stop

Mesaj gönderen Mustafa_ »

Arkadaşlar bu forum sitesinde verilen linkler ile windows 11 kurdum.Bilgisayarım TPM desteklemediği için verilen uyarıları ve tpm.reg dosyasını uygulayarak kurduğum windows şimdilik çalışıyor.Pekiala ilerde ki söylenildiğine göre 24 eylül gibi nihai sürümü çıkaracaklarmış. Yalnız bu sefer katı uygulama sunarak windows 11 i desteklemeyen bilgisayarlara kurdurtmıyacaklarını okudum.Böyle bir şey olabilirmi.Herkes sıfır bilgisayar almak zorunda kalacak ve büyük bir ekonomik çıkmaz olacak.Diyelim ki adamlar gerçekten tpm yi desteklemeyen ve tek çekirdekli olan bilgisayarlara windows 11 kurdurtmayacaklar o zaman tekrar hantal windows 10 mı dönüş olacak.Ben sadece sizlerin bu konu hakkında ne düşündüklerinizi merak ediyorum...
Windows kurulu bilgisayarlara başka bir sistem yüklenebilirmi .Eğer yüklenirse en hızlı olanı hangi sistemdir.Lütfen buraya yazarmısınız.Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Re: Windows 11 Stop

Mesaj gönderen velociraptor »

Söylentiler o yönde ama gerçekten bunu yaparlarmı bilemiyorum , Windows 10 daha uzun süre desteklenecek diye biliyorum, şu an için windows 8.1 oldukça seri çalışıyor , Windows 7 uçuyor.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

@velociraptor'dan farklı birşey söylemeyeceğim.

Eğer böyle birşey yaparlarsa bazı hilelerle aşılmaya çalışılabilir, bir sürü hekır vızır vızır çalışıyor.

Eğer olmazsa Windows7, Windows8.1 de kullanılabilir. Ben şu anda Windows 8.1 kullanıyorum bir ziyanı olmaz. Forumdan bir arkadaş da denedi ve hızına hayran kaldı. Win10 gibi ağır aksak bir sistem değil resmen uçuyor.

Son olarak Linux sistemlere kendinizi alıştırın. Bir windows ile bir linux sistem birçok yönden aynı şey değildir ancak bu tip sistemleri kullanmanın artısı çoktur. Pardus olur, ubuntu türevleri olur, yani eğer çok ekstrem lisanslı uygulama ihtiyacınız yoksa linux sistemlerle de birçok işinizi görebiliyorsunuz.
Mustafa_
Byte3
Byte3

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.Sizlerin verdiği cevaplar çok makul geldi bana, o zaman sizden isteyeceklerim şöyle:))
1-Windows 8.1 iso
Yalnız benim pcde ilk aldığımda windows 8 orjinal olarak yüklüydü.Şimdi ben iso dosyası ile 8.1 kurarsam,bilgisayarın biosunda yüklü olan windows 8 in anahtarını otomatik göreceği için 8.1 kabul edermi.Windowsu kurunca Lisans anahtarını etkinleştirdi yazısının hemen üstünde 8.1 e yükselt diye bir bölüm var.Oraya tıklayınca 8.1 için key istiyor.Yani 8 in keyi ile 8.1 i kabul edermi?
İnşallah ne istediğimi anlatabilmişimdir,çünkü biraz karışık bir olay gibi oldu sanki:))
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bildiğim kadarı ile kabul eder , denedinmi derseniz , DENEMEDİM , tahminen yazıyorum.
Mustafa_
Byte3
Byte3

Hocam windows 7 uçuyor demişsiniz.Hangi sürümü çok hızlı olan .Türkçe 64 bit İso dosyasını gönderirmisiniz.Bu windows 7 deki SP1 SP2 SP3 muhabbetleri ne anlama geliyor.Hangisi en iyi olan.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

windows 7 de sadece SP1 var bildiğim kadarıyla.Kendim de bir windows 7 kullanıcısıyım.Belki bilgisayarım eski olduğu için veya diğer windows sürümlerini gördüğüm için windows 7 de kalmaya karar verdim.En azından devrim adı altında abidik gubidik widgetlarla dolu bir sürüm değil.Başlat menüsü bildiğimiz türden ve halen diğer sürümlerine göre daha stabil bence.

SP service pack'in kısaltmasıdır .Yani Türkçe manasıyla hizmet paketi demek.Windowsa entegre edilmiş güvenlik ve diğer hizmetlerin olduğu bir pakettir.Yani kullandığınız windowsun sağını solunu düzelten dosyalardır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mustafa_ yazdı: 12 Ağu 2021, 13:32 Hocam windows 7 uçuyor demişsiniz.Hangi sürümü çok hızlı olan .Türkçe 64 bit İso dosyasını gönderirmisiniz.Bu windows 7 deki SP1 SP2 SP3 muhabbetleri ne anlama geliyor.Hangisi en iyi olan.
Sürüm farketmiyor sp3 lü olup olmaması da farketmiyor, aşağıdan indirebilirsiniz.

Kod: Tümünü seç

https://goo.gl/VRrKJb
Şifresi : sordum
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Windows 8 ilk çıktığında bazı donanım firmaları size win8 DVD'si hediye edebiliyordu. Örneğin işlemci alıyordunuz ve yanında 8DVD'si geliyordu bunu bizzat bir arkadaşta gördüm. Aralarındaki dedikoduları okurken lisans kodunun işlemcide gömülü olabileceğini falan öğrenmiştim. Şayet o anahtar, OEM dediğimiz bilgisayarın yanında verilen DVD için geçerli ise, başka bir sistem örneğin 8.1 DVD'si yüklerseniz anahtar ister. Ancak; orjinal windows 8 yüklüyken windows ona yüksletirseniz anahtar istemez. Burada anlaşılması gereken şey, o bilgisayara özgü bir lisans verilmişse bu lisansı ancak o üzerinde gelen sistem için kullanabiliyorsunuz. Yani demek istediğim, uygun bir sistem kurun ve biosdaki lisansı boşverin. Ben şahsen windows7'yi hiç sevemedim o yüzden illa bunu kur şunu kur demiyorum.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Windows 10 sisteminizde hantal çalışıyorsa, bu hantallık donanımınızdan ileri geliyordur. Windows 11 den hız beklememelisiniz.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

feuer yazdı: 12 Ağu 2021, 14:54 Windows 10 sisteminizde hantal çalışıyorsa, bu hantallık donanımınızdan ileri geliyordur. Windows 11 den hız beklememelisiniz.
:arrow:
Yine de windows10'un, 10 yıl sonraki makinelere göre yazıldığını yadsımamalıyız.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Evet bu 11 içinde geçerli ^^
Mustafa_
Byte3
Byte3

Bilgiler için sağolun
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3186 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Windows 11 desteklenmeyen bilgisayarlara kurulabilmesine rağmen kaynak tüketimi çok ama çok fazla.
(Boşta 5 6 gb ram kullanımı gibi). O yüzden sıfır bilgisayar almaya gerek yok (herkesin Maddi imkanı olmayabilir)
İmkan varsa elbette alınsa daha iyi tabi.
Bu yüzden Olabildiğince işletim sistemlerinde geriden gelmek lazım.
Çünkü veri kaybı yada başka sorunlarda yaşanabilir. Bu riski almaya değmez Bence.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Mesaj gönderen ozgutozkan »

viewtopic.php?p=502983&hilit=Laptop#p502983

Bende de 8 den 10a yükseltilen bir laptop var bende bir daha ki formatta şunu deneyeceğim.