Otobüste internetten TV keyfi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Otobüste internetten TV keyfi

Mesaj gönderen uçs » 14 Eyl 2007, 03:44

Belediye otobüslerinde yepyeni sistem... Sistem Adana'da uygulanmaya baslandı.
Adana'da Büyüksehir Belediyesi'ne ait otobüslerde internet üzerinden televizyon yayını yapılmaya baslandı.

Yaklasık 5 yıldır belediye otobüsleri ile toplu tasıma hizmeti veren Büyüksehir Belediyesi otobüslerin arkasını reklam sirketine yıllık bedel üzerinden kiraya verdi. Belediye yönetimi, gelir artırıcı uygulama çerçevesinde otobüslerin içine kapalı devre televizyon yayını kurulmasını kararlastırarak bu isi de 3 yıllıgına bir sirkete kiraladı.

Halen 20 otobüse ikiser adet LCD televizyon kuran firma otobüslerin çalıstıgı sürece internet üzerinden yayınla firmaları ve büyüksehir belediyesinin hizmetlerini vatandaslara tanıtıyor.

Line TV kurucusu İsmail Çevik, sistemi önce Kayseri'ye kurmayı, daha sonra diger illerde faaliyete geçirmeyi düsündüklerini ancak Adana Büyüksehir Belediyesi'nin olumlu yaklasımı ile 159 otobüste hayata geçirme kararı aldıklarını söyledi.

Televizyonu bilgi ekranı olarak tanımladıklarını kaydeden Çevik, "Sistem sabah soförün kontagı açması ile çalısmaya baslıyor. soförün açma veya kapama gibi bir durumu sözkonusu degil. soför otobüsün kontagını kapattıgında sistem devre dısı kalıyor. Yayınlar saatlik olarak veya günlük olarak degisebilir. su anda 3 adet yayınları otobüslere ulastıran verici var. Bunun sayısını 12'ye çıkaracagız. 159 otobüste 350 bilgi ekranı olacak. Burada yüzde 40 reklam yer alacak. Yüzde 60 ise Adana'nın tarihi, dogası, turizmi, ekonomisi gibi farklı konularda bilgilendirmeden olusacak. Amacımız önümüzdeki yıl 4-5 ilde daha sistemi devreye sokmak. Görüsme halinde oldugumuz belediyeler var. Burada belediyeler de kazanç elde ediyor." dedi.

Çevik, 159 otobüste internet üzerinden yayının 29 Ekimde tam anlamıyla faaliyete geçecegini de sözlerine ekledi.

ALINTIDIRKullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

Mesaj gönderen y@semin » 14 Eyl 2007, 03:45

Paylasımınız için tsk..

Cevapla