Microsoft Windows 11 i resmen duyurdu

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4593 kez

Microsoft Windows 11 i resmen duyurdu

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Microsoft, uzun yıllar boyunca “çıkmayacak” dediği yeni nesil işletim sistemi Windows 11’i bugün resmen tanıttı. Duyuru Windows 10′un piyasaya sürülmesinden neredeyse altı yıl sonra yapılmış oldu . Eylül 2021 de kullanıcılara sunulması planlanan işletim sisteminin dikkat çekici özellikleri şöyle sıralanabilir ;

1. Windows, Android uygulamalarını da çalıştıracak. Microsoft, Android uygulamalarını Windows 11'e getirmek için Amazon uygulama mağazasıyla birlikte çalışıyor. yeni bir mağaza tasarlanmış ve normalde Windows uygulama mağazasında bulunmayan bir dizi uygulama bu sürümle beraber işletim sistemine dahil edildi. Yüklendikten sonra, Android uygulamaları yerel olarak depolanacak ve Bunları Başlat menüsünde bulacaksınız.

2. Windows 11 güncellemeleri, bir önceki nesle kıyasla yüzde 40 daha küçük olacak ve artık arka planda otomatik olarak gerçekleşecek. Bu durum bitmeyen güncelleme derdinin artık yaşanmayacağı anlamına geliyor.

3. Güncellenmiş karanlık mod desteği

4. pencerelerde keskin köşelerden vazgeçilerek yuvarlak köşeli bir tasarım getirildi.

5. Yeni bir Başlat menüsü.

6. Görev çubuğunda ortada duran ikonlar

7. Windows 11'e şu anda ihtiyacınız olan haberleri sunan yepyeni bir widget seçimi geliyor. Widget'lar isterseniz masaüstünüze koyar, isterseniz tam ekrana geçebilirsiniz. Bir taraflarımızı yırttık windows 7 deki Gatgetleri kaldırmak ölümcül bir hataydı diye (lakin heriflerde jeton köşeli aradan 10-15 yıl geçmeden düşmüyor)

8. Xbox fonksiyonları Arttırılacak

9. PC oyunlarında daha iyi optimizasyon yapması beklenen şirket, tüm yapımlarda otomatik HDR desteği sunacak

Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Microsoft Windos 11 i resmen duyurdu

Mesaj gönderen shampuan »

Yeni trend bu artık. Apple'dan linux'dan esinlenilmiş stiller var. Vaadettikleri şeylerin de bir kısmını beğendim. Temayı da sevdim göze çok hoş geliyor.
Yalnız daha küçük boyutlu güncellemeler gelicek kısmına güldüm. Söz oyunu gibi. Hergün 100MB indiriceksiniz ama hergün günde 100 kez indiriceksiniz anlamına da gelebilir bu :-D

Yanız videoya takıldım. Amma after effect kasmışlar haaaa...
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 325 kez

Mesaj gönderen esatiz »

Windows Update Blocker bizi kapıda karşılayacaktır öyleyse 8)

https://www.sordum.org/9470/windows-upd ... cker-v1-6/
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4593 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Microsoft , Akıllı telefon pazarında google ye yenilmişti neyse vazgeçtiler diye düşünmüştüm geçen senelerde windows 10 ve Linux kerneli söylentileri çıkınca uyanamadım , şimdi Android uygulamaları da çalışacak denince uyandım haa linux kerneli bu sebeple imiş tamam taşlar yerine oturdu. ;)
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 4 kez

Re: Microsoft Windows 11 i resmen duyurdu

Mesaj gönderen mahferer »

"Görev çubuğunda ortada duran ikonlar" deyince seneler önce kullandığım fakat unuttuğum rocketdock aklıma geldi kurdum, win10 64'de hâlâ çalışıyor haspam..

Kod: Tümünü seç

https://punklabs.com/

Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Linux'da onun alternatifi "conky" var. Temaya renk katıyor.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3193 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Aslında şöyle yapabilirler;

-Home Yada H ismi verip en az bileşenle çıkarsalar. İçinde gereksizlerin olmadığı Hyper V yada Bitlocker gibi.
-M Yada Mobile ismi verip dokunmatik uyumlu ayrı bir sürüm çıkarılabilir. (isteyen indirip kullansın)
-D Yada Developer gibi Yada İnsider ismiyle bir sistem yapılabilir. Açıklamada Geliştirmek için bize Feedback gönderin denebilir. (İsteyen kullansın yine)
-Son olarakta Pro Adında bir sürüm olabilir. Daha fazla özelleştirme hakkı Gpedit Falan olan. Ha çok mu ihtiyaçtır? Bana göre olmasada olur.

Yani ayırmaları lazım sistemi. Yoksa birkaç senede Daha oturmadan yeni Windows çıkarmakla,
Yada 6 Ayda bir yeni sürüm çıkarmaklada olmaz Bence bu iş.