AMD Pazar Payını Arttırdı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

AMD Pazar Payını Arttırdı

Mesaj gönderen uçs » 12 Eyl 2007, 18:14

Resim
Sunuculara yönelik olarak yeni jenerasyon Opteron (Barcelona) islemcilerini duyuran AMD, yılın son çeyregi içerisinde Phenom modellerini de pazara sunarak daha rekabetçi olmayı ve pazar payını arttırmayı planlıyor. Barcelona gibi son derece sıcak ve önemli bir gelismenin yasandıgı su günlerde iSuppli firması yaptıgı pazar arastırmasının sonuçlarını açıkladı. X86 tabanlı islemci pazarında yılın ikinci çeyregine yönelik olarak yapılan arastırmaya göre, AMD pazar payını arttırmayı basardı.

Açıklanan rakamlara göre, AMD yılın ikinci çeyreginde bir önceki çeyrege göre (10.9%) pazar payını %13.4'e çıkarmayı basarırken Intel'in pazar payı ise 78.8%'E geriledi. AMD'nin pazar payında yasanan artısta özellikle son dönemde arka arkaya yapılan fiyat indirimlerinin etkili oldugu ifade ediliyor.

Pazar paylarına yönelik bilgilerin yanı sıra islemcilere yönelik (Average Selling Price / ASP) ortalama satıs fiyatlarının da düsme egiliminde oldugu ve 2007 yılının sonuına kadar bu egilimin devam edecegi ifade ediliyor.

Kaynak : donanimhaberCevapla