Burayı İlk Nasıl Buldunuz

Eski / Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bir sohbet alanı.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4593 kez

Re: Burayı İlk Nasıl Buldunuz

Mesaj gönderen velociraptor »

GOG yazdı: 15 May 2021, 19:22 abi hemen unutmuşsunuz beni neyse :-D
Yok o manada yazmadım , ilk nickin miydi o kısmını hatırlayamadım, çünkü bazen forumda 2-3 defa nick değişimleri oluyor
velociraptor yazdı: 15 May 2021, 16:22 İlk forum nicki Ond3rkor muydu bende hatırlamıyorum
;)
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Müzik grupları için fan forumları vardı aktif 30-40 kişi olurdu, herkes birbirini tanırdı. Aynı şehirde yaşayanlar buluşma yapardık. Telefonlaşırdık falan.
Forumlarda fotoğrafları paylaşalım, msn adresleri paylaşalım başlıkları olurdu.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

bizde de vardı , zamanında herkesin resmini upload ettiği bir sayfamız vardı :)
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

Benim yabancı bir sitede 16 yıllık utanç vesikası bir fotom duruyor. :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Yüklemicen işte :-D
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

Artık özel hayat paylaşımı yapmıyorum, bir iki etkinliğe katıldım düzenleyenlerin paylaşımlarında, onların fotoları var nette. Bir tane selfim var sosyal medyada da.

Bir müzük grubu için forum vardı, orada moderatordum, bu foto paylaşımında ipin ucunu kaçırmışlardı. Bir örnek Adamın dövme pierrcing dükkanı var, orasına yaptığı piercingin fotosunu koymuştu, banlamıştık. Tabi o site silindi gitti.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Anladım.
İnternete kendinle ilgili koyduğun her şey ömür boyu baki kalır.
Birgün ailem beni bir kızla buluşturdu. Hani tanıştırıyolar. Bir yerde buluştuk pastanede oturduk konuşuyoruz. Laf arasında kız "sahi senin niye twitırın yok? İnternette baktım bulamadım" falan dedi... Lafı eveledim geveledim açıklayamadım. Bomboş kız. Bilişimden zerre anlamıyor. Bu takip makip olaylarını anlattım biraz anladı mı anlamadı mı bilemiyorum. Hiç anlamayan insana anlatması cidden zor oluyor. Kızın en büyük hobisi elinde telefonla evde pijamaları çekip dizi izlemek. Bilgisayar kullanmıyor musun? diye sordum, yok o ne yaa çok gereksiz büyük bana çok kaba geliyo demişti. Şimdi herkesin keyif anlayışı farklı ama telefonda rahat rahat bir sağ-tık yapıp bir linki bir yerden bir yere kopyalayana kadar canı çıkıyor insanın. Bu forumun bile telefon versiyonu fonksiyon açısından çok kısıtlı... Neyse lafı uzattım.

O iş olmadı kız fazla dişliydi, zevkler falan uymuyordu olmadı. Diyeceğim, bugüne kadar kendimle ilgili şeyler paylaşmak konusunda hep tedirgin olmuşumdur. Hiçbir zaman o kadar özgüven sahibi olamadım. Haklıymışım da sonradan edindiğim bilişim bilgileri bana doğru yolda olduğumu söyledi. Korku aslında kötü birşey değildir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Doğrusunu yapıyorsunuz , bende internet kimliğinizin normal kimliniz ile alakasının olmaması gerektiğini düşünenlerdenim.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

GOG yazdı: 15 May 2021, 19:22 abi hemen unutmuşsunuz beni neyse :-D
Yok o manada değil. İlk nickin neydi onu hatırlamıyorum.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Valla birimizden birini veya ikimiz de kastetti :) ama forumda nick değişimleri çok fazla olduğu için , ilk kayıt nicklerini hatırlamak zor daha doğrusu kişi hep bu nickimi kullandı yoksa arada değişim olmuşmuydu kısmı net olmayabiliyor.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

Nick değiştirmek kullanıcılar için işlevsel olarak var mı? Admin panelinden mi değiştiriyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bana özelden yazıldığında değişimi sağlıyorum, kullanıcılara açarsak kimin kim olduğunu karıştırabiliriz
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

Hadi size Tarkan'la tanışmamızı anlatayım.
İlk nerde karşılaştık hatırlamıyorum ama tanışmamız chip forum da dnsjumper la ilgili bir başlık vardı. Bir kaç kişi mesaj yazmış sonlara doğru Angutun biri ile Tarkan tartışıyor, Angut programı kötülüyor 4 tane rakam girilecek altı üstü , bu iki gün sonra patlar falan diyor.
Neyse bakıyım dedim program çalışıyor, o zamanlar çalışan DNS numarası bulmak bile zor. neyse dedim programı açalım, şifreli çıktı yabancı bir forumda izini buldum programı kırmışlar hatta şifresi whekimi miydi, selin miydi neydi. Neyse baktım zararlı bir yazılım yada yönlendirme falan yok.
chip foruma gittim Anguta aşağalayıcı ve küstah bir kinayali mesaj atıp ardından bulunduğu şehri öğrenip sizin oraların MAL'ı meşurdur, ahan da bu mesajdan sonra yırtın durda konuyu sırayla okuyan birisi için mizah konusu ol, bende bir şey olursa buraya link verip, bol bol milleti güldürürüm, hey arkadaş sağol. Diye mesaj attım.
Sonra xpspeed diye bir program vardı. Ozamanlar Xp modlamak moda bizde uğraşıyoruz biraz ucundan. Denedim , sanırım hp jetset 1650 modeliydi yazıcı ayarları gitti. Sonra foruma geldim bakın dedim bu program yazıcıları uçuruyor, bu hataları düzeltin.
İşte öyle.... bu foruma gelmiş oldum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

XPSpeed hakkında anlamadan atıp tutulan bir forum gördüm bende geçenlerde ileti tarihleri çok eskiydi. Neresiydi hatırlamıyorum sanırım Tarkan abi farklı rumuzla paylaşmış. Sıkıntılı tiplere laf anlatmaya çalışıyordu kimisi bu zararlı içeriyor kimisi bu windowsu bozar kullanmayın böyle şeyleri demiş. Tarkan abi de zorla kullandırmıyorum bunu biz kodladık paylaşıyoruz diye laf anlatmaya çalışıyordu. XPSpeed'i de biliyorum ben onu 2012'den önceydi bilgisayarda denemiştim harika hızlandırıyordu. Hatta açılış hızını falan arttırmıştı. Baya eski bir program o. Gezginlerden indirdim diye hatırlıyorum. Eskiden uğrak yerimdi gezginler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

lord_leo yazdı: 16 May 2021, 03:48chip foruma gittim Anguta aşağalayıcı ve küstah bir kinayali mesaj atıp ardından bulunduğu şehri öğrenip sizin oraların MAL'ı meşurdur, ahan da bu mesajdan sonra yırtın durda konuyu sırayla okuyan birisi için mizah konusu ol, bende bir şey olursa buraya link verip, bol bol milleti güldürürüm, hey arkadaş sağol. Diye mesaj attım.
:-D ilahi , CHIP forumu bir ara çok hareketliydi , takılırdık lakin Recep baltaş falan oradan ayrıldıktan sonra , ortalık bana göre saçma sapan kişilere kaldı birdaha pek uğramadım , keza PCnet forumu da takıldığım biryerdi ardından bilgisi olan herkesi banladılar. Şu anda da forum kapalı.
shampuan yazdı: 16 May 2021, 10:38 XPSpeed hakkında anlamadan atıp tutulan bir forum gördüm bende geçenlerde ileti tarihleri çok eskiydi. Neresiydi hatırlamıyorum sanırım Tarkan abi farklı rumuzla paylaşmış. Sıkıntılı tiplere laf anlatmaya çalışıyordu
Bir ara forumda ortak hesap kullanılıyordu yani moderatör bölümünde atıyorum A forumu kullanıcı adı ve giriş şifresi vardı , ve yönetici arkadaşlar da sağda solda xpseed i ve bazı ipuçlarını paylaşıyorlardı acaba ben mi paylaştım hatırlamıyorum. Ama eleştiriler alıyorduk doğrudur.