Burayı İlk Nasıl Buldunuz

Eski / Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bir sohbet alanı.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Re: Burayı İlk Nasıl Buldunuz

Mesaj gönderen krocix »

Genelde biz geceleri yatıyoruz. :-D Seinin saatin biraz farklı bize göre ondan olabilir.Haftasonu olan sessizliği (bugün için mesela) ben de garipsiyorum bazen.Hani yarın pazar şöyle sağı solu bir kurcalayım diye adam 1-2 de yatar yahu ehuehue
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Ben hiç uyumuyorum 5-10 arası 4 5 saat uyku

Resim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Şu film değil mi o gifteki... Otomatik portakal mıydı? Geçmişten klasikleşmiş saçma sapan bir film. Niye klasikleşmişse.
Ulan konunun yine içine ettik ha :-D

krocix,
benim uyku devamlı dönüyor. Çok ilginç.
Bu gece 3'de uykum geliyor, yatıyorum. Yarın gece 3:20'de. Bir sonraki gece bir sonraki gece derken sürekli ileriye gidiyor ve bir ay içerisinde bir gündüz bir gece uyuyor oluyorum. Çok zaman gündüz yaptığınız muhabbetleri bu sebepten kaçırıyorum. Sonra sabaha döndüğümde dünyalar benim oluyor. Önce çalıştığım işte 3'lü vardiya sistemindeyim. İşten çıkalı kaç sene oldu, o vardiyanın bende bıraktığı şu uyku dönmesi hastalığı geçmedi. Sanırım bir tür meslek hastalığı.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

A clockwork orange (otomatik portakal)
Anthony Burgess 'in kitabından dünyanın gelmiş geçmiş en iyi yönetmenlerinden kubrick'in uyarladığı film.
Kitabını birkaç kere filmini defalarca kere izledim.
Konu özetine bakarsan filmin ilgini çekecektir.

Aslında distopik bir gelecek resmi, insanların (!?) ilaçlar ve şartlandırma deneyleriyle otokontrolünün sağlanması ile alakalı derin sosyal mesajlar içeren şiddet sahneleri rahatsız edici, müzikleri akılda kalıcı, çekim teknikleri, senaryosu, oyunculukları ders olarak okutulan bir filmdir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Filmi izledim.
Lakin bana uymadı dersem sanırım daha kibar şekilde açıklamış olurum. Bu o kadar kötü değil. Sen asıl "Kutsal Dağ" filmine ne diyorsun?
Allah'ım hayatımda bu kadar iğrenç öğeler barındıran bir film görmedim. Dedikodulara göre Jodorowsky bu filmi "haplıyken" yapmış. Özellikle kendisini ilaçlamış çünkü filmin bu şekilde olmasını istiyormuş. "Bu şekilde" olabilmesi için ise ilaçlı hali gerekince... Yav lafı niye dolandırıyorsam, benim "film, felsefe, edebiyat" anlayışıma ters yani tarz olarak.

EDİT: Konu fazla dağıldığı için biraz konuşalım da bir süre sonra böleceğim şimdiden bilgi veriyorum.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4705 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

feuer yazdı: 19 Eyl 2021, 01:04 Ben hiç uyumuyorum 5-10 arası 4 5 saat uyku
Benim en zayıf yerim uyku , 7 saaten az uyuyayım işim bitiyor malesef :(
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

shampuan yazdı: 19 Eyl 2021, 01:24 EDİT: Konu fazla dağıldığı için biraz konuşalım da bir süre sonra böleceğim şimdiden bilgi veriyorum.
Tanışma ve Kaynaşma kategorisindeyiz, bırak biraz dağılsın. :kafasalla:
Kavga etmeyin, ben size çay vereyim. Çay için. :yupii:

Kutsal dağı indiriyim, izlemedim. Bir iki görsel filmin benlik olduğu kanısını uyandırdı.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Dinlediğin müzik türlerine bakarak otomatik portakalı seveceğini zaten tahmin ediyordum (iyi anlamda yazıyorum). Aynı kanıyla bu kutsal dağ filmini de seveceğini tahmin ediyorum. Biraz anlam yüklü gibi dursa da yer yer saçmalamaya kadar varan tuhaflıklar içeriyor. İzleyip buraya yaz.

EDİT: PC'yi kapatıp yatmak üzereyim. Yatabilirsem. Yarın tekrar yazışırız. Açıkçası film hakkındaki düşüncelerini çok merak ediyorum :?: :kafasalla:
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

Hemen izleyemeyebilirim ama indiriyorum arşive alıcam.
Kutsal dağ sadece rahatsız edici gibi geldi farklı yorumlar okudum. İzledikten sonra konuşuruz.
İyi geceler.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

Altyazı bakarken yorumları okudum, hayvanlar kırmızı çizgimdir. Bu sebeple film benim izleyebileceğim bir film değil.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3286 kez

Mesaj gönderen burak35 »

tesadüfen yıllar önce 2011 ocakta laptop aldm o zamanlar tabi şuanki kadar bilgili değilim neyse hem komsum hemde liseden olan bi arkadasım vardı cafecilikte yapar o dediki ver bana pc yi format vs hallederim tamam dedim yanında bizim prog arsivi yapan bi arkadas daha var bunlar halletiler verdiler bana cihazı o da ne :D pc gec acılır gec kapanır ben bi müddet bunların yüzünden öyle kullandım sonra dedim yeter bi gece sinirlenip ne var ne yok güvenli moda alıp kaldırdım sonra film izleme müzik dinleme aracları ararken ufak tefek sorunlarımı cözmeyede calısırken iste 6 7 sene once sordumneti kesfettim derken bi süre sonrada üye oldum iyikide bulmusum iyikide üye olmusum basta tarkan abi olmak üzere herkese tesekkurler bır cok irili ufaklı sorunu sıkıntıyı çözdüm. portable a geçtim rahat ettim birde oh mis program kurma derdi yok tabi shellnewsettings sendtomenueditor gibi araçlar muazzam işimi gördü yoksa tek tek elle bul kaldır vs adamı cıldırtır :D :kafasalla:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bir de noktayla virgülü öğrensen şeker gibi adamsın da işte...

:-D
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3286 kez

Mesaj gönderen burak35 »

shampuan yazdı: 10 Nis 2022, 05:22 Bir de noktayla virgülü öğrensen şeker gibi adamsın da işte...

banamıydı o taş ? :D o değilde sen benim laptopu görsen oturur ağlarsın yahu. tuşlar fırlıyor yerinden. hatta klavyede baya bi aradım ama bulamadım. çok şanssız adamım ya. :-D :kafasalla:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 328 kez

Mesaj gönderen esatiz »

burak35 yazdı: 10 Nis 2022, 05:31 :kafasalla:
Foruma tekrar hoş geldiniz hocam, son zamanlarda birkaç kişi daha geldi aktif üye sayısı arttı güzel oldu 8) :kafasalla:

Forumun etkin kullanıcılarını şöyle bir sıralarsak:

ben
@velociraptor
@shampuan
@feuer
@gevv
@south
@ozgutozkan
@wonder
@BlueLife
+
@mahferer