Silinmeyen Floxif E Virüsü ?

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
27godzilla
Byte2
Byte2

Silinmeyen Floxif E Virüsü ?

Mesaj gönderen 27godzilla »

Kolay gelsin gsm yazılımı kurudm bilgisayara işim bitti kaldırdım 10 dk sonra malwarebytes hata vermeye başladı steam e kadar sildirtti bana spotify vs açılmıyor bu nasılk bir virüs kendi klonluyormu acaba 15 kez yeniden başlat uyarı verdi başlattım fayda etmedi şuan halen uyarı veriyor yeniden başlat diye.

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Silinmeyen Floxif E Virüsü ?

Mesaj gönderen shampuan »

İsminde "anti-rootkit" geçen bir güvenlik yazılımı deneyin. Sanırım ilk başlatmada devreye giriyor. Bir flaşa bootable kaspersky kurma şansınız varsa:

https://www.kaspersky.com.tr/downloads/ ... escue-disk
Bunu Universal USB Installer ile USB flaşınıza yazdırın. Sonra sistemi bu flaşla başlatın. Linux'lu bir masaüstüne geleceksiniz. Güncel virüs imza veri tabanını aldırın. Daha sonra da tarama başlatın.
27godzilla
Byte2
Byte2

shampuan yazdı: 25 Nis 2021, 23:20 İsminde "anti-rootkit" geçen bir güvenlik yazılımı deneyin. Sanırım ilk başlatmada devreye giriyor. Bir flaşa bootable kaspersky kurma şansınız varsa:

https://www.kaspersky.com.tr/downloads/ ... escue-disk
Bunu Universal USB Installer ile USB flaşınıza yazdırın. Sonra sistemi bu flaşla başlatın. Linux'lu bir masaüstüne geleceksiniz. Güncel virüs imza veri tabanını aldırın. Daha sonra da tarama başlatın.
özel tarama ayarlarında rootkit var da o seçili değil
27godzilla
Byte2
Byte2

aynı isimde klasörü 5500 kere kopyalamış pskopat virüs reiz
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

27godzilla yazdı: 26 Nis 2021, 00:12 aynı isimde klasörü 5500 kere kopyalamış pskopat virüs reiz
Bir zamanların winfile virüsünü getirdin aklıma :-D Ne belaydı lan... Saç baş yoldurmuştu p*****k :evil: Ben de öğrenciyim bilgisayar ölümüne hurda, para yok. Windows 98 sistem. En son HDD'yi güzelce çıkardım bilgisayardan, bilgisayar toplayan bir abi'nin dükkanı vardı şehir merkezinde, dolmuşa bin, in bir sürü terane. Neyse abi dedim bunu bir zahmet antivirüslü bir bilgisayara bağlayıp tertemizcik bi verin bana hele... Bir saat sonra gel al dediydi, hatta önemli dosyalarımı da CD'ye yazdırdım o zamanın parası 15milyon para verdiydim sıfır atılmadan.

Senin virüs temizlenir de birkaç deneme yapman lazım. Antirootkiti hallet. İşlem tamamlanınca başlangıç taraması yapıcaktır. Hala devam ederse sırasıyla casperinsky, avast free gibi antivirüslerle devam et. Bana geçenlerde @ULUBEY spyhunter önermişti işe de yaradı ama ücret istiyo o da. Ücretizlerle bir şekilde tarat, olmazsa mecbur...
27godzilla
Byte2
Byte2

shampuan yazdı: 26 Nis 2021, 00:26
27godzilla yazdı: 26 Nis 2021, 00:12 aynı isimde klasörü 5500 kere kopyalamış pskopat virüs reiz
Bir zamanların winfile virüsünü getirdin aklıma :-D Ne belaydı lan... Saç baş yoldurmuştu p*****k :evil: Ben de öğrenciyim bilgisayar ölümüne hurda, para yok. Windows 98 sistem. En son HDD'yi güzelce çıkardım bilgisayardan, bilgisayar toplayan bir abi'nin dükkanı vardı şehir merkezinde, dolmuşa bin, in bir sürü terane. Neyse abi dedim bunu bir zahmet antivirüslü bir bilgisayara bağlayıp tertemizcik bi verin bana hele... Bir saat sonra gel al dediydi, hatta önemli dosyalarımı da CD'ye yazdırdım o zamanın parası 15milyon para verdiydim sıfır atılmadan.

Senin virüs temizlenir de birkaç deneme yapman lazım. Antirootkiti hallet. İşlem tamamlanınca başlangıç taraması yapıcaktır. Hala devam ederse sırasıyla casperinsky, avast free gibi antivirüslerle devam et. Bana geçenlerde @ULUBEY spyhunter önermişti işe de yaradı ama ücret istiyo o da. Ücretizlerle bir şekilde tarat, olmazsa mecbur...

free lisans arıyorum şuan kaspersky için 90 gün felan onla tarayacam malwarebytes çöp 2024 e kadar lisanslı ama çöp
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bootable iso free'nin yaptığı işi yapıyordur sanırım. En azından windows çalışmazken bir taratmak lazım derim.
27godzilla
Byte2
Byte2

abilerim kardeşlerim her yolu denedim yine aynı kaspersky de sürekli yeniden başlatmamı istiyor malwarebytes de diğerlerini denemye gerek yok dedim temiz kurtarma vardı geri yükleme yapptım sisteme ilk 5 dk sorun çıkmadı sonra yine yeniden başlat dedi yüklediğim tarihte 4 gün öncesine aitti bu progrmalar kurulu değildi aklıma şey geliyor kayıt defterine sülük gibi yapıştı ama nerede nasıl bulacağım wise nin klon dosyaları silme programıyla taradım nafile revo ile taradım bfazla dosya bulamadı vs format atmak istemiyorum bios bana küfür edecek yakında dile gelip 2.si 20 kez sabr diye diye yeniden başlattım bilgisayarı yine aynı her açılışta restart vermesi demek oluyor ki virüs programı bu virüse karşı abi vurma abi diyor benim görüşüm google chrome un setup dosyasına bile virüs abi sil diyor ben ne yapayım bilmiyorum şuan beynimi zorluyorum daha ne yapabilirim diye diske girip manuel kelimeler ile arama yaptım sildim yine olmadı . Varsa pro çözüm buyurun beyler ? :) ben ringi terk ediyorum .
27godzilla
Byte2
Byte2

o programın sahibi hintli galiba türkiye de olsa bulur bir güzel döverdim ne istiyosun kardeşim diye :) kurduğum program samsung tool pro cra*k versiyondu mecburdum telefoncuya para vermek istemedim en basit işleme 50 tl istiyorlar şebekesi gitmişti tek çözüm bu programdı işimi gördü sağolsun ama telefon düzeldi bu kez pc gitti :)
27godzilla
Byte2
Byte2

Resim
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Geri yüklemenin işe yaradığına şahit olmadım henüz.

Kendin başlıngıca ve servislere bir bakabilirsin son olarak.
İşlemleri internete bağlı olmadan yaparrsan daha iyi olur.

Gereken önemli dosyalarını alıp format atmaktan başka kurtuluşun yok gibi.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Önemli dosyalar da virüslü virüslü kopyalanırsa başa döner mi acaba :?: Gerçi dosya virüsü olsa antivirüs temizler. Ama burada sisteme yapışan birşeylerden bahsediyoruz.

Eskiden olsa şunu yap bunu yap diye elimdeki şeylerden çok yazarım ama, yıllar sonra en iyi bildiğin şeyin aslında hiçbirşey bilmemek olduğunu anladığında, artık durmak zamanının geldiğini anlıyorsun. :roll: Breh breh breh ne feslefe yaptım :lol:
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 326 kez

Mesaj gönderen esatiz »

27godzilla yazdı: 26 Nis 2021, 02:13 o programın sahibi hintli galiba türkiye de olsa bulur bir güzel döverdim ne istiyosun kardeşim diye :) kurduğum program samsung tool pro cra*k versiyondu mecburdum telefoncuya para vermek istemedim en basit işleme 50 tl istiyorlar şebekesi gitmişti tek çözüm bu programdı işimi gördü sağolsun ama telefon düzeldi bu kez pc gitti :)
:-D :-D

Abi bilgisayara tertemiz bir format at (flaşın da tamamen temiz olsun hiçkimse ellemesin, antivirüs olarak Windows Güvenliği bile yeter olmadı ilaçlı bir şeyler buluruz. İnternet tarayıcına NoScript eklentisi/uzantısı kur, autorun denen otomatik kullan'ı da devre dışı bırak biraz rahatlar PC'n...
27godzilla
Byte2
Byte2

Pc iptal 10 tane anti yazlm kurup denedim sonra iso ile virüs temizleyeyim dedim şuan format attm ama ekran bomboş internet bağlantısı kopuk . şimdi yeni konu açacağım. Tövbe anti yazlmlara güvenim kalmadı 0