Windows Update Blocker

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Windows Update Blocker

Mesaj gönderen feuer »

https://www.sordum.org/9470/windows-upd ... cker-v1-6/

Bu program için size teşekkür etmeliyim.

Programdan ingilizce dersimize gelen hocalarımdan birinin masaüstündeki sordum klasöründe hangi programları kullandığını sormamla başlayan diyalogta en sevdiği uygumanın WUB olduğunu ve nedenlerini anlatmasıyla haberim olmuştu.

Windows un updateini 7x5=35 gün erteler, boş zamanda ayda 2 kere kontrol eder güncelleştirmeleri yaparım. ve tekrar ertelerdim. O yüzden böyle bir programa ihtiyaç duymadığım için bilmiyordum.

ctrl shift esc yaptığımda simgesini tanımadığım stopupdates diye bir uygulamanın çalıştığını gördüm.
windows içinde bir klasöre atmış kendini ve servislere yerleştirmiş. Bazı uygulamalar ile bu programı servis girişleri kaldırdım. ancak windows update ayarlar içinde çalışmıyordu. birkaç registry kaydı eklenmiş onları kaldırdım, sorun halen devam ediyordu.

nasıl çözerim diye düşünürken bu uygulama aklıma geldi ve kontrol ettiğimde tersine de çalıştığını gördüm. Programı açtığımda hizmet listesi seçeneklerinin hepsi kapalıydı, onları açtığımda çalışmıyor görünüyordu. Güncellemeyi ertkinleştir dedim sorunum çözüldü.

starcraft remaster yayınlamıştı merak ettim. Blizzard sitesinden 5gb lık dosya indirdi. Oyunu açtım benimkinden widescreen fixinden farkı yok sağda solda remaster alma seçeneği var. Eğer ödeme yaparsan HD oluyormuş. Yapmazsan yine 1080p oynuyorsun ancak kalite iyileştirmesi olmuyor. Kaldırdım sonra. O dönem oldu bu iş.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Windows Update Blocker

Mesaj gönderen shampuan »

Windows update blocker benim de favori yazılımım. Hatta "sordum programları" gibisinden bir klasörüm var program arşivimde, oradaki çok yıldızlı bir uygulamadır. Emeği geçenlere gerçekten teşekkür ederim, samimiyetimle söylüyorum güzel bir program, insanı üzmüyor tek tuşla bitiriyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4599 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Aslında bunu birnevi kendimiz için kodlamıştık :-D
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

velociraptor yazdı: 04 Mar 2021, 23:04 Aslında bunu birnevi kendimiz için kodlamıştık :-D
Yararlanan çok gördüğünüz üzere.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4599 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Faydalansın insanlar