Anasayfada Onay Kodu Hatası [Çözüldü]

Bu kısımda her türlü öneri, istek ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Re: Anasayfada Onay Kodu Hatası

Mesaj gönderen BlueLife »

Bildirimler için teşekkürler arkadaşlar.

Spamları engellemek için referer kontrolü eklemiştik. Kısaca yorum, sordum sitesi değilde farklı yerden postalanmışsa ilgili hatayı yansıtmışız. Sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bir süre için bu konrolü kapatıyoruz.

Devamlı tekrar hata alırsanız, lütfen bize haber verin.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

BlueLife yazdı: 04 Haz 2020, 10:16 Bildirimler için teşekkürler arkadaşlar.

Spamları engellemek için referer kontrolü eklemiştik. Kısaca yorum, sordum sitesi değilde farklı yerden postalanmışsa ilgili hatayı yansıtmışız. Sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bir süre için bu konrolü kapatıyoruz.

Devamlı tekrar hata alırsanız, lütfen bize haber verin.
Sorun devam ediyor.
Şu sayfaya ileti giremedim:
https://www.sordum.net/3481/msocache-ne ... ilirmiyiz/

"Eskinden XP ve 7 kullanırken office2003 kullanıyordum ilk kurarken yedekleme dosyalarının kurulumu için sorduğunda hep evet diyordum. Ama bugün ofis programının boyutu çok büyüdü. Sınırlı kapasitede SSD kullanan kullanıcılar için bu bir olumsuzluk. Bu bakımdan bu bilginin burada sunulması çok iyi olmuş. Teşekkürler." Tarkan abi iletileri değerlendiriyor diye ekleyeyim şunu da şuraya.

Rahatsız ediyorsam da kusura bakmayın daha önceden de söyledim benim açımdan sıkıntı yok. Siteye dışarıdan gelen yazmak isteyen için sorun. Ne biçim yer bura diye kötü imaj bırakılmasını istemem.

Bir sorunu daha tekrar yazmak istiyorum O harfi mi? 0(sıfır)mı? bu da ciddi bir sıkıntı. Punto değişikliğine giderek sayısalları kalın harfleri ince yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Mesaj gönderen BlueLife »

@shampuan

Ilgili güvenlik kodundan 0 rakamını veyahut O harfini yazabilirsin. Farketmiyor. Hataya gelirsek kullanılan tarayıcıdaki bir ayar veyahut tarayıcıdaki bir sorun, sitenin bulunduğu host veyahut kullanılan bir wordpress plugini ile alakalı olabilir. Şuan malesef emin değiliz.

Geri bildirim için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

shampuan yazdı: 08 Haz 2020, 06:03 "Eskinden XP ve 7 kullanırken office2003 kullanıyordum ilk kurarken yedekleme dosyalarının kurulumu için sorduğunda hep evet diyordum. Ama bugün ofis programının boyutu çok büyüdü. Sınırlı kapasitede SSD kullanan kullanıcılar için bu bir olumsuzluk. Bu bakımdan bu bilginin burada sunulması çok iyi olmuş. Teşekkürler."
Yorum anasayfaya nakledilmiştir , teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

BlueLife yazdı: 08 Haz 2020, 09:24 @shampuan

Ilgili güvenlik kodundan 0 rakamını veyahut O harfini yazabilirsin. Farketmiyor. Hataya gelirsek kullanılan tarayıcıdaki bir ayar veyahut tarayıcıdaki bir sorun, sitenin bulunduğu host veyahut kullanılan bir wordpress plugini ile alakalı olabilir. Şuan malesef emin değiliz.

Geri bildirim için teşekkürler.
Valla evet aslında tarayıcım sorunsuz bir tarayıcı değil. Chromium kullanıyorum google chrome'un beta hali biliyorsunuz. Bazı sıkıntıları olabilir. Reklam engelleyicileri bu site ve blog için kapattım ama private badger hala açık, o da bi sıkıntı yaratabilir.

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Merhabalar. Ben burayı unutmuştum. Size bu konudaki iletileri bir dağ evinden ve linuxlu bir bilgisayara kurulu chromium ile göndermiştim. Aylardır kendi evime dönüş yapmış bulunuyorum ve evimdeki windows 8.1'li bilgisayarımdan defalarca blog'a yorum girmeme rağmen hiçbir sıkıntı çıkmadı. Halbuki, daha önce bir internet kafedeki ve şahsi bilgisayarımdaki windows 7'lerde de girerken sıkıntı yapıyordu. Ancak onlarda da yanlış hatırlamıyorsam chromium kullanıyordum.

Ortada birkaç ihtimal kaldı:

1-Linux'lu sistemden kaynaklanıyor olabilir.
2-Chromium tarayıcısından kaynaklanıyor olabilir.

Windows'lu bilgisayardan girdiğimde karşıma bu hatalar çıktığında chromium kullanıp kullanmadığımı hatırlayabilseydim birinci maddeyi eleyebilirdik. Ancak hatırlamıyorum. Duckduck go tarayıcısında da bu hatanın çıkması, tarayıcının temel kod yapısının chromium ile ortak noktaları olmasından kaynaklanıyor olabilir...

Şu an blog'a yorum yaparken bir sıkıntı çıkmıyor, bilginiz olsun. Şayet bu konuda size şikayetler gelirse linux ve linux üzerinde chromium kullanıp kullanmadığını sorun karşı tarafa. Doğrularsa sorun sistem altyapısı ve/veya tarayıcıdan kaynaklanıyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

TRWE linux kullanıyordu sanırsam ve oda aynı sorundan şikayet ediyordu , herzman değil ama arasıra oluyormuş.

TRWE nin Sistemi ;
notebookpc Kernel: 5.4.0-48-generic i686 bits: 32 Desktop: MATE 1.22.2
Distro: Linux Mint 19.3 Tricia
Machine: Type: Laptop System: Hewlett-Packard product: Compaq Presario C700 Notebook PC v: F.35
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bu kadar bilgiye ihtiyaç yok ki?

Linux, kernel adı verilen bir çekirdekten ibarettir ve temel yapısı aynıdır. Zaman zaman güncellenerek küçük değişikliklere gidilir, mesela "generic drivers" adı verilen sürücüler yenilenir falan. Masaüstünün ne olduğu makine tipi falan bunlara ihtiyacımız yok. Sorun linux sistemde kullanılan bir tarayıcıda sıkıntı çıkması. Ama tarayıcıda mı yoksa işletim sisteminin bağlanma şeklinde mi bir sıkıntı var, orası net değil.