Anasayfada Onay Kodu Hatası [Çözüldü]

Bu kısımda her türlü öneri, istek ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Anasayfada Onay Kodu Hatası [Çözüldü]

Mesaj gönderen shampuan »

Bu sorun, @bluelife'ın müdahaleleri sonucunda çözülmüştür. Teşekkürler.

Aslında bu birçok kez başıma geliyor, hemen açıklayayım durum şöyle,

Anasayfamıza yani blog kısmına giriyorum, yorum yazıyorum gerekli yerleri doldurduktan sonra sağda görünen onay kodunu girip gönder dedikten sonra hata ile dönüyor lütfen kodu giriniz diyor.

Bazen hiç üzmeden direk gönderiliyor.

Çok nadiren de, ne yaparsam yapayım istersem 10 kez kodu gireyim hatadan kurtulamıyor. Mesela herşeyi silip sayfayı yenile yapıp sıfırdan da doldursam aynı şey oluyor.

-Kodu aynen girdiğimden eminim.
-Capslock tuşunu da kontrol ediyorum ondan da eminim. Zaten capslock'u sıkıntı yapmıyor onay kutucuğu.
-Çerez temizliği yapyorum çünkü şu an tarayıcı geçmişi bana her an lazım olabilir, kalması lazım. Zaten yanlış anlamamışsam çerezlerden değil çünkü bazen bir seferde göndereceği tutuyor.

Birebir aynısını giriyorum, hata veriyor.

Haber vereyim dedim az evvel anasayfaya yorum yazıp teşekkür edecektim olmadı.
Bu durumdan şikayetçi değilim belki bilinmiyordur diye yazdım ayrıca takipçilerin başına gelirse bir dener iki dener eeeh deyip gidebilirler. :-D

İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Re: Anasayfada Onay Kodu Hatası

Mesaj gönderen lord_leo »

Evet aynı hataya denk geldim.
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Mesaj gönderen BlueLife »

Hatayı alan arkadaşlar, ilgili sorunu yaşadığında, aşağıdaki yöntem ile deneyip sorunucu yazabilirmisiniz?
1 - İlgili sorunu yaşadığında, güvenlik kodu resminin üzerine farenle tıklatarak güvenlik kodunu yenileyiniz.
2 - Güvenlik kodunu yenilenince, kodu girip tekrar yorum göndermeyi deneyiniz.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen lord_leo »

Şuan sorun yok , normal çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Zaten devamlı olmuyor arkadaşlar arada bir yapıyor. Bu onay kodu yenileme olayını bir deneyeceğim, bir daha karşılaşırsam buraya durumu yazarım.

Edit: Tavsiyeyi uyguladım. Önce mesajımı ve gerekli bilgilerimi yazıp kodu girerek gönder dedim. Hata ile döndü. Sonra kod yazılı yere tıklatıp kodu yenilettim. Girip gönder deyince sıkıntısız gönderdi. Yine devamlı takılı mı kalacaktı yoksa bir defalık bir hata mıydı bilmiyorum. Eğer bu şekilde devam ederse takipçiler açısından sakınca teşkil eden bir sorun.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

teşekkürler Shampuan bu bilgi bize gerçekten yardımcı olacak
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

velociraptor yazdı: 28 May 2020, 20:10 teşekkürler Shampuan bu bilgi bize gerçekten yardımcı olacak
Bilgiyi Bluelife verdi :-D Ama işe yaradı. Buraya girerken de bahsettiğin "kod yanlış" hatasına benziyor.
Hata ekranı istersen hemen blog sayfasına geçip "TEST" yazıp göndereyim, silersin. Şayet hata yenilenirse foto alır sana veririm.

Editledim:
Bu sefer de sorunsuz göndereceği tuttu :-D :-D :evil:
Neyse abi zahmet veriyorum TEST yazan iletiyi yayınlama. ;)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Sağolasın :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Dün gece hata tekrar etti. Telefondan giriyordum ve DuckduckGo tarayıcı ile giriyordum. Kod yenileme, tekrar tekrar deneme girişimi başarısız oldu. Ben de telefondan uğraşamıyordum vazgeçip mesajı göndermedim. Ne sıkıntı varsa bilmiyorum. Sorun devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1

@shampuan

Şimdi ilgili browseri telefonum kurup deneme yaptım. Sorunsuz yorumu gönderdi. Hata aldığında güvenlik kodunun üzerine tıklayıp, güvenlik kodunu yenilemeyi denemişmiydin?
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

BlueLife yazdı: 31 May 2020, 10:22 @shampuan

Şimdi ilgili browseri telefonum kurup deneme yaptım. Sorunsuz yorumu gönderdi. Hata aldığında güvenlik kodunun üzerine tıklayıp, güvenlik kodunu yenilemeyi denemişmiydin?
Evet. Ama kabul etmiyor yine hata mesajı ile dönüyor.

Resim

Devamlı bu sayfa geliyor
geri, kodu gir, aynı sayfa
geri, bu defa kodu yenile diyerek devam et, aynı sayfa
hep böyle tekrar ediyor. Olmadığı zaman da olmayacağı tutuyor, sorunsuz giriyor.
Benim için sıkıntı yok, ama blog'a zararı olur. Bir sürü takipçiyi soğuturuz çözebiliyorsanız iyi olur. Ben sadece haver veriyorum.
Buralarda olacağım, şimdi oluyor mu falan gibisinden ileti atabilirsiniz sizin için denerim.
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1

Malesef sorunun nedenini tespit edemedik. Defalarca farklı browser ile denedim sorun çıkartmadı. Heralde bir nedenden ötürü güvenlik kodu ile alakalı java script kodları düzgün çalışmıyor gibi.

@shampuan

Tekrar hata alırsan güvenlik koduna dikkat edermisin. Hata sayfasından geri döndüğünde vs. güvenlik kodu otomatik değişiyor mu?
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

BlueLife yazdı: 01 Haz 2020, 09:01 Malesef sorunun nedenini tespit edemedik. Defalarca farklı browser ile denedim sorun çıkartmadı. Heralde bir nedenden ötürü güvenlik kodu ile alakalı java script kodları düzgün çalışmıyor gibi.
Hata İşletim sistemden bağımsız değildir.

Ben bu hatayı;

Windows Vista Ultimate SP2 çok sık alırken, şuan istem GNU-Linux Mint 17.3.1 OS'dayım ön web sayfasında en son konuya mesaj gönderdim ve hata almadım.

Aynı hatayı Android Sistem RemixOS da almadım.Ama Cep Telefonu işletim sistemi Symbian AnnaBelle'de çok sık alıyorum.Buradan anlaşılıyor ki eğer elinizde güncel bir işletim sistemi yoksa bu hata kaçınılmazdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

BlueLife yazdı: 01 Haz 2020, 09:01 Malesef sorunun nedenini tespit edemedik. Defalarca farklı browser ile denedim sorun çıkartmadı. Heralde bir nedenden ötürü güvenlik kodu ile alakalı java script kodları düzgün çalışmıyor gibi.

@shampuan

Tekrar hata alırsan güvenlik koduna dikkat edermisin. Hata sayfasından geri döndüğünde vs. güvenlik kodu otomatik değişiyor mu?
Her defasında değişiyor İSTİSNASIZ. Kod yenileme kusursuz çalışıyor. Ben de nasıl olsa değişti diye olduğu gibi yazıyorum kabul etmiyor. Tıklayıp yenileme taktiğinde de yanı durum.

Her nerde sorun varsa form gönderdme dediğimiz durum var ya siz daha iyi anlarsınız sıkıntı orada sanırım. Ben yazıyı yazıp gönderene kadar oluyor birşeyler.
NOT: az evvel de garip bir durum oldu. Ben bu iletiyi 2 saat önce yazacaktım, ama çok uykusuz olduğumdan, üye giriş ekranında bıraktım. tarayıcım kullanıcı adımı ve parolamı otomatik doldurmuştu ve sadece giriş yap düğmesine basmam gerekiyordu. Halsizlikten uyuyakaldım ve şimdi uyandım. Nasıl olsa ekrandakiler dolu diye girişe bastım, ama parola yanlış gibisinden hata ekranı çıktı. sayfa yenilenince düzgünce girebildim.

Belki bu olay size bir fikir verebilir. Devlet dairelerine girince, bir olay var memur sizin işinizi yapıp onaylamak için belli bir süresi vardır bu sürede işlemi tamamlayamazsa hesabımdan otomatik çıkış yapılıyor ya da gönderdiği form geçersiz sayılıyor.

Bence süreyle ve yeni form gönderimi ile ilgili bir hata arayın siz. Mesela mesaj yaza bastığımda bana gönderdiği form ve o form için girilecek kod, ben yazıyı yazıp göndere basana kadar bir şekilde değişiyor olmalı... :?:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Şu anda blog sayfasın aktifim.

Yazdığımı gönderemiyorum yine tutarı tuttu :-)

Geri döndüğümde kod değişmiş oluyor. Böyle deniyorum olmuyor...

Geri döndüğümde kod değişmiş oluyor, kodu yeniliyorum yine olmuyor. 4. defadır tekrar ediyor, yazdıklarımı silip sayfayı yenileyip tekrar döneceğim bu yorum burada kalsın...

EDİT: Yok olmuyor, yazdıklarımı kestim, sayfayı yenile dedim, gelip yapıştırdım. Kodu girerek gönder diyorum, aynı sonuç:

Resim

Sabah oluyor. Yatıcam.

Hatırlatmam gereken iki şey var.

-Koddaki SIFIR ve O harfleri birbirine çok benziyor, gara düzen tutturuyorum çoğu zaman.
-Reklam engelleyici kullanıyorum.

İyi çalışmalar.

Unutmadan gönderdiğim mesajı buraya bari yapıştırayım içimde kalmasın: :-D
"Kaldırılamıyor sadece durduruluyor diye biliyordum bunu gördüğüm iyi oldu. Tarayıcımdan favorilere ekliyorum bazen win10la ilgili soru soran oluyor buraya yönlendirmek için pratik oluyor. Çok teşekkürler faydalı bir konuya değilnmişsiniz."

https://www.sordum.net/57610/microsoft- ... aldirilir/