hava durumunu söyleyen semsiye icad edildi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
r@mço
Byte1
Byte1
Mesajlar: 37
Kayıt: 30 Tem 2007, 14:58
Konum: isvicre (Fribourg)

hava durumunu söyleyen semsiye icad edildi

Mesaj gönderen r@mço » 07 Eyl 2007, 20:54

Ambient Devices adında, internetten gelen verileri her gün kullandıgımız ürünler üzerinde uygulayan bir firma, tutma yerinde radyo alıcısı bulunan ve 150 degisik sehirdeki hava durumunu kablosuz internet sayesinde anında kullanıcıya ileten bir semsiye gelistirdi.

Eger önümüzdeki 12 sat içerisinde yagmur yagacaksa, semsiyenin tutma yerindeki ısık kendi kendine yanıyor ve sahibine haber veriyor. Tutma yeri sizi çok hafif titremelerle uyarıyorsa, bu çok hafif yagmur çiseleyeceginin göstergesi. Eger bu titresim kuvvetliyse gök gürültülü saganak yagmura hazır olun.

Firma sözcüsü Mark Prince, "Ambient semsiye adı verilen bu ürün Internet verilerini nasıl günlük esyalarımızda kullanabilecegimizin en güzel kanıtı. Bu semsiyeyi kapının hemen dısına bıraktıgınızda binadan çıkarken semsiyenin görüntüsünden sizi nasıl bir havanın bekledigini görebiliyorsunuz. Eger herhangi bir gösterge yoksa semsiyeyi yanınıza almanıza gerek yok demektir," diye konustu.

Amerika Birlesik Devletlerinde bu hafta satısa sunulacak semsiyenin fiyatı 140 dolar. Fakat satın aldıktan sonra bir de sirketin müsteri iliskileri ile temasa geçip internet baglantısını 'aktive' etmeniz gerekiyor.


ALINTIDIR...Cevapla