Hızlı Resim Görüntüleyicisi:Honeyview 5.31

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3

Hızlı Resim Görüntüleyicisi:Honeyview 5.31

Mesaj gönderen trwe »

Resim

Açıklama:

Honeyview, hızlı bir resim görüntüleyicidir

Ana Özellikler

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows XP/Vista/7/8/10
Lisans: Ücretsiz (Reklam/Casus Yazılım/Virüs Barındırmaz), EULA
GPS bilgilerini içerenler de dahil olmak üzere, EXIF formatını Jpeg biçiminde görüntüleme yeteneği
Yeniden boyutlandırma ile toplu görüntü formatı dönüştürme

Desteklenen Formatlar

Resim formatları: BMP, JPG, GIF, PNG, PSD, DDS, JXR, WebP, J2K, JP2, TGA, TIFF, PCX, PGM, PNM, PPM, and BPG
Ham resim formatları: DNG, CR2, CRW, NEF, NRW, ORF, RW2, PEF, SR2, and RAF
Hareketli resim formatları: Animated GIF, Animated WebP, Animated BPG, and Animated PNG
Çıkarmadan doğrudan resimleri görütülemek için arşiv formatlar: ZIP, RAR, 7Z, LZH, TAR, CBR, and CBZ

İndirme:

Sürüm 5.31 - Sep 30, 2018

Portable : https://tr.bandisoft.com/honeyview/dl.php?portable (32bit)

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: Hızlı Resim Görüntüleyicisi:Honeyview 5.31

Mesaj gönderen shampuan »

Ben bunu şuan aktif kullanıyorum son çıkan modern windowsların resim görüntüleyicisini beğenmeyen kullanışlı bulmayan (ki zaten öyle) arkadaşlar gönül rahatlığıyla kullansın. Kullanırken ne demek istediğim anlaşılacaktır.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Windows 10 resim görüntüleyicisini bende sevmiyorum, Teşekürler.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

velociraptor yazdı:
15 Oca 2020, 21:21
Windows 10 resim görüntüleyicisini bende sevmiyorum, Teşekürler.
Mutlaka denemelisin. O alttaki fonksiyon panelini gizleyebiliyorsun. Ufak tefek ayarlarını sen yap ki sıkıntı çıkarmasın. Baktığın fotoları falan belleğine alıyor, CCleaner ile silinmiyor yanılmıyorsam. O ayarları kapat, ne bileyim keyfine göre ayarla, tüm resim türleri için ana program olarak seç, daha sonra arkana yaslanıp bak keyfine. Mantık olarak Windows XP'nin resinm görüntüleyicisini aratmıyor. Biliyorsun windows7den itibaren içine etmişlerdi.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Herşeyi bozdular windows 7 den sonra
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

velociraptor yazdı:
16 Oca 2020, 02:37
Herşeyi bozdular windows 7 den sonra
Abi windows7 ninki de iyi değil. Şöyle anlatayım bak.

Benim bir klasörüm var diyelim (ki gerçekten var). Bu klasörün içinde jpg, jpeg, png, gif ve animated giflerden oluşan bir sürü resim var. Ben ara sıra açar, bunlara sırayla bakarım. Resim görüntüleyicinin sağ oku veya klavye ile slayt şov gibi sonrakine geçe geçe tek tek bakarım.

Buraya kadar tamam. Windows XP'de herhangi bir ayar yapmadan hangi dosyaya tıklarsan tıkla windows resim ve faks görüntüleyici ile açılır, zaten doğrusu bu. Anmasyonlu gifler de dahil tüm resimleri sırayla bakarsın.

Windows vista ve 7 ile xpdeki görüntüleyiciyi değiştirdiler. Mediaplayere benzeyen bir görüntüleyici geldi. Bu görüntüleyici, animated gifleri çalıştırmıyor, donuk resim olarak gösteriyor. Resimlere bakarken tüm keyfim kaçıyor. Sırayla gidiyorsan gifleri atlamak zorunda kalıyorsun. Onları da görüntülemek istiyorsan, windows media player ile açmak zorunda kalıyorsun. E bir onu kapat bir onu aç, olmuyor öyle.

İkincisi windows7 nin görüntüleyicisinde yanlış aklımda kalmamışsa fare tekeri ile zoom yok. Aşağıdan büyüteçe basmak için fareyi oktan çekip oraya götürüyorsun. Zoom yaptığında da istediğin yere zumlamıyor... Yani bak yeni windowsların sadece resim görüntüleme sıkıntısı bu...

Windows 8 ve 10'larda bu durumlar daha da saçma bir hal alınca, dedim bu microsoft bu işi bilmiyor. Abi, bir sistem nasıl olur da basit bir işi yapmak için bin dereden su getirtir. Sadece bir resmi görüntülemek için neden üçüncü parti yazılım kuruyorum ben? Saçmalık değil mi bu?

Bir başka resimle ilgili sorun. Paint programını biliyorsun. XPdeki klasik paint programında çok rahat çalışıyorum. Bak şimdi düşün, ben çizgi aracını kullanarak bir yıldız şekli çizeceğim diyelim. Hazırı var ama elle çizmem gerekiyor. Çizginin birini çizdikten sonra ikinci çizgiyi entere basmadan çizemiyorsun. Çünkü çizginin iki ucunda kare çıkıyor. Bu da eski windowstan kalma alışkanlık nedeniyle hızlı hızlı çizmemi engelliyor, yanlışlıkla bu kareye dokunuyorum ve önceki çizdiğim çizgiyi bozuyorum...

Bir pencerenin üst panelinde kes kopyala yapıştır falan şimdi hatırlamıyorum ama çok önemli fonksiyonları kaldırmışlar. XP'de var, 7'de yok. Bu hatalarından ders alıp 8'den itibaren ribbonu getirdiler zaten...

Daha neler neler abi. Sen uğraşmıyorsundur seni rahatsız etmiyordur. Ama bana sorarsan, windows XP forever! Hiçbir sıkıntısı olmayan süper bir işletim sistemi. O ödülü boşa vermediler ona. 7'ymiş 10muş hikaye bunlar...

mahferer
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen mahferer »

İrfanview varken bunlar da ne..

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ribbon a da ben alışamadım. Eksikleri olabilir lakin Windows 7 , dokunmatik ekranlar için çıkartılmamış en son sistemdir

Kullanıcı avatarı
shampuan
Gigabyte1
Gigabyte1

mahferer yazdı:
16 Oca 2020, 21:38
İrfanview varken bunlar da ne..
Saygı duyarız. Ama denemenizi de öneririz. İrfanwiev birçok kullanıcının ihtiyacını karşılamıyor. Yukarıda bahsettiğim durumlarda da yetersiz.