Türk telekom internet altyapısını yeniliyor..

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Türk telekom internet altyapısını yeniliyor..

Mesaj gönderen uçs » 06 Eyl 2007, 02:32

Türk telekom internet altyapısını yeniliyor...


Türk Telekom, 2 milyon IP DSLAM portuyla internet erisim altyapısını yeniliyor. Bu sayede 20 megabitin üstünde bir hızla internet baglantısının yanı sıra canlı sayısal TV yayını, istege baglı içerik teslimi, IP telefon gibi hizmetleri sunabilecek.

Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamada, sirketin yaklasık 110 milyon Euro’luk yatırımla internet erisim altyapısını yeniledigi ve 2 milyon IP DSLAM port ilavesi yaptıgı bildirildi. Açıklamada, Türk Telekom’un, IP DSLAM adı verilen yeni nesil internet erisim cihazları sayesinde 20 megabitin üstünde bir hızla internet baglantısının yanı sıra canlı sayısal TV yayını (Broadcast TV), istege baglı içerik teslimi (Video on Demand), IP telefon ve yüksek kalitede video konferans gibi hizmetleri sunabilecegi kaydedildi.

Türk Telekom’un, söz konusu yatırımda Alcatel-Lucent, Huawei, Meteksan Sistem ve ZTE Corporation ile isbirligi yaptıgı, bir süre önce düzenlenen imza töreniyle erisim altyapısı yenileme çalısmalarına baslandıgı belirtildi.

Açıklamada, yeni nesil internet erisim cihazları olarak bilinen IP DSLAM ile erisimin IP üstüne yogunlasacagı, üçlü oyun olarak tanımlanan bir sistem kapsamında ses, veri ve görüntü bir araya gelerek tek bir kanaldan iletilmeye baslanacagı ve multimedya içerigi ile zenginlesen iletisim imkanlarının kisiye özel iletisimle farklılastıgı ifade edildi.

Ses, veri ve görüntünün üçlü oyun (Triple Play) adı altında birlesmesiyle, internet üstünden TV yayınlarının mümkün olması (IPTV), istenen anda istenen video içerigine internet üstünden ulasılması (Video on Demand), internet üstünden telefon konusmalarının yapılmasının (VoIP) saglanacagı belirtildi.

Yeni IP teknolojilerinin yeni nesil aglar (NGN), üçüncü kusak mobil haberlesme hizmetleri ve IPTV tasıyıcı agı için saglam bir temel sagladıgı, geleneksel DSL teknolojilerinin kısıtlarını ortadan kaldırdıgı kaydedildi.

Açıklamada, konuya iliskin bir degerlendirme yapan Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer, IP DSLAM teknolojileri sayesinde ADSL2 ve VDSL2 gibi saniyede 20 megabitin üstünde genis bant internet teknolojilerinin kullanıcılar tarafından kullanılmaya baslanacagını ifade ederek, “Kullanıcı tarafında büyük bir çogunlukla yatırım yapmayı gerektirmeyen bu sistemler sayesinde farklı hizmetler sunulabilecek” dedi.lucifer_esk
Bit
Bit
Mesajlar: 4
Kayıt: 13 Nis 2006, 11:05

Mesaj gönderen lucifer_esk » 07 Eyl 2007, 01:30

hahaha buna sadece gülüyorum bence telekomun alt yapıdan önce kafayı yani beynini deistirmesi gerekir göz boyama bunlar yine bir seytanlıgı çıkıcaktır bunun :twisted: zaman diyelim bekleyip görüces insallah su yazdıgım yazıyı yedirir bana telekomda aklım basıma gelir ama hiç sanmıyorum :!:

Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Mesaj gönderen Sawyer » 09 Eyl 2007, 22:48

hahaha hahaha hahaha hahaha
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!

Cevapla